Temizlik Maddeleri

Filtre 0
77,13 TL + KDV
91,01 TL (KDV Dahil)
63,00 TL + KDV
74,34 TL (KDV Dahil)
57,75 TL + KDV
62,37 TL (KDV Dahil)
32,62 TL + KDV
35,24 TL (KDV Dahil)
22,93 TL + KDV
24,77 TL (KDV Dahil)
136,52 TL + KDV
147,44 TL (KDV Dahil)
110,29 TL + KDV
119,11 TL (KDV Dahil)
294,32 TL + KDV
317,86 TL (KDV Dahil)

Temizlik Maddeleri Nelerdir?

Temizlik Maddeleri, günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir. Bu maddeler ile sağlığımızı çok daha kolay bir şekilde koruyabiliriz. Bu temizlik maddeleri insanların bulunduğu ortamı, yaşadığı çevreyi hatta insanın kendisini daha temiz hale getirmek için vardır. Bu temizlik maddeleri ile eşyalardaki mikrop ve bakteriler yanındaki kirler yok edilerek daha hijyenik bir ortam sağlanır. Bu temizlik maddelerinin görevi önleme değildir. Kirlerin ya da bakteriler bulaştıktan sonra onları yok etmesi için vardır. Yani Kendimizi kirli hissettiğimizde bulunduğumuz ortamı kirli gördüğümüzde bu temizlik maddeleri ile dezenfekte edebilir daha temiz ortamlar yaratabiliriz.

Bu temizlik maddelerinin kullanırken çeşitli kurallara dikkat etmeliyiz. Örneğin bunlar kimyasal maddeler olduğundan dolayı doğaya direkt olarak bırakmamalıyız. Ayrıca bu maddelerin vücudumuza temas etmesi halinde çeşitli problemler meydana gelebilir. Bu maddeleri kullanırken eldiven, maske gibi çeşitli koruyucuları kullanmamız gerekir. Ayrıca bu maddelerin beraber kullanımlarında çeşitli gazlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle temizlik yaparken kullandığımız maddeyi teker teker kullanmamız gerekebilir.

Temizlik maddeleri nelerdir, temizlik maddelerinden beklenen özellikler nelerdir gibi sorular sık sık sorulur. Gelin bunları beraber inceleyelim.

Temizlik Maddelerinin Özellikleri

Günlük hayatımızda kullandığımız temizlik maddelerinden beklenen özellikler nelerdir sorusunun cevabı ise, yıkanan ve temizlenen ortamın içerisinde bulunan bakterilerin ve mikropların yok edilmesini sağlayacak kimyasal içeriğe sahip olması gerekir. Bu temizlik maddeleri yağ çözücü, ortamdaki kiri ve pisliği ise yok edici özelliğe sahip olması gerekir. Ayrıca bu temizlik maddelerinden beklenen en önemli özellik ise insan sağlığına zararlı kimyasallar içermemesi gerekir. Çünkü bu temizlik esnasında vücuda temas ettiğinde insan vücudunun tahriş ederse çeşitli hastalıklara yol açabilir. Yine de sizler bu temizlik maddelerini kullanırken çeşitli önlemleri alarak temizlik yapmanızda fayda vardır. Tek kullanımlık maske takmak, kullan at eldiven  takmak gibi.

Temizlik maddelerinde Uçucu gazlar olduğu için insanların solunum sistemini de zedeleyebilir. Bu nedenle maske takmanız gerekir. Ayrıca temizlik yaparken ortamda ki pencere ve kapıları da açık tutmanızda fayda vardır. İçerinin havalanması sizin açınızdan faydalıdır. Ayrıca deterjanların güzel kokması hoş kokular bırakabilir. Bu nedenle güzel kokulu olmaları da temizlik maddelerinin beklenen özelliklerindendir. Temizlik esnasında farklı temizlik maddelerini birbirine karıştırarak kullanmanız tavsiye edilmez. Çünkü içerisinde bulunan kimyasallar birbiri ile etkileşime geçerek çeşitli zehirli gazlar açığa çıkarabilir. Bunlar ise sizin zehirlenmenize yol açarak sağlık açısından tehlike oluşturur. Temizlik maddelerinden beklenen özellikler genel olarak kısaca bunlardır.

Temizlik maddelerinde en çok kullanılan ürünler nelerdir?

Temizlik maddeleri nelerdir, sorusu için birçok cevap verilebilir. Bu maddeler kullanım alanına göre değişkenlik gösterebilir. Farklı işlevler için farklı temizlik maddeleri üretilmiştir. Peki bu temizlik maddeleri nelerdir? Gelin beraber görelim.

Bu maddelerden daha fazla ürünler vardır. Tüm temizlik maddelerini sıralamak epeyce uzun bir liste oluşturacaktır. Bu temizlik maddeleri ile sizlerde evinizin mutfağını, banyosunu, ofisinizi, tuvaletinizi ve daha birçok ortamı çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Banyo ve tuvalet gibi nemli ortamlarda bakteriler ve mikroplar çok daha kolay bir şekilde üreyebilir. Bu nedenle buraların temizliği çok daha önemlidir. Nemli ortamlarda üreyen bu bakterilere karşı tuz ruhu ve çamaşır suyu kullanılabilir yanında da ek olarak çeşitli deterjanlar kullanarak kolay bir şekilde temizlenebilir.