Yazı tahtası kalemleri eğitim ve öğretim kurumlarında, okul ve dershanelerde tahta üzerinde yazı yazmak için kullanılmaktadır. Öğrenci ve öğretmenler tahtaya yazı yazmak için bu pratik yolu tercih etmektedir. Tahta yüzeyine kolay yazı yazmayı sağlayan kalemler hafif ve ergonomik özelliklerde üretilmektedir.

Beyaz tahta üzerine koyu renkli yazı yazılmasını sağlar. Bu kalemlerle belirgin, net ve okunaklı yazı yazılmaktadır. Plastik malzemeden üretilen kalemler farklı renklerden oluşmaktadır. Tahta üzerine çizim, yazı ve şekil yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Tahta Kalemi Nedir? Nasıl Üretilir?

Tahta kalemi içerisinde mürekkep deposu bulunur. Mürekkep kaynağı liften yapılmış uçla yazı yazılmasını sağlar. Dış yüzeyleri plastik, cam veya metal gibi malzemelerden üretilse de standart olarak plastikten üretilmektedir. Kalem içinde mürekkep çekirdeği bulunur. Çekirdekten uç kısmına mürekkep iletilir. Uç kısmına gelen mürekkep tahta üzerine yazı yazılmasını sağlar. Mekanizması bu şekilde düzenlenen kalemlerin kartuşlu modelleri de bulunmaktadır.

Halk arasında beyaz tahta kalemi olarak da adlandırılmaktadır. Tahta üzerine yazı yazılmasını sağlayan bu pratik kalem, en çok kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında yer almaktadır. Beyaz ve kaygan zemin üzerinde, kolay silinebilir yazı yazılmasını sağlamaktadır. Çizilen ve yazılan yazıların beyaz zemin üzerinde belirgin ve anlaşılır olmasını sağlamaktadır. İçindeki depodan uca aktarılan mürekkep akışkan ve likit özelliğiyle yazı yazılmasını kolaylaştırır. Toz ve koku gibi istenmeyen maddeler oluşturmadığı için kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Pratik, sağlıklı ve kolay yazı yazmayı sağlayan kalemlerin, kullanım yaş aralığı oldukça geniştir. Kreş, anaokulu, orta ve lise eğitim kurumlarından üniversite ve akademik birimlere kadar her yaş grubuna hitap etmektedir. İnsan sağlığına zararlı maddeler kullanılmayan üretim modelleriyle kullanım sağlanmaktadır. Kolay yazı yazılması yanında kolay silinmesi de pratik kullanımını desteklemektedir. Çocukların el ve bilek hareketlerini destekleyen ergonomik yapısı yazı yazmada kolaylıklar sunmaktadır.

Yazı tahtası kalemi 1910 yılında alınan patenti ile içeriğinde alkol ve su bazlı likit mürekkepler kullanılır. Alkol ve su bazlı mürekkepler kolaylıkla silinebilir özellik sağlar. Eğitim kurumlarında pratik ve hızlı kullanımı destekler.

Silinebilir mürekkepli kalemler çıktıktan sonra eğitim kurumlarında tebeşir ve kara tahta sistemleri kalkmıştır. Üretiminde çocuk sağlığına zarar verecek hiçbir malzeme kullanılmamaktadır. İlköğretim kurumları, anaokulları ve kreşlerde yani genel olarak eğitim kurumlarında su bazlı mürekkep çeşitleri kullanılmaktadır.

Doldurulabilir Tahta Kalemi Özellikleri

Yazı tahtası kalemi özellikleri arasında koku ve toz yaymaması sağlık açısından tercih edilmesini sağlamaktadır. Kalemlerin çoğunluğu doldurulabilir özelliği ile uzun kullanımı destekler. Uzun süre güvenli ve ekonomik olarak kullanım sağlanmaktadır. Doldurulabilir kalemlerin mürekkepleri de kolaylıkla tedarik edilebilmektedir. Pratik, kullanışlı ve ekonomik olan modeller, kullanım yoğunluğu olan yerlerde tercih edilmektedir.

Farklı renklerde olan kalemlerin mürekkepleri de aynı renk çeşitliliğinde üretilmektedir. Doldurulabilir kalemlerin deposu portatif mürekkep aktarımıyla uzun kullanım sağlar. Doldurulabilir kalemlerin uçları 3mm kalınlığındadır. Bu uç kalınlığı diğer kalem ve keçeli modellerden kolaylıkla ayrılmasını sağlar. Hafif ve portatif özellikleriyle kullanım sırasında kişiyi zorlamadan yazıyı destekler.  Taşınması ve saklanması kolaydır. Her yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Doldurulabilir tahta kalemi fiyatları Bizsizeyeteriz farkı ile ekonomik rakamlardan oluşmaktadır.

