Günlük hayatta kullandığımız marker kalemler kalıcı ve suya dayanıklı mürekkeple üretilmektedir.  Fosforlu kalem olarak adlandırılan kalemlerle yazılır ve belirgin renklere sahiptir. Yoğun mürekkeple üretilen bu kalemler okul, iş ve üretim alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Karton, plastik ve cam gibi yüzeylere, kolay ve kalıcı yazı yazılmasını sağlamaktadır. Yazı yazılması zor olan yüzeylere kolay olarak, kalıcı yazı yazılmasına destek olmaktadır. Dış ortamlara yağış ve neme dayanıklı olarak üretilmektedir.

Marker kalemler suya maruz kalsa bile kalıcılığını uzun süre korumaktadır.  Koli belirleme, işaretleme işlemlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Üretim alanlarında paketleme yapılırken karışıklığı önlemek için kullanılmaktadır.

Marker Kalemi Nedir?

Koli üzerine yazı yazılmasını sağlayan bu kalem çeşidine marker kalem denilmektedir. Paketleme yapılan birimlerde koli üzerine kalıcı ve dayanıklı yazı yazılmasını sağlamaktadır. Dış hava koşullarına, açık alanlara dayanıklı olarak üretilmektedir. Yağmur, kar, nem gibi ıslak ortamlarda dağılmaz ve yazı kalitesi bozulmaz. Yazıldığı anda kuruyarak işlerin hızlı şekilde devam etmesine destek olurken koli üzerinde etikete gerek kalmadan pratik olarak bilgi yazılabilmesini sağlar. Düzen, ayrıştırma ve belirleme konularında kolaylık sağlar.

Marker kalemlerin temel özellikleri;

 • Suyla temas ettiğinde mürekkebi dağılmaz.
 • Silinmez ve deforme olmaz.
 • Mürekkebi hızlı kurur.
 • Kuruduktan sonra bulaşmaz ve leke yapmaz.
 • Kapakları tam kapanarak, sızıntı ve akıntı yapmaz.
 • Plastik malzeme üzerinde kalıcı ve kolay yazı yazılmasını sağlar.
 • Tahta, karton, cam, kompakt her malzeme üzerinde kalıcı ve dayanıklıdır.
 • İşaretleme, adres yazma ve onaylamalarda pratik kulanım sağlar.
 • Zor zeminlerde, kaygan yüzeylerde kalıcılık sağlar.
 • Kolay kuruması, hızlı yazı yazması ve belirgin olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Koli kalemi fiyatları kurumsal firmalara toptan olarak satıldığında ekonomik ve düşük maliyet içermektedir. Ekonomik ve pratik kalemler her ambalaj ürününde kolaylıkla kullanım sağlar. Ev, iş, okul, fabrika ve kargo gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılır.

Bütün outdoor alanlarda kullanılmaktadır. Farklı uç özellikleri her yüzeye yazı yazılmasını sağlayacak şekilde üretilmektedir. Taşınma işlemlerinde hem koli ürerine hem de eşya üzerine işaretleme yapılmasını sağlar.

Marker Kalem (Koli Kalemi) Çeşitleri

Bu kalemlerle, kolileme yapılan her yerde karton ve mukavva üzerine kolaylıkla yazı yazılabilmektedir. Suya dayanıklı kalemler, uzun süre yazı formunu koruyarak kalıcılık sağlamaktadır. Koli kalemi farklı modellerde ve farklı özelliklerde üretilmektedir. Mavi, kırmızı ve siyah mürekkepli seçenekleriyle üretilmektedir.

 • Yuvarlak uçlu
 • Kesik uçlu
 • Kalın uçlu
 • İnce uçlu

Kalem çeşitleri farklı yüzeylerde kolaylıkla yazı yazılmasını sağlar. Kesik uçlu marker kalemin özelliği hem ince hem de kalın yazı yazılabilme imkanıdır. Yuvarlak uçlu modelle sadece kalın yazılar yazılmaktadır. Kalemler standart olarak kullan at mantığıyla üretilmektedir. Mürekkebi bittiğinde doldurulup kullanılmayı sağlayan modelleri de bulunmaktadır. Kalemler daha çok mürekkebi, rengi ve uç kesitine göre tercih edilmektedir.

Okullarda resim ve el beceri derslerinde, farklı renk ve uçlardaki kalemler kullanılır. Mürekkebi doldurularak kullanılan modelleri uzun süre dayanıklılık sağlar. Edding ve Hi-Text marker kalem markaları en çok tercih edilen kalemleri üretmektedir. Kalemlerin yazı kalınlıkları 1.5mm ve 3mm aralığındadır. Kullanım alanlarına göre uç seçimleri yapılırken klipsi düz yüzeylerde kaymasını engellemektedir. Aynı zamanda klipsi yardımıyla, kıyafet üzerinde kolaylıkla taşınabilirken yazılar dağılmaz ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.  Kâğıt, dosya, koli, çanta, poşet, karton üzerine kolaylıkla yazı yazılabilmektedir.

