Tuvalet ve Banyo Temizliği

Filtre 0
31,89 TL + KDV
34,44 TL (KDV Dahil)
11,14 TL + KDV
12,03 TL (KDV Dahil)
38,74 TL + KDV
41,84 TL (KDV Dahil)
37,19 TL + KDV
40,17 TL (KDV Dahil)
48,63 TL + KDV
52,52 TL (KDV Dahil)
23,70 TL + KDV
25,60 TL (KDV Dahil)
7,42 TL + KDV
8,02 TL (KDV Dahil)

Tuvalet ve Banyo temizliğinde hangi ürünler kullanılır?

Tuvalet ve banyo temizliği, evimizde, kaldığımız yurtta, ofiste, restoranlarda, hastanelerde, otellerde, fabrikalarda ortak kullanım alanı olan banyo ve tuvaletlerde çok önemlidir. Çünkü bu iki ortam da nemli ve ıslak olduğundan dolayı böcek, bakterilerin üremesi için çok uygun bir ortam vardır. Bu ortamların temizliğini düzenli olarak yapmalı, bakteri ve böceklerin üremesini önleyebiliriz. Ayrıca nemli ortamlarda koku oluşma olasılığı da artacaktır. Temizlik yaparken tuvaleti ve banyoyu da havalandırmamız gerekir.

Her alanın temizliği farklı olduğu gibi tuvalet ve banyolarda da temizlik maddeleri değişmektedir. Ahşap, parke gibi ürünlerde yüzey temizleyici ürünler kullanılıyorken tuvalet ve banyo temizliğinde işler değişmektedir.
 
Bu alanlarda hijyenin en fazla sağlanması gerektiğinden yardımımıza banyo temizlik maddeleri ve tuvalet temizlik maddeleri koşmaktadır. Armatür ve Banyo Temizleyiciler kategorimizde bulunan temizlik maddeleri ile derinlemesine temizlik yaparak hijyen sağlayabilirsiniz. Evinizin, ofisinizin, otelinizin banyo tuvalet bulunan tüm alanların lavabo, küvet, fayans, banyo armatürü temizliğinde temizlik kremi kullanarak yüzeye parlaklık verebilirsiniz. Bu alanda en çok kullanılan Cif Kremler işinizi kolaylaştıracaktır. Amonyaklı temizlik kremi, çamaşır sulu temizlik kremi çeşitlerinden uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca kireç çözücüler ve pas sökücüler ile kireç tutmuş alanları kolayca kireçten ve pastan arındırabilirsiniz.
 
Lavabolarda özellikle temizlik dışında tıkanıklığı gidermek için muhakkak Lavabo Açıcı ürünümüzü denemelisiniz. Özellikle iş yerlerinde giderlere dökülen yağlar, içerisine düşen metaller zaman içerisinde birikir ve tıkanıklığa yol açabilir. Yeterli miktarda lavabo açıcı kullanılarak anında etki sağlayabilirsiniz.
 
Lavabo, tuvalet gibi ekstra hijyen isteyen alanlarda ise bir numaralı yardımcımız Çamaşır Sularıdır. Özellikle klozet temizliğinde çamaşır suyu kullanımı hijyeni sağlama açısından içimizi rahatlatacaktır. 1L Çamaşır Suyu, Ultra Hijyenik Çamaşır Suyu, 5Kg Çamaşır Suyu, Parfümlü Çamaşır Suyu çeşitlerimizden istediğinizi tercih edebilirsiniz.
 
Çamaşır suyu dışında tuvalet temizleyiciler kategorimizde bulunan WC temizleme maddeleri, WC temizlik kimyasallarını da tercih edebilirsiniz.
 
Tuvaletlerde bir diğer hijyen ürünümüz de klozet kapak örtüleridir. Özellikle kalabalık ortamlarda hijyeni sağlamak bir o kadar zorlaşmaktadır. Ortak kullanım alanı olan klozetler için klozet kapak örtüleri kurtarıcı hijyenik ürünler oluyor. Tek kullanımlık ürünler olan klozet kapak örtüsü aklımızda hijyen konusunda şüphe kalmamasını sağlıyor.
 
Tuvalet ve banyolarda bulunması gereken bir diğer ürünler WC fırçası ve diğer banyo ekipmanlarıdır. Klozet yanlarında, alaturka tuvalet yanlarında görebileceğimiz bu fırçalar ile tuvalet temizliğini üst noktada tutabiliriz.

Ortak kullanım alanlarındaki temizlik detayları nelerdir?

Ortak kullanım alanlarındaki temizlik detayları nelerdir, sorusunu bizlere yöneltenlere şu cevabı verebiliriz. Ortak kullanım alanlarından biri olan banyolar ve tuvaletlerde aşağıdaki kurallara dikkat etmelisiniz.
Temizliğe başlamadan önce ellerinizi yıkayıp kullan at eldiven kullanmalısınız. Eldiven, kullanacağınız kimyasallardan kendi elinizi koruyabilirsiniz.
Ardından temizlik yapacağınız yerin pencerelerini açarak havalandırma işlemini yapmalısınız.
Temizlik yapacağınız bölgenin içerisinde bulunan eşyaları dışarı çıkarmalısınız. (Banyo paspası, diş fırçaları vb.)
Banyo fayanslarını ve derz aralarını temizlemek için farklı kimyasallar tercih etmelisiniz. Bu kimyasallar sizin yapacağınız temizlikte daha hijyenik bir temizlik olmasını sağlayacaktır. Ancak kullanacağınız kimyasala dikkat etmelisiniz. Fayansınızı aşındırabilecek bir kimyasal olmaması gerekir. Bu nedenle bu kimyasal temizleyicinin üzerindeki bilgi kısmını okumanızda fayda olacaktır. (Derz aralarını tuz ruhu, yağ çözücü gibi kimyasallarla direkt olarak yıkamanız o bölgeye hasar verebilir.)

Ayrıca banyo ve tuvaletlerdeki musluk bataryalarını da temizlemeyi unutmamalısınız. Bu musluk bataryalarında su ve sabunun sıçramasından dolayı lekeler oluşabilir. Bu nedenle oralarda da temizleme yapılmasına dikkat edilmelidir.

Tuvalet ve banyo temizliğinde en çok kullanılan malzemeler nelerdir?

Ortak kullanım alanlarından olan tuvalet ve banyolarda hijyen ve temizliği sağlamak amacıyla sık sık temizlenmelidir. Peki bu banyo ve tuvalet temizliğinde en çok kullanılan malzemeler nelerdir?
 
Tuvalet ve banyo temizliğinde kullanılan malzemelerin başında çamaşır suyu gelmektedir. Çamaşır suyu ile banyo ve tuvalet mermerleri çok temiz bir hale gelmektedir. Ardından kullanılabilecek bir diğer malzeme ise kireç sökücüdür. Kireç sökücü ile tuvalet ve banyolar çok daha hijyenik bir şekle bürünecektir. Ayrıca birçok mağazada tuvalet ve banyo temizleme solüsyonları da satılmaktadır. İnceleyerek onları da satın alabilirsiniz.

Tuvalet ve banyo temizliği işyerlerinizde yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Ortak kullanım alanlarından biri olan tuvalet ve banyolar daha da ortak kullanım alanı olan iş yerlerinde de bulunabilir. Bu iki alan iş yerlerinde daha fazla kullanıcıya sahip olduğu için bazı şeylere dikkat edilmelidir.
İnsanların tuvalet ve banyo kullanımı sonrası en çok temas edilen bölgeler daha derin temizlenmelidir. Ayrıca iş yerlerinde bu alanlarda temizliğe dikkat içeren notlar asılması da insanları teşvik edebilir.