Temizlik Gereçleri ve Ekipmanları

Filtre 0
700,00 TL + KDV
770,00 TL (KDV Dahil)
64,00 TL + KDV
70,40 TL (KDV Dahil)
33,75 TL + KDV
37,12 TL (KDV Dahil)
33,75 TL + KDV
37,12 TL (KDV Dahil)
33,75 TL + KDV
37,12 TL (KDV Dahil)
33,75 TL + KDV
37,12 TL (KDV Dahil)
234,90 TL + KDV
281,88 TL (KDV Dahil)
18,54 TL + KDV
22,25 TL (KDV Dahil)
67,40 TL + KDV
74,14 TL (KDV Dahil)
68,56 TL + KDV
75,42 TL (KDV Dahil)
77,50 TL + KDV
85,25 TL (KDV Dahil)
86,40 TL + KDV
95,04 TL (KDV Dahil)
13,92 TL + KDV
15,31 TL (KDV Dahil)
74,88 TL + KDV
82,37 TL (KDV Dahil)

Temizlik gereçleri ve ekipmanları, hijyeni sağlarken kullanılan tüm ürünleri ifade eder. Bu ürünler sayesinde doğru temizleme işlemleri yapılabilmektedir. Temizlenecek alanların yüzey yapılarına göre farklı ekipman kullanmak gerekmektedir. Toz ve kirlerin oluşumlarına göre de bu ekipmanlar çeşitlilik göstermektedir.

Bazı yüzeylerin tozu, süpürgeler ile alındığında yeterli olabilir. Ancak çok daha kirli yüzeyler için silme işlemleri uygulanmalıdır. Silme işlemlerinde seçilen ürünler kirlilik oranına göre değişebilir. Fırça, mop veya çok daha kirli yüzeyler için kazıma aparatları kullanılmalıdır.

Temizlik gereçleri ve ekipmanları, temizlik süreçlerini en doğru şekilde tamamlarken aynı zamanda sağlığın korunması için destek vermektedir. Düzenli temizlik işlemleriyle ev, iş yeri ve diğer yaşam alanları daha steril ve yaşamaya elverişli olmaktadır. Sistemli ve yeterli temizlik için alanları bölümlendirmek uygun olacaktır. Bu nedenle;

 • Banyo,
 • Mutfak,
 • Oda,
 • Çocuk odaları,
 • Bahçe ve bina dışı alanlar,
 • İş yerleri ve ofislerde kullanılan temizlik ekipmanları tek bir alana ait olmalıdır.

İç alanlarda kullanılan temizlik ürünlerini, dış alanlarda kullanmak uygun olmamaktadır. Bahçe ve merdiven alanlarında kullanılan fırça ve bez gibi ürünler ev içerisinde kullanılmamalıdır.

Banyo Temizlik Malzemeleri

Banyo temizlik malzemeleri, en çok hijyen gerektiren alanlardan biri olan banyolarda kullanılan ürünleri kapsamaktadır. Özellikle ortak yaşam alanları arasında yer alan banyolar için kullanılan ekipmanların farklı alanlarda kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Banyolarda kullanılan her ürünün o alana özel olarak kalması uygun olacaktır.

Banyolarda musluk gibi metal yapılı ürünler için deterjan uygulamalarıyla birlikte kireç ve pas sökücü çeşitlerde kullanılmaktadır. Klozet alanları için daha etkili içeriğe sahip ve yoğun kıvamlı çamaşır suyu ve deterjanlar tercih edilmektedir. Banyo yerleri için fırçalar aracılığıyla deterjan ürünleri uygulanmalıdır. Durulama işlemleri sonrası çek paslar ile su tasnif edilmelidir.