Marker Kalem Kullanım Alanları

Depo ve lojistik sektörlerinde pratik, kolay ve hızlı kullanım sağlayan marker kalemler, seramik üretimi alanlarında işaretleme, kolileme, etiketleme işlevi görür. Plastik, cam, metal ve kumaş üzerinde de kolay, kalıcı, dağılmayan, kaliteli ve dayanıklı yazı yazılmasını sağlar. Yüzeylere belirtme, uyarı, sınıflandırma gibi her türlü bilgilendirme yazıları yazılabilir. Düz, kaygan ve standart olmayan yüzeylerde pürüzsüz, düzgün, net, dolgun, okunaklı yazı yazılmasını sağlar. İşaretleme ve belirtme gibi uyarı bildirimi yapılacak her alanda kullanılmaktadır.

 • Kargolama alanları, şubeleri ve sevk birimleri
 • Mobilya üretim, montaj ve satış noktaları
 • Resim, tasarım, modelleme ve teknik çizim atölyeleri
 • Cam, seramik ve porselen üretim alanları
 • Okul, dershane, eğitim ve öğretim kurumları
 • Nakliye, lojistik ve taşıma birimleri
 • Fabrika üretim sevkiyat ve depolama alanları
 1. iş, eğitim ve özel alanlarda farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Farklı uçlardan ve renklerden oluşan çeşitler marker kalem seti ile birlikte satılmaktadır. Isıya dayanıklı mürekkebi sayesinde cam ve seramik işleme atölyelerinde kullanımını artırmaktadır. Atölyelerde fırınlama, çizim ve işaretleme yapılabilmesini kolaylaştırmaktadır.

Marker kalem seti yağlı, tozlu, pürüzlü alanlarda kolay yazı yazılması sağlamaktadır. Marangozlar, torna tesviye ve sanayi birimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Metal üzerinde kalıcı yazı yazılmasını sağlarken belirgin ve dikkat çekici yazı yazılmasını kolaylaştırmaktadır. Işığa, korozyona, ısıya ve suya dayanıklı oluşu, sanayinin her alanında yoğun olarak kullanımını desteklemektedir.

Marker Kalem Fiyatları

Hayatın her alanında fonksiyonel olarak kullanılan kalemler, her yaş grubuna hitap etmektedir. İş ve özel hayatta, okul ve eğitim hayatında yaygın olarak tercih edilmektedir.  Farklı uç seçenekleriyle her alanda hayatı kolaylaştırmaktadır. Karton, çuval, plastik, naylon poşet, koli, torba üzerine yazı yazılmasını sağlayan kalemler, hayatın her alanında kolaylık sağlamaktadır. Yaygın olarak kullanılan kalemler hızlı olarak tüketilmektedir.

Doldurulabilir modelleri yanı sıra kullan at modeller, daha pratik olduğundan tercih edilmektedir. Koli kalemi fiyatları kırtasiye sarf listesinde en ekonomik ürünler arasında bulunmaktadır. Bizsizeyeteriz olarak web sitemizde kırtasiye ürünleri, kalem çeşitleri ve ofis malzemeleri satışı yapılmaktadır. Binlerce ürün seçeneği, yerli ve yabancı marka çeşitliliği, hızlı ve pratik sevkiyat seçenekleri ile Bizsizeyeteriz her daim yanınızda olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Marker kalem hangi yüzeylerde kullanılır?

Cam, tahta, porselen, seramik, plastik, naylon, kâğıt, karton, mukavva, ahşap, metal, yağlı, ıslak, pürüzlü, kaygan olarak her yüzeyde kolaylıkla kullanım sağlanmaktadır.

 • Marker kalemlerin mürekkeplerinin özelliği nedir?

Kalemlerde kullanılan mürekkep dağılmaz, sudan, ışıktan yüksek ısıdan etkilenmez, kâğıt arkasına geçmez, kolay kurur ve başka yere bulaşmaz. Yoğunluğu yüksek belirgin, dolgun ve net yazı yazılmasını sağlar.

 • Doldurulabilir marker kalemlerin mürekkepleri aynı mıdır?

Doldurulabilir marker kalemlerin mürekkepleri iki farklı çeşitte üretilmektedir. Su bazlı ve alkol bazlı olarak üretilirler. Doldurulabilir mürekkepler standart kalem mürekkebine göre seyrek ve mattır.