Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.5 mm - Siyah resmi
Göz at

Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.5 mm - Siyah

116,06 TL + KDV 139,27 TL (KDV Dahil)
Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.7 mm - Siyah resmi
Göz at

Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.7 mm - Siyah

116,06 TL + KDV 139,27 TL (KDV Dahil)
Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.5 mm - Bordo resmi
Göz at

Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.5 mm - Bordo

116,06 TL + KDV 139,27 TL (KDV Dahil)
Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.7 mm - Bordo resmi
Göz at

Rotring Tikky RD Versatil Kalem 0.7 mm - Bordo

116,06 TL + KDV 139,27 TL (KDV Dahil)
Rotring 500 Versatil Kalem 0.5 mm - Siyah resmi
Göz at

Rotring 500 Versatil Kalem 0.5 mm - Siyah

402,91 TL + KDV 483,49 TL (KDV Dahil)
Rotring 500 Versatil Kalem 0.7 mm - Siyah resmi
Göz at

Rotring 500 Versatil Kalem 0.7 mm - Siyah

402,91 TL + KDV 483,49 TL (KDV Dahil)
Tombow 0.5 mm Kalem Ucu - 2B resmi
Göz at

Tombow 0.5 mm Kalem Ucu - 2B

7,98 TL + KDV 9,58 TL (KDV Dahil)
Tombow 0.7 mm Kalem Ucu - 2B resmi
Göz at

Tombow 0.7 mm Kalem Ucu - 2B

7,98 TL + KDV 9,58 TL (KDV Dahil)
Tombow 0.7 mm Kalem Ucu - HB resmi
Göz at

Tombow 0.7 mm Kalem Ucu - HB

27,90 TL + KDV 33,48 TL (KDV Dahil)
Faber Econ Versatil Kalem 0.5 10'lu
Göz at

Faber Econ 0.5 Versatil Kalem

36,35 TL + KDV 43,62 TL (KDV Dahil)
Faber Econ Versatil Kalem 0.7 10'lu
Göz at

Faber Econ 0.7 Versatil Kalem

36,35 TL + KDV 43,62 TL (KDV Dahil)
Rotring Rapid Versatil Uçlu Kalem 0.7mm resmi
Göz at

Rotring Rapid Versatil Uçlu Kalem 0.7mm

258,13 TL + KDV 309,76 TL (KDV Dahil)

Versatil uçlu kalemler, yüksek kaliteleri ve kolay çalışmaları nedeniyle en çok kullanılan yazı gereçleri arasında yer alır. Yumuşak uçları ile akıcı bir yazı deneyimi sunan versatil uçlu kalem çeşitleri, çizim yaparken de kullanılır. Farklı kalınlıklarda bulunan versatil uç çeşitleri ile istenilen kalınlıkta yazı yazabilmeye olanak tanıyan ürünlerdir.

Versatil kelimesi, çok yönlü ve çok amaçlı anlamına gelir.  Uç takılarak kullanılan ve güçlü mekanizmaları sayesinde uzun zaman kullanılabilen versatil kalem türleri, isimlerinden de anlaşılacağı gibi çizim yapma, eskiz hazırlama ve yazı yazma gibi birçok amaçla kullanılır. Farklı koyuluk ve renkteki uçlar kullanabilmeye imkân tanıyan ürünler, bu yönleriyle çok sayıdaki kırtasiye ürününün görevini tek başına karşılar. Bu kalemleri diğer uçlu kalemlerden ayırmaya yarayan özelliği sahip oldukları uç kalınlıklarıdır. Versatil kalem uçları diğer uçlu kalemlere nazaran daha ince bir yapıya sahip uçlu kalem türüdür. Versatil kalemlerin çeşitli uç kalınlıkları da bulunur.

Birçok uçlu kalemlerin tersine versatil uçlu kalemler daha çok sanatsal çizim yapılan alanlarda kullanılır. Bunun nedeni bu kalemlerin işlevlerinin çok daha yüksek olmasıdır.  Çizim, tasarım gibi alanlarda kullanılmakta olan kalemler, çizimi yapacak kişilerin aradığı her türlü donanıma sahiptir.


Versatil Uçlu Kalemler Nasıl Çalışır?

Versatil uçlu kalem çeşitleri, en kolay kullanılan kalem türleri arasında yer alır. Versatil uçlu kalemlerin üstte yer alan kapaklarının hemen altında, uçların yerleştirilebileceği bir tüp yer alır.  Tüpün içine bir tane uç yerleştirerek ve versatil kalemin ucunda uç görünene kadar ürünün kapağının üstünden basmanız, kalemin hazır hâle gelip çalışması için yeterlidir. Versatil kalem uçlarını istediğiniz zaman değiştirme olanağınız da bulunur. Ayrıca birçok kalem modelinde kalemin hemen kapağının altında küçük bir silgi yer alır, bu da hatalı işlemlerinizi kolaylıkla silmenize yardımcı olur.


Versatil Uçlu Kalemler Nerelerde Kullanılır?

Versatil uçlu kalemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Versatil kalemler akademisyenler tarafından sınav, ödev ve makaleleri değerlendirirken geçici notlar alma amacıyla, profesyonel anlamda çalışanlar tarafından ise kişisel hatırlatıcıları silinebilecek şekilde yazma amacıyla, öğrenciler tarafından ders notu tutma amacıyla kullanılır. Versatil kalem çeşitlerini karikatüristler ve çizerler de çok fazla tercih eder. Kabataslak ve eskiz hazırlama süreçlerini oldukça kolaylaştıran versatil kalemler farklı kalınlıktaki çeşitleriyle çizimlere önemli bir bakış açısı katar.


Versatil Kalem Uçları

Kalem ucu, uçlu kalemler için kalemin yazma mekanizması çalıştırmak amacıyla tasarlanmış bir kırtasiye ürünüdür. Kalem ucu, uçlu kalemlerin silinebilir bir yapıya sahip olabilmeleri için içerisinde kömür kullanılarak oluşturulmaktadır. Versatil uçlu kalemler, uç değiştirmek için çok basit bir mekanizmaya sahiptir. Ayrıca tek bir kalem ile farklı renklerde uçlar birleştirilerek farklı yazılar yazılabilmesi sağlanır. Versatil kalem uçları kırmızı, kahverengi ve siyah gibi renklerden oluşan bir ürün çeşitliliği bulunmakta ve bu renk çeşitliliği içerisinde işyerinde, evde ve okulda, değişik tecrübeler kazanabilmeyi sağlayacak kalem uçları yer alır.

Genellikle kömür olan kalem uçları, pigment yardımı ile farklı renklerde üretilir. Sertlik durumları yoğunluğa göre değişir.  Grafite kil katılarak, sertlik ayarlanır. Kil oranı arttıkça setlik artar, renk açılır.