Tıbbi Atık Kutusu 5 L


41,00 TL

• 5 L’dir. • Tıbbi Atık Kovası kapağında tıbbi amaçlı kullanılan farklı materyallerin, kesici delici aksesuarları el değmeden ayırmak, sökmek amacıyla yapılmış yuvalar vardır. Bu yuvalar ayırma esnasında ortaya çıkabilecek riskleri önleyebilecek formdadır. • Delici kesici enfekte tıbbi atık kovası renkleri, yönetmeliklerdeki standartlarına uygundur.


Tıbbi Atık Kutusu 5 L Bizsizeyeteriz.com'da!

Tıbbi atık kutusu 5L, tıbbi atıkların sorunsuz bir şekilde toplanması, kesici ve delici özellikteki atık malzemelerin de muhafaza edilmesi için oldukça dayanıklı bir yapıda üretilmiş kutulardır. Kaliteli plastik maddeden üretilmiş oldukları için sağlığa uygundur. İç hacmi 5 litre kapasitelidir.

 

Genellikle sağlık kuruluşları, araştırma merkezleri ve tıbbi laboratuvarlardan çıkan tıbbi atıkların güvenli şekilde muhafaza edilmesi amacı ile kullanılır. Bu tıbbi atık kovası bu amaç için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Her çeşit tıbbi atığın uygun koşullarda bertaraf edilebilmesi sağlık kuruluşlarının en önem verdiği işlerin başında yer alır. Tıbbi donanım parçalarının ve tıbbi atıkların normal çöpler ile karıştırılmaması gerekir. Bu nedenle tüm sağlık kuruluşlarında tıbbi atık kutuları bulundurulur.

 

Tıbbi atık çöp kovası hastaların tedavilerinde ve muayeneleri sırasında gerekli olan tek kullanımlık donanım araçlarının bertaraf edilebilmesi amacıyla kullanımına ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Tıbbi atıklar birçok bulaşıcı hastalık virüslerinin konumlanabileceği yerler olmaları dolayısı ile özellikle atık kutularında toplanmasına önem verilmektedir.

 

Yalnızca hastaların kullanmış oldukları donanımların değil, ayrıca tedavi ve ilaç donanım parçalarının da tıbbi atık kutularına atılması gereklidir. Ambalajları sağlam ve uygun koşullarda saklanmış bile olsalar ilaç kutuları da tıbbi atık kutularına atılarak imha edilmeleri sağlanmalıdır. İlaç kutuları dışında kullanılmış ve kirli tıbbi muayene donanımlarının da tıbbi atık kutularına atılması gerekir.  Tıbbi atık kabı sağlık kuruluşlarının en önemli parçalarındandır.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir