Kraf 20G No:24/6 Zımba Makinesi-Pembe resmi
Göz at

Kraf 20G No:24/6 Zımba Makinesi-Pembe

75,95 TL + KDV 91,14 TL (KDV Dahil)
Mas 754 Zımba Makinası No 10 resmi
Göz at

Mas 754 Zımba Makinası No 10

45,11 TL + KDV 54,13 TL (KDV Dahil)
Mas 758 Zımba Makinası No:24/6 Mavi resmi
Göz at

Mas 758 Zımba Makinası No:24/6 Mavi

95,57 TL + KDV 114,68 TL (KDV Dahil)

Zımba makinesi, evlerde, ofislerde kâğıtları ve önemli belgeleri bir arada tutmak için kullanılan işlevsel araçlardır. Zımba makinelerinde U harfine benzeyen oldukça ince teller kullanılır. Gümüş ve bakır gibi farklı türleri olan bu tellere zımba teli denir. Zımba tellerinin içine yerleştirildiği ve bir baskı uygulaması ile kâğıtları birleştirmeye yarayan araçlara zımba makinesi denir. Günümüzde pens tipi, arşiv tipi ve profesyonel kollu zımba makineleri üretilmektedir.

Zımba Makinesi Nedir Ne İşe Yarar?

Zımba makinesi, içine takılan zımba teli sayesinde kâğıtları bir arada tutmaya yarayan basit kullanımlı ofis araçlarındandır. Zımba makineleri ile tutturulmuş kâğıtların dağılmadan incelenmesi oldukça kolaydır. Kaybolması muhtemel evrakları, muhasebe faturalarını, önemli yazışmaları bir arada tutmak için zımba makinesinden yararlanılır.

Zımba makinesinin ağzına yerleştirilen kâğıtlar, makineye el ile uygulanan baskıyla birbirine tutturulur. Makineye uygulanan baskı sonucunda zımba teli yuvasından çıkar ve kâğıtları delerek iki ucu kıvrılır delme işlemi gerçekleşir.

Pek çok alanda kullanılan zımba çeşitleri bulunur;

  • Yaprak kollu tel zımba,
  • Metal mini zımba,
  • Profesyonel kollu zımbalar,
  • Zımba çakma makineleri,
  • Arşiv tipi zımba makinesi,
  • Pens tipi zımba makinesi,
  • Havalı ve elektrikli zımba makinesi,

Zımba Makinesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Zımba makinesi genel olarak eğitim kurumlarında, belgeleme işiyle uğraşan işyerlerinde, ofislerde, resmi kurumlarda kullanılır. Ayrıca kabloların panellere sabitlenmesinde, döşeme işlerinde, kumaş kaplamasında kullanılmaktadır. Ofisler dışında kullanılan zımba makineleri genel olarak elektrikli, havalı ve uçları açık makinelerdir.

Zımba makinelerinin kullanım amaçları kullanılacak alanlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle zımba telleri de kullanılacak alana göre tercih edilir. Kâğıtları bir arada tutmak için tel zımba makinesi tercih edilir. Mobilya ve döşeme işlerinde ise elektrikli zımba makinesi tercih edilir.

Dosyalar veya klasörler içerisinde saklanması gereken evraklar zımba makinesi ile birleştirilerek saklanır. Özellikle ofislerde kullanımı en yaygın araç gereçlerdendir.

Delgeç yardımıyla delinerek saklanması uygun olmayan evraklar birbirine zımbalanarak saklanır. Böyle durumlarda evraklar üzerinde bir hasara yol açmamak için zımba makineleri kullanılır. Evraklar delinmeden zımba yardımıyla birleştirilerek klasörler içerisinde saklanır.

Kumaş üretimi veya kumaş döşemeciliği yapılan işyerlerinde mekanik zımba tabancası kullanılır. Büyük zımba makineleri yardımıyla kumaşların yüzeye kaplanması sağlanır. Sandalye, koltuk gibi yüzeylerin kumaşla kaplanması sırasında da zımba makinesi kullanılır. Dekorasyon ürünlerinin kumaş kaplaması sırasında da zımba makineleri tercih edilir.