Tahta Kalemi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Tahta kalemleri, eğitim kurumlarında pratik ve fonksiyonel kullanım sağlamaktadır. Hobi amaçlı atölyelerde ve ev ortamlarında desen çalışmalarında, kumaş boyama işlerinde de kullanılmaktadır. Tahta kalemleri;

  • Çocukların el ve bilek kaslarına uyumlu, kas kuvvetini geliştirici işlev gösterir.
  • Mıknatıs özelliği tahta üzerinde durmasını sağlarken düşmesini de engeller.
  • Kumaş boyama özelliği hobi amaçlı kullanım sağlar.
  • Farklı renkleri yazı kalitesini artırarak düzenli yazıyı destekler.
  • Doldurulabilir özelliği uzun süre ekonomik kullanım sağlar.
  • Kırılmaz, bozulmaz, deforme olmaz, dayanıklı ve kullanışlıdır.
  • Etkinlik çalışmalarında, desen ve çizimlerde kullanım sağlanır.

Sağlıklı, temiz ve pratik olan kalemler hafif ve dayanıklı özelliğe sahiptir. En çok tercih edilen edding tahta kalemi mürekkebi uzun süre tahtada dursa bile kolaylıkla silinebilmektedir. Hobi amaçlı etkinliklerde, ders anlatımlarında, proje ve iş ortamlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre kalem seçimlerinin yapılması gerekmektedir. Ofis, iş ve eğitim kurumları için farklı modelleri üretilmektedir. Kullanıma uygun seçimlerin yapılması kullanım pratikliğini artırmaktadır.

Yazı tahtası seti içerisinde renk çeşitleri bulunmaktadır. Yaygın olarak eğitim kurumlarında ve iş ortamlarında mavi, kırmızı ve siyah renkleri tercih edilmektedir. İlk kullanımlarda su bazlı mürekkep çeşitlerinin kullanılması önerilmektedir. Doldurulabilir kalemlerde mutlaka orijinal renkte mürekkeple doldurulması gerekir. Yazı kalitesi, kullanım ömrü ve dayanıklılığı açısından bu önerilmektedir. Emaye, cam ve gözeneksiz yüzeylerde kolaylıkla yazı yazılmasını sağlamaktadır.

Tahta Kalemi Fiyatları

Ekonomik ve kaliteli yazı tahtası kalemi fiyatları Bizsizeyeteriz farkıyla size özel fiyatlara sahiptir. Kurumsal firmalara ev dışı ürünler ve servis hizmeti verilmektedir. Binlerce yerli ve yabancı markalardan oluşan ürün seçenekleri bulunmaktadır. Maliyetleri düşürerek oluşturdukları yenilikçi çözümlerle, ekonomik ve cazip fiyatlarla satışlar yapılmaktadır. Çözüm odaklı ve profesyonel kadrosuyla çalışan deneyimli, dinamik ve genç ekiple hizmet sunulmaktadır. İhtiyaçları acil olarak karşılayan, mükemmel kalitede tedarik organizasyonu sağlanmaktadır.

Kurumsal firmalarla sözleşmeyle çalışma yapan firmamız, 100% iadeli satış ve avantajlı hizmetler sunmaktadır. Ofis ekipmanları konusunda servis yapılmaktadır. Limitli ücretsiz teslimat, güvenli alışveriş ve birçok cazip seçenek sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yazı tahtası kalemi çocuk sağlığına zararlı mıdır?

Eğitim kurumlarında ve çocuk kullanımının yapıldığı alanlarda, su bazlı mürekkepli çeşitlerinin kullanımı zorunludur. Çocuk sağlığına uygun olarak üretilen modeller çocukların el ve bilek kaslarını kuvvetlendiren özelliklere sahiptir.

Yazı tahtası kalemi standart renkleri nelerdir?

Standart renkleri siyah, mavi ve kırmızıdır.

Yazı tahtası kalemi mürekkebi nereden tedarik edilir?

Doldurulabilir kalemlerin mürekkepleri firmamız Bizsizeyeteriz aracılığı ile tüm müşterilerimize özel fiyatlarla satılmaktadır.