Temizlik Kağıtları

Filtre 0
2.884,40 TL + KDV
3.461,28 TL (KDV Dahil)
1.995,06 TL + KDV
2.394,07 TL (KDV Dahil)
4.433,90 TL + KDV
5.320,68 TL (KDV Dahil)

Temizlik Kağıtları ve Aparatları

Temizlik kağıtları ve aparatları günlük hayatımızda temizlik yaparken olmazsa olmazlarımızdandır. Hijyenimizi sağlarken bize en doğru şekilde yardımcı olan ürünlerdir. Ayrıca kullanışları ise çok pratiktir. Kolay bir şekilde herkes kullanabilir. Örneğin yemek yerken dikkatsizliğimiz sonucu masaya yemek dökersek kâğıt havlu ile kolay bir şekilde temizleyebiliriz. Bu temizlik ile daha temiz ortamlar oluşmasını sağlayabiliriz. Birçok temizlik kâğıdı türü vardır. Kullanım amacına göre bu kağıtların isimleri ve yapısı değişebilir. Yapısından kasıt yumuşaklığı, suyu emme gücü, suyu geçirmeme gibi çeşitli alanları olabilir. Bu temizlik kağıdını hangi amaç için kullanacağınıza bağlıdır. Ayrıca hangi alanda hangi temizlik kâğıdı türünü kullanmamız gerektiğini bilmekte önemlidir. Çünkü farklı alanlarda yanlış temizlik kâğıdı kullanımı istediğimiz verimi veremeyebilir. Çünkü her temizlik kâğıdı farklı amaçlar için üretilmiş olup özellik bakımından farklılık gösterebilir. Temizlik kağıtları ve aparatları seçimi yaparken bu yüzden dikkat etmeliyiz.

Temizlik kağıtlarını kullanırken elbette bunları bir alanda tutmaya yarayan aparatlar olması gerekir. Bu sayede daha düzenli olarak hijyen seviyesini arttırabiliriz. Örnek vermek gerekirse tuvalet kağıdını koymak için düzgün bir aparat olmazsa pek hijyenik olmayan koşullarda kullanıma sunulabilir. Ya da ortak kullanım alanlarında kâğıt havluların sabit bir yerinin olmaması o kâğıt havluların hijyenik olmasında büyük bir engel oluşturur. Bu nedenle temizlik kağıtları alırken yanında kendisine uygun bir aparat almamız büyük önem arz eder.


Temizlik Kağıtlarının İçine Hangi Ürünler Girer?

Temizlik kağıtlarının içine hangi ürünler girer sorusuna listeleme yöntemiyle cevap vermek en doğrusu olacaktır.

  • Kâğıt Havlu
  • Z Katlama Havlu
  • Tuvalet Kâğıdı
  • Kutu Mendil
  • Z Peçete, Dispenser Peçete, Havlu Peçete, Kutulu Peçete
  • Klozet Kapak Örtüsü
  • Nonwoven Bezler


Bu listedeki ürünler temizlik kağıtları kategorisinde yer alır. Ofiste, evde, hastanede, otelde ve daha birçok ortamda bu temizlik kağıtları hijyenik açıdan büyük önem taşır. Bu temizlik kâğıdı çeşitleri artabilir. Kullanım alanlarına göre özellik değiştiren bu temizlik kağıtlarını yeni isimlerle görmek şaşırtıcı olmamalıdır. Kâğıt havlular genel olarak mutfak alanında, ev içerisinde ya da ortak kullanım alanlarında kullanılır. Tuvalet kağıtları ise tuvalet ihtiyacını giderirken kullanılır. Kutu mendil ve peçete ise günlük hayatta her an ihtiyacımızı karşılamak için farklı sebepler ile kullanılabilir. Klozet kapak örtüsü ise ortak kullanım alanlarından bir tanesi olan klozetlerde daha hijyenik bir ortam oluşturulması için kullanılır. Nonwoven bezler ise anti bakteriyel olarak üretilmiştir. Birçok alanda kullanılabilir. Genel olarak medikal alanlarda Nonwoven bezler kullanılır. Tekstil alanında özel olarak üretilen bu kumaşlar ilerleyen dönemlerde daha çok alanda kullanılacak diye ön görülür.


İyi Bir Temizlik Kağıdından Beklenen Özellikler Neler Olmalıdır?

İyi bir temizlik kağıdından beklenen özellik, kullanım türüne göre değişkenlik gösterebilir. Örnek vererek bunu açıklayabiliriz. Kâğıt havlu genel olarak suyu emme amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle kâğıt havluların suyu emme potansiyeli daha yüksek olmalıdır. Ya da klozet kapağı örtüsü suyu geçirmemesi gerekir. Bu nedenle yapısı olarak kuru kalması gerekir. Bu yön ile kâğıt havludan ayrılacaktır. Kutu mendil ve peçeteler ise kullanırken sert olmaması gerekir. Burun akıntısı yaşayan bir kişinin sert peçeteler kullanması onun burnunda aşınma oluşmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle kutu mendiller ve peçetelerin yumuşak olması sağlığımız açısından daha iyi olacaktır. Genel olarak tekrar baktığımızda iyi bir temizlik kağıdından beklenen özellik için standart veriler kullanmak doğru olmayacaktır. İyi bir temizlik kağıdından beklenen özellikler bizim hangi alanda kullanacağımıza göre şekillenir. Bu temizlik kağıtlarının özellikleri farklı olduğundan doğru alan için doğru temizlik kâğıdı seçimi yapmamız gerekir.