Fiyat Aralığı
Marka

Yazarkasa ve Termal Rulolar

Filtre 0

Gıda, giyim sektörlerinde sıklıkla kullanılan yazarkasa ve termal rulolar, değişik kalitelerde olduğundan alırken dikkat edilmelidir. Yazarkasalar şirket ve firmaların bilgi deposudur ve bu bilgilerin kağıda dökülmesi için termal rulolara ihtiyaç vardır. Bunlar hem satıcı hem alıcı için oldukça önemli bilgilerdir. Yazarkasa bilgileri fiş olarak çıkartır. Bu fişler müşteri için de çok büyük bir güven kaynağı oluşturur.

Pos ruloları şirketler için sürekli kontrol edilmesi gereken önemli ürünlerdir. İşletmeler fiş kesebilmek için pos rulolarını stoklamalıdır. Bu stoklar işletmeler için sabit giderler arasındadır. Ancak rulolar ince kağıttan oluştuğundan fiyat olarak çok ucuzdur. Bunlar işletmelere büyük bir maddi kayıp yaşatmazlar. Aksine ruloların şirketlere kazandırdığı daha fazla olmuştur. Fişler müşteri güveni kazanmaya yardımcı olduğundan alıcıların artmasını sağlar.


Termal Ruloların Faydaları

Termal rulolar ucuz olmaları yanında uzun ömürlü bir özelliğe sahiptir. Bu rulolar ısıyla birlikte renk değiştirebilirler. Ancak bu renk değişimi ince olmalarından kaynaklı gerçekleşir. Yinede çok uzun süre dayanabildiğinden işletmeler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca bu ruloların kullanımı herhangi bir kartuş gerektirmediğinden doğa dostu olarak nitelendirilir. Oldukça tasarruflu ve uygun fiyatlı olduklarını söyleyebiliriz. Termal ruloların faydaları işletmeler için çok fazladır.

Isıyla işlenen bu rulolar parlak yüzeye sahiptir ve bu özelliğiyle dayanıklıdır. Mürekkep kullanılmadığından da kartuş gibi maliyetli bir ürünü alma gerekliliğini ortadan kaldırır.  Perakende sektöründe sıklıkla kullanılan termal rulolar, hesap makinelerinde, pos makinelerinde, yazarkasalar içerisinde kullanılırlar.  Sağlık sektöründe yapılan ölçümlerin de sonucu yine bu rulolar yardımı ile verilmektedir.

Görüldüğü üzere termal rulolar fiş vermek isteyen işletmeler için vazgeçilmez bir üründür. Mutlaka iş yerlerinde kaliteli ve uygun boyutlarda ruloların bulunması gerekir. Bunlar kasaya yakın yerlere bırakıldığında daha çabuk bulunabilir. Küçük olduğundan kaybolmaları kolay olabiliyor. Kalitesiz rulolarda kopmalar, buruşmalar yaşanabilir. Bu yüzden ruloların kalitesine de dikkat etmenizi öneririz.


Termal Rulo Çeşitleri

Termal rulo alacak olan işletmelerin rulo genişliklerine, uzunluklarına ve ağırlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Termal ruloların uzunlukları 16 metre ile 60 metre arasında değişmektedir. Kullanacağınız cihaza göre seçeceğiniz rulonun uzunluğu da değişecektir. Kendinize uygun olan uzunluğu seçerek sipariş oluşturabilirsiniz. Çok fazla fiş yazdırma yapmıyorsanız 16 metrelik uzunlukta bir termal rulo işinizi görecektir.

Termal ruloların uzunlukları ağırlığına da etki etmektedir. Ağırlık rulolar için çok önemli değildir. Bu rulo kağıtların boyutu daha önemlidir diyebiliriz. Cihazınıza uymayan ruloları geri vermeniz gerekebilir. Ayrıca termal rulonun kalitesi de çok önemlidir. Kalitesiz rulolar cihazınızı bozabilir. Çünkü sürekli olarak kağıt sıkışmaları yaşanabiliyor. Satışlarınıza devam edebilmeniz için termal rulolarınızı iyi bir şekilde organize etmeniz gerekmektedir. Termal ruloları arşivlemek ve saklamak da çok kolaydır. Bu beklide en büyük faydalarından birisidir. Çünkü boyutları oldukça küçüktür.

Termal rulo olarak tabir ettiğimiz kelime aslında bir pos cihazı kağıdıdır. Birçok farklı iş sektöründe yazarkasadaki bilgilerin fiş olarak çıkarılmasına ve saklanmasına olanak tanır. Uzun ömür oluşları ile bilinirler ve mutlaka şirketlerin dikkat etmesi gerekir. Baskı hatası yaşanmaması adına kaliteli bir pos kağıdına ulaşmanız çok faydalı olacaktır. Bu konuda sitemiz size en iyi önceliği tanıyacaktır.