Temizlik Makineleri

Filtre 0
9.440,00 TL + KDV
11.328,00 TL (KDV Dahil)
28.800,00 TL + KDV
34.560,00 TL (KDV Dahil)
52.720,00 TL + KDV
63.264,00 TL (KDV Dahil)
337,88 TL + KDV
405,46 TL (KDV Dahil)
247,10 TL + KDV
296,52 TL (KDV Dahil)
103,79 TL + KDV
124,55 TL (KDV Dahil)
103,79 TL + KDV
124,55 TL (KDV Dahil)
103,79 TL + KDV
124,55 TL (KDV Dahil)
137,96 TL + KDV
165,55 TL (KDV Dahil)
137,96 TL + KDV
165,55 TL (KDV Dahil)
234,35 TL + KDV
281,22 TL (KDV Dahil)
183,35 TL + KDV
220,02 TL (KDV Dahil)
253,98 TL + KDV
304,78 TL (KDV Dahil)
253,98 TL + KDV
304,78 TL (KDV Dahil)
170,09 TL + KDV
204,11 TL (KDV Dahil)
294,53 TL + KDV
353,44 TL (KDV Dahil)

Temizlik makineleri, teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelişim gösteren hızlı ve pratik hijyen ürünleridir. Pek çok avantajlı özellikleri sayesinde manuel temizlik aletlerinin önüne geçmeyi başarmışlardır. Bu gelişmeler ile beraber toplu yaşam alanlarında, iş yerlerinde ve evlerde vazgeçilmez temizlik ürünleri haline gelmişlerdir.

Özellikle hastane ve alışveriş merkezi gibi yerlerde, geniş alanların hızlı ve hijyenik biçimde temizlenmesi için temizlik makinelerine büyük oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat kullanılan alana göre doğru ekipmanı seçmek önemli bir husustur. Bununla birlikte temizlik makineleri seçenekleri, çok geniştir. Elektrikli süpürgeler, buhar makineleri, basınçlı yıkayıcılar, halı yıkama makineleri, zemin parlatıcıları gibi çok zengin ürün yelpazesine sahiptir.

Etkili bir temizlik makinesi olan basınçlı yıkayıcılar, zor kirleri çıkartmak için kullanılan çok güçlü buhar makine türleridir. Duvar, teras ya da beton gibi zor ve geniş yüzeylerin temizliği için ideal makine seçimidir. Bu aletler ile toplu taşıma araçlarının temizliğinde de kullanılır. Ayrıca profesyonel mutfaklarda yağı ve kiri almak için en doğru makine tercihidir.

Hijyenik bir temizlik için olmazsa olmaz makinelerden biri de elektrikli süpürgelerdir. Süpürgeler biri tarafından kontrol edilir böylece tüm yerleri temizler.

Kullanılan bir diğer temizlik makinesi ise halı temizleme aletleridir. Halınızdan zor lekeleri çıkartmak için en hızlı çözümü sunar. Halınızı değiştirmek zorunda kalmadan, oluşan kirleri silmenize gerek olmadan tüm lekeleri temizler.

Ofis ve İşyerleri için Temizlik Makineleri

Ofisler ve iş yerleri, birçok insanın gününün büyük bir kısmını geçirdiği yerlerdir. Bu nedenle iş yerlerinin temizlik ekipmanları ve bunların kullanımı, temizlikten sorumlu insanlar için dikkate değer hususlardır. Temizlik ve hijyen, çalışma alanları gibi kalabalık yerlerde ekstra önemlidir. Çünkü bu alanlarda hastalıkların oluşması daha kolaydır ve temiz olmayan ortamlar, çalışanların motivasyonunu düşürebilir.

Ofislerde ve iş yerlerinde genelde zemin, sert ve parlaktır. Dolayısıyla zemine uygun temizleme makinesinin tercihi doğru olacaktır. Ayrıca zemin için temizlik makineleri, daha hijyenik bir ortam sunar ve ekstra bir ürün gerektirmez.

Zemin temizleme aletlerinin emiş gücü ve su hacmi yüksektir. Dolayısıyla uygulamaya ve kir derecesine göre ürün kaynaklarından tasarruf edilmesini de sağlar. Pille çalışan makinelerde ise makinenin performansı, uygulamaya göre ayarlanır. Ayrıca pili yeniden şarj etmeye veya değiştirmeye gerek kalmaz. Bu nedenle daha geniş alanlar temizlenebilir ve az efor harcanır.

İş yerinin zemininde döşeme gibi sert zemini koruyucu veya dekoratif amaçla bir halıfleks bulunuyorsa, kuru fırçalama yapan ya da buharlı temizleyiciler tercih edilebilir.

Temizlik makineleri kullanımı, zeminin veya temizlenen yere temas gerektirmez. Böylece temizlik ekibinin ellerine mikrop bulaşma riski en aza iner. Bu yüzden makineler, ufak ve manuel temizlik aletlerine göre daha çok hijyen sağlar.

Sert zeminlerin derinlemesine temizlenmesi ve koruyucu kaplamalar için temizleme makineleri kullanılması gerekir. Durum böyleyken derinlemesine temizlik için ıslak süpürme ve paspaslama özellikleri yer alan makineleri kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında zemine uygun ürünleri kullanılmaması, zemini zedelemeye ve var olan kaplamayı kaldırmaya sebep olabilir. Bu durumda zeminin eski haline getirilmesi, temizliğin kendisini geciktirir ve çok daha maliyetli bir hale gelebilir. Doğru temizlik makinesinin seçimi için Bizsizeyeteriz deneyimine güvenebilirsiniz.

Temizlik Makinesi Özellikleri

Her temizlik makinesinin kendi kullanım alanına göre ayrı özellikleri bulunmaktadır. Genel özelliklerini sıralayacak olursak:

 • Hızlıdır.
 • Ekstra olarak iş gücüne gerek duyulmaz.
 • Çevre dostudur.
 • Tasarrufu sağlar.
 • Derin temizlik sağlar.

Bir zemin temizleyici; kiri, tozu, yağı ve kiri manuel süpürme veya ovmaya göre çok daha kısa sürede giderir. Günümüzün otomatik temizleme ve endüstriyel süpürme makineleri; son derece sessizdir, uzun pil ömrüne sahiptir, yer paspasları ve elektrikli süpürgelerle ilgili güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırır.

Elektrikli zemin temizleme aletleri ile akülü temizleme aletleri, sert zeminleri temizlemek için tasarlanmış ürünlerdir. Fakat zemin değişebilir ve buna göre ürün seçilmesi gerekir. Diğer yandan bu makineler daha çok büyük alan zeminlerinin temizliği için tasarlanmıştır.

Temizlik makineleri özellikleri dolayısıyla derinlemesine temizlik için birebirdir. Ayrıca küçük temizlik ürünleri devamlı yenilenmesi gerektiği için daha masraflı olabilir. Diğer yandan bu makineler, çok vakit kaybettirmekle birlikte daha yüksek maliyete sebep olabilir.

Temizlik makinelerinin genel kullanım alanları arasında şunlar sayılabilir:

 • Üniversiteler
 • Okullar
 • Müzeler
 • Hastaneler
 • Ofis ve iş yerleri
 • Alışveriş merkezleri
 • Evler

Buna benzer pek çok alandan daha söz etmek mümkündür. Bildiğiniz gibi elektrikli süpürgeler hem halılardaki hem de sert zeminlerdeki toz ve kiri temizlediği için hemen her evde bulunmaktadır. Bununla birlikte ticari elektrikli süpürgeler, genellikle ev tipi elektrikli süpürgelerden daha güçlüdür. Su emmek için kullanılan ıslak elektrikli süpürgeler ya da ıslak olmayan alanlar için kullanılan kuru süpürgeler de vardır.

Hem özellikleri hem de kullanım alanının genişliği dolayısıyla temizlik makineleri küçük temizlik ürünlerine göre daha avantajlı olacaktır.  Bahsedilen özellikler ve kullanım alanlarına göre bu makineleri tercih etmeniz uzun sürede tasarrufu sağlayacaktır.

Temizlik Makinesi Fiyatları

Hızlı ve hijyenik şekilde temizlik yapabilmenizi sağlayan temizlik makinesi fiyatları, tercih edeceğiniz makine türüne göre değişiklik gösterecektir. Dolayısıyla her makinenin fiyatlandırma prosedürleri de birbirinden farklıdır. Bu noktada basınçlı yıkama makinesi ile halı yıkama makinesinin fiyatlandırmasının aynı olması beklenemez. Genel olarak fiyatlar, makinenin özelliklerine ya da kullanım alanlarına göre değişir. Bununla birlikte en güncel ve doğru fiyatlar için güvenilir kaynaklara başvurmak gerekir. Bizsizeyeteriz ise bu konuda sizin için en güvenilir platform olarak öne çıkar. Temizlik makinesi seçeneklerini ve bu makinelerin aparatlarını bizsizeyeteriz.com web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik Neden Önemlidir?

Bakteri ve mikroplar, insan sağlığına büyük ölçüde tehdit oluşturur. Hem kişisel temizlik hem de çevre temizliği sağlık için çok önemlidir. Her ortamda yapılması gerekir. Sağlık problemi yaşamamak için temizliğe önem vermeliyiz.

Zemin Temizleyiciler Nasıl Kullanılır?

Zemin temizleme aletlerini kullanmak çok pratiktir. Aldığınız ürünün kullanım talimatları ürünün kutu içerinde gönderilmektedir. Gerekli talimatları izleyerek herkes çok rahat bir şekilde ürünü kullanabilir.

Parkeler Zemin Temizleme Aletiyle Temizlenebilir mi?

Evet temizlenebilir. Zemin temizleme aletini, kullanacağınız zemine göre almalısınız. Aldığınız makinede programı ayarlayabilirsiniz.