Fiyat Aralığı
Marka

Yazı Tahtası Kalemleri

Filtre 0

Yazı Tahtası Kalemleri

Yazı tahtası kalemleri
okullarda ve eğitim kurumlarında tahta üzerinde tercih edilen kalem çeşitleridir. Bu kalemler ile oluşturulmaya çalışılan yazı tahta üzerine çizilerek gerçekleşir. Genellikle öğretmenlerin ve öğrencilerin tercih ettiği kalemler, pratik olarak kullanılmaya olanak sağlar. Özellikleri sayesinde kolaylıkla yazı yazmayı sağlayan ürünlerdir. Genellikle okullarda beyaz tahta üzerine yazı yazmak için kullanılır. Renk seçenekleri de olan yazı tahtası kalemleri, konunun anlaşılabilir olması için dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Çizilenlerin veya yazılanların net olarak okunmasını sağlamak için beyaz tahtalar üzerinde tercih edilir. Çünkü beyaz tahta üzerinde anlatılmaya çalışılan konular, dinleyenlere daha iyi geçer.  Bu amaçla kullanılan kalemlerin renkleri genellikle koyu renklerdedir. Beyaz tahta üzerinde yazılanların okunaklı ve dikkat çekici olması için kalın tasarımlı kalemler tercih edilir.

Çeşitli eğitim kurumlarında ve okullarda tercih edilen tahtalar çeşitlilik gösterir. Genel olarak konunun daha iyi anlaşılması için tahtaların malzemeleri çeşitlidir. Bu nedenle kalemlerin maddesel ve teknik özellikleri de değişiklik gösterir. Yazı tahtaları üzerinden yazılan yazıların kolay bir şekilde silinebildiği kalem çeşitleri özellikle tercih edilir. Okullarda değişen her ders sonrası tahtaların temizlenmesi gerekir. Bu nedenle kolayca silinebilen kalemler daha çok talep görür. Tebeşir gibi toz artığı bırakmadığı için kullanıcıların rahatsız etmez. Yazı tahtası kalemleri, herhangi bir koku veya toz etkisi meydana getirmez. Bundan dolayı eğitim kurumları ve anaokullarında tercih edilir.


Yazı Tahtası Kalemi Çeşitleri

Kullanım özellikleri açısından pek çok çeşidi bulunan kalemler yer alır. Kullanıcıların ihtiyaçları ve istekleri yönünde çeşitlilik gösteren pek çok kalem türü bulunur. Küçük yaş gurubundan çocukların yer aldığı kreş ve anaokulu gibi eğitim kurumları genelinde toz yapmayan beyaz tahtalar kullanılır. Beyaz tahtalara öğretmenlerin dışında çocuklar da yazı yazar. Çocuklarda bilek ve el kas kuvvetini geliştirmeyi sağlayan yazma işlemi kolay bir şekilde gerçekleşir.  Bu kalemler, çocukların sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeyecek malzemelerden oluşur.

Koku veya toz yaymaması sebebiyle kapalı alanlarda da kullanılır.  Yazı tahtası üzerinden düşmeden durabilen mıknatıslı kalemler de bulunur. Kullanım açısından oldukça kolay kullanıma sahip kalemler, uzun zaman bitmeden kullanılan mürekkep yapısına sahiptir. İçeriğinde yer alan pek çok özellik ile yazma işlemini hızlı olarak gerçekleştirir.

Okullarda kullanılmakta olan kalemler, çocuklar için hobi amacı ile de kullanılır. Çeşitli kumaş ve tişört boyamak için kullanılan kalem modelleri de bulunur. Bu kalemler sayesinde kumaşların üzerine çeşitli desenler çizilir ve yıkama sırasında kolaylıkla çıkar.

Kolay kullanıma sahip olan yazı tahtası kalemleri tahta, kumaş ve benzeri alanlarda etkinlik amacıyla da kullanılır.


Yazı Tahtası Kalemi Özellikleri

  • Farklı özelliklere sahip beyaz yazı tahtası kalemimodelleri, pek çok alanda işlevsel amaçlı kullanılır.
  • Cam malzemeden oluşan yazı yazma tahtaları bulunur. Bu cam malzemeye zarar vermeyen yazı kalemlerinin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle camın üzerini çizmeyen malzemeden oluşan kalem uçları tercih edilmelidir.
  • Bu kalemlerin yapısında alkol temelli mürekkep bulunur. Hafif bir kokuya sahip olan yazı tahtası kalemleri, kullanım sırasında bir rahatsızlık oluşturmaz. Yazılan yazının tahta üzerinde uzun zaman kalması silinmesini zorlaştırmaz.