Tıbbi Atık Kutusu 10 L


61,50 TL

• 10 L’dir. • Tıbbi Atık Kovası kapağında tıbbi amaçlı kullanılan farklı materyallerin, kesici delici aksesuarları el değmeden ayırmak, sökmek amacıyla yapılmış yuvalar vardır. Bu yuvalar ayırma esnasında ortaya çıkabilecek riskleri önleyebilecek formdadır. • Delici kesici enfekte tıbbi atık kovası renkleri, yönetmeliklerdeki standartlarına uygundur.


Tıbbi Atık Kutusu 10 L Bizsizeyeteriz.com'da!

Tıbbi atık kutusu 10L, çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek olan her türlü tıbbi atığın toplanması için özel tasarlanmış kutulardır. Bu atıkların uygun koşullarda toplanarak imha edilmesinin sağlanması amacıyla tüm sağlık kuruluşlarında tıbbi atık çöp kovası yer almaktadır.

 

Karantina atıkları, laboratuvar ortamlarına ait katı atıklar, hemşire ve doktor eldivenleri, iğneler gibi kullanılmış olan tıbbi malzemelerin her biri tıbbi atıklar olup, tıbbi atık kutularında toplanması gerekli olan malzemelerdir. Tıbbi atıklar çevreye ve insan sağlığına zarar verebileceği için ayrıştırılarak imha edilmeleri gerektiğinden özel olarak üretilmiş tıbbi atık kovası içinde toplanmaları gerekir. Tıbbi atıklardan meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşılmaması için tıbbi atık kabı kullanılarak atıkların toplanması sağlanır.

 

Tıbbi atık malzemelerde bazı tehlikeli maddeler yer almaktadır. Bu sebeple tıbbi atıkların diğer atık malzemeler ile karıştırılmadan ayrı olarak biriktirilerek toplanması için tıbbi atık kutularından yararlanmak doğru yöntemdir. Tıbbi atık kutuları patlamaya, kırılmaya, yırtılma ve delinmeye karşı dayanıklı olup, sızdırmaz ve su geçirmez özelliklere sahiptir. Üzerlerinde Tıbbi Atık ibaresi veya Tıbbi Atık amblemi bulunması gerekli kutulardır.

 

Tıbbi atık kutuları, kesici ve delici muhteviyatlı ürünlerin toplanmasına uygun hammaddelerden üretilir. İç hacmi 10 litre kapasitelidir.

 

Tıbbi atıkların çevreye, çalışanlara ve hastalara zarar vermemesi için özenle toplanması ve uygun şekilde imha edilmesinin sağlanabilmesi için tıbbi atık kutularında toplanarak yetkililere ulaştırılması sağlanmalıdır.

 

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir