Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 Gr resmi
26%
Göz at

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 Gr

44,88 TL + KDV 33,00 TL + KDV 33,33 TL (KDV Dahil)

Türk Kahvelerinin Günümüzdeki Yeri

Türk kahveleri Türk mutfağının en önemli lezzetleri arasında yer almaktadır. Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan bu lezzet, çok ince çekilmiş kahve çekirdeklerinin su ile buluşmasıyla yapılan bir kahve çeşididir. Türk kahvesinde kullanılan kahve çekirdeği Doğu Afrika kökenlidir. Geçmişten günümüze hoş bir kahve olarak tüketilmektedir. Kendine has tadı, köpüğü, pişirilme tekniği, sunumu ve geleneği vardır. Hatta ‘bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ sözü bile Türk kahvesiyle özdeşleşmiştir. İster ocakta ister közde ve ister kumda cezve ile pişirilebilmektedir.

Pişirilerek yapılan Türk kahvelerinin yanı sıra hazır Türk kahveleri de bulunmaktadır. Hızlı şekilde hazırlanabildiğinden iş yerlerinde çok fazla tercih edilmektedir.

Kurukahveci Mehmet Efendi en çok tüketilen Tük kahvesi markalarındandır. Kategorimizde Türk kahvesi gramajlarına göre listelenmektedir. Toplu Türk kahve siparişlerinizde ekonomik Türk kahvesi fiyat bilgisi sizlere sunulmaktadır. Türk kahvesi 1 kg fiyatını kategorimizden inceleyin.  

Türk Kahvesi Çeşitleri Nelerdir?

Türk kahvesi farklı yörelerin farklı tat ve sunumlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Koyu ve samimi sohbetlerin vazgeçilmezi Türk kahvesinin pek çok çeşidi mevcuttur. Türk kahvesi çeşitleri şunlardır:

 • Menengiç kahvesi: Özellikle Siirt ve Mardin’de yetişen menengiç meyvesiyle yapılan yumuşak içimli bir kahve çeşididir.
 • Dibek kahvesi: İçi oyuk taş havanlarda öğütülerek yapılan yoğun kıvamlı bir kahvedir. Bu kahvenin kökeni Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile özdeşleşmiştir.
 • Damla sakızlı Türk kahvesi: Türk kahvesinin damla sakızı ile buluştuğu efsanevi bir kahve çeşididir.
 • Mırra: Klasik Türk kahvesi çekirdeklerinin özel kahve güğümlerinde birkaç defa demlenmesiyle elde edilen Güneydoğu Anadolu’ya has bir kahve çeşididir.
 • Tatar kahvesi: Klasik Türk kahvesinin üzerine 2-3 çay kaşığı kaymak konularak yapılan ve ‘tostakay’ isimli fincanlarda servis edilen bir kahvedir.
 • Cilveli kahve: Çifte kavrulmuş kahve çekirdeğiyle hazırlanan ve köpüğün üstüne öğütülmüş badem konulan Manisa’ya özgü bir kahvedir.

Türk Kahvesinin Püf Noktaları Nelerdir?

Türk kahvesinin farklı farklı pişirilme yöntemi olsa da soğuk su ile çok hafif ateşte yapılması kahvenin püf noktasıdır. İsteğe göre şekersiz, orta şekerli veya çok şekerli olarak yapılmaktadır. Türk kahvesinin sunumu kişiye veya geleneğe özgü değişmektedir. Geçmişte şekersiz Türk kahvesinin yanına bir adet küp şeker  konulmaktadır. Şimdiler de ise lokumlar, çikolatalar ve kurabiyeler Türk kahvesine eşlik etmektedir. Genellikle servis edilirken bir bardak su da verilmektedir. Kahveyi içmeden önce sudan bir yudum almak kahvenin gerçek tadına ortaya çıkarmaktadır. Bunların yanı sıra kahveyi içmeden bir iki dakika bekletmek gereklidir. Böylelikle kahvenin telvesi dibe çökecektir.

Türk Kahvesinin Faydaları

Türk kahvesinin saymakla bitmeyen faydaları vardır. Türk kahvesi faydaları için ölçülü miktarda tüketmek gereklidir. Uzmanlar günde 2 fincan Türk kahvesi içilmesini ideal bulmaktadır.

 • Düzenli tüketilen Türk kahvesi, kolon kanseri riskini %25, bağırsak kanseri riskini ise %45 oranında azaltmaktadır.
 • Sindirimin rahatlamasını sağlamaktadır.
 • Mide problemlerine iyi gelmektedir.
 • Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olmaktadır.
 • Parkinson ve diyabet rahatsızlıklarını önlemeye yardımcıdır.
 • Vücuda enerji vermektedir.
 • %40 oranında ağrı kesici etkiye sahiptir.
 • Uyarıcı özelliği vardır. Böylelikle beyni uyanık tutarak sinyallere karşı daha açık hale getirmektedir.
 • Stresi gidererek depresyon etkilerini azaltmaktadır.

Genellikle ofislerde, restoran ve kafelerde sıkça tüketilen Türk kahvelerini toptan alarak avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Toptan kahve alımlarında indirimli Türk kahvesi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.