Fiyat Aralığı
Marka

Yazı Tahtaları ve Gereçleri

Filtre 0

YAZI TAHTASI VE GEREÇLERİ

Yazı tahtası ve gereçleri oldukça yaygın olarak kullanılan bir ürün grubudur. Yazı tahtaları en çok okullarda ve toplantı salonlarında kullanılmaktadır. Yazı tahtalarının farklı türleri bulunmaktadır fakat hepsinin kullanım amacı aynıdır.

 

Yazı Tahtası TürleriYazı tahtalarının pek çok farklı türü bulunmaktadır. Yazı tahtaları kullanılma amacına göre farklılık göstermektedir. Yazı tahtalarının eski modellerine kara tahta denilmektedir. Bu yazı tahtaları ahşaptan üretilmektedir. Bu yazı tahtalarına yazı yazmak için tebeşir adı verilen madde kullanılmaktadır. Yazılan yazıları silmek için ise kireçten yapılan silgi kullanılmaktadır. Kara yazı tahtalarını silerken toz oluşmaktadır. Bu toz pek çok insanı rahatsız edebiliyor. Bu nedenle bu yazı tahtası türü pek kullanışlı değil.

Kara yazı tahtasının yanı sıra beyaz yazı tahtaları bulunmaktadır.  Bu tahtalar emaye ya da laminanttır. Bu tahtalara yazı yazmak için çeşitli kalemler bulunuyor. Bu kalemler sayesinde oldukça hijyenik bir şekilde bu tahtaları kullanabilirsiniz. Bu kalemler tebeşirlerin aksine toz çıkarmazlar. Normal kalem formatındadırlar fakat uçları daha kalındır. Kalın uçları sayesinde daha büyük ve okunaklı yazılar yazabilirsiniz. Neredeyse her renkten kalem bulunuyor. Bu sayede tahtaya renkli yazılar yazabilirsiniz. Beyaz tahtaların duvara monte edilen türlerinin yanı sıra farklı pek çok boyutta ve ayaklı beyaz tahta bulunmaktadır.Teleskopik ayaklı yazı tahtası da bir diğer tahta çeşididir. Bu yazı tahtası 3 ayaklıdır ve istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Tekerlekli yazı tahtası ise adından da belli olduğu gibi alt kısmında tekerlek bulundurur. Bu tekerlekler sayesinde yazı tahtasını istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. Bu tahtayı gerekli durumlarda farklı yöne çevirebilirsiniz. Bu tahtaların tekerleklerinde fren sistemleri bulunur. Bu şekilde sabitlenmektedir.


Yazı Tahtası Alırken Dikkat Etmeni Gerekenler

Yazı tahtası ve gereçleri alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Çok fazla yazı tahtası türü bulunduğu için kendinize en uygun olanı bulmalısınız. Yazı tahtası ve gereçleri satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey bu tahtayı nerede kullanacağınız olmalıdır. Yazı tahtalarının kullanım alanı oldukça geniş olduğu için çok farklı türleri bulunuyor. Örneğin evde bir yazı tahtasına ihtiyacınız varsa odanızın boyutuna uygun bir ürün almalısınız. İster duvarınıza monte edebilir isterseniz de ayaklı bir yazı tahtası tercih edebilirsiniz.

Kullanım alanının yanı sıra yazı tahtasının sabit mi yoksa taşınabilir mi olduğu da oldukça önemlidir. Sabit olan yazı tahtalarını herhangi bir duvara monte ederek kullanmanız gerekir. Bu tahta türü yer bakımından avantajlı olsa da bir duvarınızı ayırmanız gerekecek. Ayaklı yazı tahtalarını istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Fakat bu ürünler için bir alana ihtiyacınız olacaktır. Yani dar alanlar için ayaklı bir yazı tahtası kullanmak mantıklı değildir. Bu nedenle ofislerde, toplantı odalarında ve okullarda duvara monte edilebilen tahtaları tercih etmeniz daha mantıklı olur.

Eğer sabit bir yazı tahtası alacaksanız bu ürünü monte ettiğiniz duvarın her açıdan net bir şekilde görülmesi gerekmektedir. Duvarın yüksekliğinin de doğru ayarlanması oldukça önemlidir. Ortalama boya sahip bir insanın bu tahtanın her alanını rahat bir şekilde kullanabilmesi önemlidir. Yazı tahtanızı monte ederken bu durumu göz önünde bulundurun. Yazı tahtanızı duvara ortalamanızı öneririz.