Temizlik Gereçleri ve Ekipmanları

Filtre 0
510,91 TL + KDV
602,88 TL (KDV Dahil)
29.790,72 TL + KDV
35.153,05 TL (KDV Dahil)
33,00 TL + KDV
38,95 TL (KDV Dahil)
14,85 TL + KDV
16,04 TL (KDV Dahil)
15,68 TL + KDV
18,50 TL (KDV Dahil)
30,06 TL + KDV
35,47 TL (KDV Dahil)
240,25 TL + KDV
283,50 TL (KDV Dahil)
20,79 TL + KDV
22,45 TL (KDV Dahil)
1.072,00 TL + KDV
1.264,96 TL (KDV Dahil)
95,25 TL + KDV
112,40 TL (KDV Dahil)
107,60 TL + KDV
126,96 TL (KDV Dahil)
117,99 TL + KDV
139,23 TL (KDV Dahil)
9,27 TL + KDV
10,94 TL (KDV Dahil)
12,54 TL + KDV
14,80 TL (KDV Dahil)

Temizlik Gereçleri Ekipmanları Nelerdir?

Günlük hayatımızda önemli yeri olan temizlik gereçleri ekipmanları sağlığımız için çok önemlidir. Yaşam alanımızı yaşanmaya değer kılan en önemli unsur temizlik ve hijyendir. Evden işyerlerine, alışveriş merkezlerinden okullara kadar pek çok farklı alan ne kadar güzel dizayn edilmiş olursa olsun temiz olmadığı sürece güzelliğinin bir anlamı yoktur. Bu nedenle ortam temizliğine önem vermek oldukça önemlidir. Temizlik fikri, yoğun insanlar için ne kadar zor gibi görünse de temizliğin bazı püf noktaları öğrenildiği takdirde kolaylıkla temiz bir yaşam alanı oluşturmak mümkündür. Peki, temizliğin püf noktaları nelerdir? Gelin bir göz atalım.

Temizliğin püf noktaları için öncelik olarak genel temizlik malzemelerinin bilinmesi gereklidir. Ardından da genel temizlik malzemelerini içerisinde barındıran bir temizlik setine ihtiyaç vardır. Temizliğin ilk adımı için paspas veya kovalar tercih edilmektedir. Bunun yanında tüm yüzeyleri temizlemek için bir bez ve sünger gereklidir. Bezin uygulanacağı yüzeye göre ultra ince bezler ya da cam bezleri tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra da kurumuş inatçı kirler, yağ lekeleri ve sert yüzeyler için büyük ya da küçük fırçalar kullanılmalıdır.

Temizliğin ana maddelerinden bahsetmeye devam edecek olursak da satın alınacak genel temizleyicilerin etkileri ve kullanım alanlarının göz önünde bulundurulması gereklidir. Her farklı alan için doğru temizlik maddelerinin kullanılması oldukça önemlidir. Doğru temizlik maddeleri ile yüzeyi dakikalarca ovmaya gerek kalmadan saniyeler içerisinde temiz ve parlak bir ortama sahip olmak mümkündür. Aşağıda genel temizlik maddelerini kullanım alanlarıyla birlikte sıraladık.

Temizlik Ekipmanları Nelerden Oluşur?

Evinizi veya ofisinizi temizlemek için hangi temizlik ürünleri gereklidir? İşte sizlere sunduğumuz ve web sitemiz üzerinde de satın alabileceğiniz temizlik ekipmanları;

 

Çamaşır Suyu Ve Kullanım Alanları

Ağartıcı olarak da bilinen çamaşır suyu, temizliğin olmazsa olmazıdır. Fakat yanlış kullanıldığında sağlık açısında olumsuz etkilere neden olmaktadır. Bu nedenle çamaşır suyunun dikkatli bir şekilde kullanılması gereklidir. Kullanırken plastik eldiven takılmalı ve uzun süre kokusu solunmamalıdır. Aynı zamanda amonyak içeren malzemelerle karıştırılmamasına özen gösterilmemelidir.

 

Çamaşır suyu banyo ve tuvalet temizliğinde oldukça önemlidir. Fayans ve lavabolardaki lekeleri kolaylıkla çıkarmaktadır. Aynı zamanda çeşitli zeminler için de kullanılabilmektedir.

 

Pas, Kireç Sökücüler Ve Kullanım Alanları

Kalıcı lekelerin önlenmesinde pas ve kireç sökücülerin oldukça önemli bir rolü vardır. Pas ve kireç sökücüler, sert ve paslı yüzeyleri ovalamaya gerek kalmadan temizlemektedir. Aynı zamanda karo yüzeyinden sararmış pas lekelerini çıkarabilmektedir. Kireç sökücüler mutfak için oldukça önemlidir. Tencere ve çaydanlıklardaki kireçleri söküp atmaya yardımcı olmaktadır. Ancak sağlık açısından çatlaklı tencerelerde kullanmak yanlış bir tutumdur.

 

Moplar, Paspaslar Ve Kullanım Alanları

Moplar ve paspaslar evi temizlemeye yardımcı olacak temizlik araçlarındandır. Gelişmiş özelliklere sahip bir mop sayesinde yüzeyleri silmek oldukça kolaydır. Bir paspas seti, genel temizlik çabasını azaltarak kullanıcılara kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bulaşık deterjanı ve temizlik ürünleriyle birlikte kullanılabilmektedir.

Sıvı Ve Toz Temizleyiciler Ve Kullanım Alanları

Sıvı temizleyiciler cam silmek, ayna parlatmak gibi durumlarda kullanılan temizlik malzemeleridir. Daha az etkin hafif bir kimyasal olduğu için fazla köpük yapması beklenmemelidir. Toz temizleyiciler ise çamaşırlardan bulaşıklara kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Daha az aşındırıcı etkiye sahip toz temizleyici çeşitleri mevcuttur.

 

Mikrofiber Bezler Ve Kullanım Alanları

Mikrofiber bezler, ıslak veya kuru yüzeylerin deterjana gerek kalmadan kolaylıkla temizlenmesini sağlayan temizlik malzemesidir. Yüksek su emici özelliğe sahiptirler. Dolayısıyla kullanılan yüzeyi iz veya leke bırakmadan kurutabilmektedirler. Aynı zamanda da mikrofiber bezleri çamaşır makinesinde yıkayabilmek ve kolaylıkla kurutabilmek mümkündür.

 

Mikrofiber bezlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Ev temizliğinden ofis temizliğine kadar her ortam için uygundur. Bu nedenle temizliğin vazgeçilmezi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.