Zımba Makinesi Fiyatları

Zımba makinesi fiyatları, kâğıt kapasitesi, model, marka ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Satın alınan zımba makinelerinde fiyattan daha çok kalitesine önem verilmelidir. Çünkü kaliteli olmayan ürünler çabuk bozularak işe yaramaz hale gelir.

Zımba makinesi fiyatları, makinenin markasına ve kullanım özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Ofislerde kullanılan basit zımba makineleri uygun fiyatlar ile satın alınabilir. Kumaş döşeme işlerinde kullanılan elektrikli ve havalı zımba makineleri fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Bizsizeyeteriz ile Toptan Zımba Makinesi Alışverişi

Bizsizeyeteriz, ülke çapında pek çok kurumsal firmaya ofis ve kırtasiye malzemesi tedarik etmektedir. Bu malzemelerden biri de zımba makineleridir. Her zaman profesyonel olarak çalışmaya özen göstermektedir. Kırtasiye malzemeleri arasında oldukça fazla talep edilen ürünlerden zımba makinelerini müşterilerine en hızlı biçimde ulaştırır. Resmi kurumların ve ofislerin yapmış oldukları alışverişleri kolayca gerçekleştirecekleri bir site tasarımı bulunur. Ürün fiyatlarını görmek isteyenlerin web sitesini ziyaret etmeleri yeterlidir.

Bizsizeyeteriz, toptan zımba makinesi alışverişi yapmak isteyenlerin oldukça çeşitliliğe sahip ürünler bulabilecekleri bir firmadır. Ürün yelpazesi çok geniştir. Uygun fiyat garantisi ve birbirinden kaliteli zımba makinesi ürünlerinin bulunduğu firma, hızlı teslimatta gerçekleştirir. Müşterilerine pek çok ürün seçeneği sunar. İstenilen her zamanda masaüstü ofis malzemeleri stokları vardır. Uygun fiyatlarla kaliteli ofis ve kırtasiye ürünleri almak isteyenler için Bizsizeyeteriz firması en doğru adrestir.

Zımba makineleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Ofislerde genel olarak evrakları bir arada tutmak amacıyla kullanılır. Resmi kurumlarda resmi evrakların tutturulmasında kullanılır. Klasörler içerisinde saklanması gereken evraklar zımba makinesi ile birleştirilerek saklanır. Özellikle ofislerde kullanımı çok yaygın araçlardır.

Evlerde, okullarda, ofislerde ve kurumlarda önemli evrakları ve kâğıtları birbirine birleştirmek amacıyla zımba makineleri kullanılır. Kullanımları oldukça basit araçlardır. Zımba makinesi satın alırken özellikle kâğıt sayısına uyumlu makineler almak önemlidir. Çünkü küçük işlevli makineler ile gereğinden fazla kâğıt birleştirilmek istendiğinde kâğıtların tamamı birleşmeyebilir. Kâğıtların yıpranması söz konusu olabilir. Bu nedenle işlevine uygun zımba makinesi tercih etmek oldukça önemlidir. Evlerde ve ofislerde genellikle basit ve küçük zımba makineleri tercih edilir. Muhasebe büroları, bankalar, kütüphaneler ve arşivlerde büyük ve kaliteli zımba makinesi kullanılması uygundur.

Bizsizeyeteriz firmasında tüm bu kullanım alanlarına göre çeşitli boyutlarda, renklerde ve işlevlerde zımba makinesi bulunur.  Firma, toptan ve uygun fiyatlarla satış gerçekleştirir. Fiyatları öğrenmek isteyenler web sitesini ziyaret ederek ürün fiyatlarına ulaşabilir. Firma uygun fiyat garantisi ile satış yapar.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Zımba tabancası alırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle zımba tabancası kullanım amacına uygun olmalı ve kullanılmalıdır. Hatalı boyuttaki zımba makineleri sizi yavaşlatır veya iş yapamaz hale getirebilir.

  • Döşeme zımbası nedir?

Normal ofis zımbalarından daha büyük olan döşeme zımbaları kullanım olarak benzerdir. İçerisine gerekli boyuttaki zımba telini koyduktan sonra kullanmaya başlarsınız.

  • Havalı zımba makinesi nasıl kullanılır?

Havalı zımba makinesi; seri kullanımlar için tasarlanmış olup havanın sıkıştırılması ile çalışır.