Secco Dökme Rulo Jumbo Çöp Poşeti 10*8 Rulo 102664
Göz at

Secco Dökme Rulo 80x110 Çöp Poşeti

554,40 TL + KDV 665,28 TL (KDV Dahil)
Secco Gold Jumbo Çöp Poşeti Siyah - 10 Rulo resmi
Göz at

Secco Gold Jumbo Çöp Poşeti Siyah - 10 Rulo

392,70 TL + KDV 471,24 TL (KDV Dahil)
Secco Dökme Rulo 120x150 Çöp Poşeti resmi
Göz at

Secco Dökme Rulo 120x150 Çöp Poşeti

554,40 TL + KDV 665,28 TL (KDV Dahil)
Kazanç Tıbbi Atık Orta Çöp Poşeti (10 Rulo) resmi
Göz at

Kazanç Tıbbi Atık Orta Çöp Poşeti (10 Rulo)

713,36 TL + KDV 856,03 TL (KDV Dahil)
Secco Extra Pre. Jumbo Çöp T. Siyah 10*10 B2 resmi
Göz at

Secco Extra Pre. Jumbo Çöp T. Siyah 10*10 B2

598,40 TL + KDV 718,08 TL (KDV Dahil)

Ağır Atık Çöp Torbaları

Çöp torbaları, yaşamsal aktivitelerin sonucunda ortaya çıkan atıkları biriktirmek ve çöpe atabilmek amacıyla kullanılır. Ağır atık çöp torbaları ise endüstriyel alanlarda ortaya çıkan atıklar için kullanılan daha nitelikli ürünlerdir. Büyük çöp kovaları için uygun olan ağır atık çöp torbaları, ekstra dayanıklı üretilir ve bu sayede sızdırma yapmaz.

Endüstriyel çöp torbaları sanayi bölgelerinde sıklıkla kullanılmakta olup yüksek ağırlığa sahip atıklar için uygundur. Büyük boyutu ve dayanıklı yapısı sayesinde bu çöp torbalarının kullanımı oldukça konforludur. Ağır atık çöp torbaları sanayi bölgesi dışında büyük organizasyonlarda da kullanılabilir. Kilolarca çöp taşıyabilecek şekilde üretilen çöp torbaları büyük boy çöp kovalarına da kolaylıkla uyum sağlar.

Hijyen açısından hassasiyeti sağlamak için atıkların doğru bir şekilde ve zamanında çöpe atılması önem taşır. Bu doğrultuda üretilen ağır atık çöp torbaları ile zararlı atıklar güvenilir bir şekilde çöpe atılabilir. Güçlü yapısı ile öne çıkan bu ürün, yoğun ağırlıktaki çöplere bile dayanıklılık gösterir ve kolay kolay yırtılmaz. Bu özelliği sayesinde büyük fabrikalarda, yemekhanelerde ve organizasyonlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Ağır Atık Çöp Torbası Çeşitleri

Ağır atık çöp torbaları sahip oldukları işlevsel özellikleri bakımdan aynı olsa da farklı çeşitlere sahiptir. Genel olarak ağır atıkları biriktirmek için tasarlanan çöp torbaları endüstriyel alanda da kullanılmaya uygundur. Dayanıklı özellikleri ile öne çıkan ağır atık çöp torbası çeşitleri şu şekildedir:

  • Endüstriyel hantal
  • Ağır sanayi battal
  • Ağır sanayi jumbo
  • Konteyner
  • Tıbbi atık
  • Jumbo
  • Dökme rulo

Aynı zamanda bu çeşitler farklı renklere sahiptir. Genellikle siyah, mavi ve kırmızı renklerinin kullanıldığı ağır atık çöp torbaları, 10’lu, 15’li ve 20’li olarak üretilmektedir. Jumbo ve battal gibi boyalara sahip olan bu çöp torbaları ekstra büyüklüğe sahip konteyner boyutu ile de üretilmektedir.

Endüstriyel ve Ağır Sanayi Çöp Torbaları

Endüstriyel atıkların çoğunlukla tehlikeli olduğu düşünüldüğü zaman sağlam bir şekilde paketlenip çöpe atılması önem taşır. Sızdırma ve koku yapmayan ağır atık çöp poşetleri ile endüstriyel atıklar güvenilir bir şekilde çöpe atılabilmektedir. Yüksek ağırlığa kadar taşıyabilme özelliğine sahip olan ağır sanayi çöp torbası tüm atıkları sağlam bir şekilde muhafaza eder.

Endüstriyel alan dışında tıp alanında da kullanılabilen bu poşetler tıbbi eşyaların delemeyeceği şekilde kalın bir plastik ile üretilir. Bu sayede kullanılmış tıbbi atıkların herhangi başka biri ile temasa geçmesi önlenerek insan sağlığı da göz önüne alınır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ağır Atık Çöp Torbaları Kaç Microndur?

Kullanılan çöp torbaları genellikle 75-150 micron arası kalınlığa sahiptir.

Ağır Atık Çöp Torbası Boyutları Nasıldır?

Boyutu torbanın çeşidine göre değişmekle birlikte 72*95 ila 100*150 cm arasında büyüklüğe sahiptir.

Ağır Atık Çöp Torbalarının Dayanıklılığı Neye Göre Belirlenir?

Sahip oldukları microna göre kalınlıkları belirlenir. 75 micron kalınlığına sahip bir çöp torbası 150 micron kalınlığa sahip bir çöp torbasına göre daha ince ve daha dayanıksız bir yapıya sahiptir.