Fiyat Aralığı
Marka

Tıbbi Atık Torbası

Filtre 0

Tıbbi atık torbası, insanlara ve diğer canlılara zarar veren maddelerden ve atıklardan koruma konusunda önemli bir üründür. Biz Size Yeteriz ise bu torbaları size son derece kaliteli bir şekilde sunuyor ve risk durumunu en düşük seviyeye indiriyor.

Tıbbi atık torbası, potansiyel olarak bulaşıcı olan veya insanların sağlığı için tehdit oluşturabilecek biyolojik olarak tehlikeli atık malzemeyi atmak için kullanılır. Çöp poşetleri olarak da düşünülebilen bu torbalar patlamaya, yırtılmaya ve sızdırmaya karşı son derece dayanıklıdır. Bunun yanında, orta yoğunluklu polietilen kullanılarak üretilen çöp torbaları üzerinde “Tıbbi Atık” ibaresi bulunur. Birçok farklı alanda kullanılan torbaların en az 100 mikron kalınlığında olması da önem arz etmektedir.

Klinik atık torbaları hem tehlikeli hem de tehlikesiz atıklar için kullanılmakta olup atıkların toplanıncaya kadar güvenli ve emniyetli bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu malzemelerin doğru şekilde kullanılmaması, hem sağlık hem de kozmetik ortamlarında enfeksiyonların yayılmasına neden olabilir. Bu sebeple her alanda tıbbi atık torbası önemli bir yere sahiptir.

Tıbbi Atık Poşetleri Nedir?  

Sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu ortaya çıkan atıkların insan sağlığına ve çevreye zararlı olabilecek kısımlarına tıbbi atık denir. Bu atık; kan, vücut sıvıları ve diğer potansiyel olarak bulaşıcı maddelerle kontamine olur. Atılan iğneler, şırıngalar, insan dokuları, kan, vücut sıvıları ve hastane radyoaktif atıkları tıbbi atık olarak sınıflandırılır. Bu atıkların doğru şekilde muhafaza edilmesi veya atılması için özel üretilmiş poşetlere ihtiyaç vardır.

Biz Size Yeteriz ise size birçok farklı boyutta kaliteli tıbbi atık poşetleri sunar. Boyutlarına göre farklılık gösteren tıbbi atık çöp torbaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tıbbi Atık Jumbo Çöp Poşeti 10 rulo set
 • Tıbbi Atık Battal Çöp Poşeti 10 rulo set
 • Tıbbi Atık Büyük Çöp Poşeti 10’lu set
 • Eko Tıbbi Atık Büyük Çöp Poşeti 20 rulo set
 • Eko Tıbbi Atık Orta Çöp Poşeti

Çöp torbası fiyatları açısından da size en iyi fiyat garantisi sunan Biz Size Yeteriz ile ihtiyacınıza en uygun tıbbi atık çöp poşeti ürününü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tıbbi Atık Poşetleri Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Tıbbi atık torbası, potansiyel olarak tehlikeli atık maddelerin uygun şekilde bertaraf edilmesini ve sonunda insanlara, hayvanlara veya çevreye zarar vermemesini sağlamak için önemlidir. 

Kırmızı biyolojik tehlike torbaları, meni, tükürük, dokular, organlar ve hayvan leşleri gibi insan vücut sıvıları dahil olmak üzere anatomik atıkları toplamak için kullanılır.

Ayrıca tıbbi cihazları, numune çubuklarını, kana bulanmış örtüleri, eldivenleri ve kan veya vücut sıvılarıyla gözle görülür şekilde kontamine olmuş her şeyi atmak için kullanılırlar.

Tıbbi Atık Poşeti Kullanım Alanları

Tıbbi atık poşeti kullanım alanları oldukça fazladır. Bilinenin aksine sadece hastaneler veya veteriner klinikleri tıbbi atık çöp poşeti ürünü kullanmazlar. Tıbbi atık torbası kullanan veya kullanılması gereken alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Gözlükçüler
 • Ayak hastalıkları uzmanları
 • Konutlar ve bakım evleri
 • Laboratuvarlar ve araştırma tesisleri
 • Doktor ameliyatları
 • Okullar
 • Eczaneler
 • Dövmeciler ve piercing salonları

Bunlara ek olarak restoranlar, alışveriş merkezleri, barlar, kreşler, havaalanları ve atık yönetim tesisleri zaman zaman biyolojik tehlikeyle karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple tıbbi atık torbası kullanılması gereklidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tıbbi Atık Torbası Nasıl Doldurulmalıdır?

Tıbbi atık torbalarının 4’te 3’ü doldurularak ağızları sıkıca kapatılmalıdır. Ek olarak sızdırmadığından emin olunmalıdır.

Tıbbi Atık Torbası Fiyatı Nedir?

Tıbbi atık torbaları mikron derecesine ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Jumbo boy torbalar diğer torbalar oranla daha maliyetli olabilir.

Tıbbi Atık Torbası Nerelerde Kullanılabilir?

Tıbbi atık torbaları hastaneler ve biyolojik atıkların bulunduğu ortamlarda kullanıldığı kadar ev ve iş yerlerinde de kullanılabilir. Bunun sebebi ise poşetlerin sızdırmayan ve koku yapmayan bir yapıda üretilmeleridir.