Temizlik gereçleri ve ekipmanları satın alırken mutfak için ayrı banyo için ayrı ürünler tercih edilmesi uygun olacaktır. Farklı bölümlerdeki yüzeylerde kullanılan fırça ve çek paslar, banyo ve mutfaklarda tercih edilmemelidir. Ekipmanlar ile kullanılacak deterjan ürünlerinin yeterli düzeyde kullanılması önemlidir. Çok fazla kullanmak solunum rahatsızlığı olan kişilerde kalıcı etkiler bırakabilir.

Kişisel Temizlik Malzemeleri

Kişisel temizlik malzemeleri günümüzde birçok çeşidi bulunan, kişisel bakım ve hijyeni sağlamak için oldukça gerekli ürünlerdir. Günlük olarak kullanılması gereken temizlik ürünleri ve düzenli aralıklarla uygulanması gereken malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler;

 • Sabun,
 • Şampuan,
 • Duş jeli,
 • Diş macunu,
 • Deodorant gibi her gün ihtiyaç duyulan hijyen ürünleridir.

Ağız ve diş sağlığı, el ayak bakım ürünleri, yüz bakımı ve vücut bakım ürünleri kişisel sağlığı korumaktadır. Aynı zamanda çevrede yer alan diğer kişilerin sağlıklarını korumak için kullanılan malzemelerdir. İhmal edilen kişisel bakımlar, belirli bir süre sonra hastalık ve enfeksiyonlara sebep olabilir. Yakın çevreye bulaşacak hastalıkların sonuçları her zaman olumsuz olmaktadır.

Ofis Temizlik Gereçleri

Ofis temizlik gereçleri iş faaliyetlerinin gerçekleştirildiği, çok sayıda insanın birlikte paylaşmakta olduğu ofisler için tercih edilen ürünlerdir. Bu alanlarda gerekli olacak temizlik malzemelerinin sayısı çalışan kişi sayısıyla doğru orantılıdır. Ofis temizliği ve tozlanmanın önlenmesi için çöp ve atık toplama kutuları, yer ve cam temizlik malzemeleri gibi çeşitli hijyen ihtiyaçları bulunmaktadır.

Mutfak ve banyo gibi ortak kullanım alanlarının hijyenleri de oldukça önemlidir. Çalışma alanları büyük olan ofisler için ofis temizlik malzemeleri doğru olarak sınıflandırılmalıdır. Temizlikten sorumlu olan kişilerin yönetimi altında ihtiyaçlar düzenli olarak belirlenmelidir.

 • Temizlik paspasları,
 • Mikrofiber bezler,
 • Kovalar,
 • Cam silme aparatları,
 • Profesyonel presli kovalar ofis temizliklerinde tercih edilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Büyük işletme ve tesislerde özellikle profesyonel presli kovalar ve büyük mop ürünleri tercih edilmektedir. Islak ve kuru zeminlerde kullanılabilen moplar, gün içerisinde alanların temiz kalmasına yardımcı olmaktadır.

Ofislerde bulunan bilgisayar, tarayıcı ve diğer elektrik bağlantılı teknolojik cihazları ıslak bez veya sıvı deterjanlarla doğrudan temas ettirmekten kaçınmak gerekir. Mikrofiber bezler, sıvıya ihtiyaç olmadan toz ve lekeleri temizleyebilmektedir.

Toptan Temizlik Gereçleri Alışverişi

Temizlik ihtiyaçlarının karşılanması için sürekli olarak ihtiyaç duyulan malzemeleri toptan olarak satın almak daha uygun fiyatlı olmaktadır. Hem zaman hem de fiyat tasarrufu sağlayan toptan temizlik gereçleri alışverişi evler ve iş yerleri için oldukça avantajlı olmaktadır. Özellikle çalışan sayısının fazla olduğu işletmeler toplu alışveriş sayesinde sistemli şekilde temizlik faaliyetlerini gerçekleştirebilir.

Toptan alımlarda litre ve gramaj fazlalıklarına göre tasarlanmış büyük ölçekli kutu ve ambalajlar yer tasarrufu sağlamaktadır. Böylece alanların verimli kullanılmasına da katkıda bulunulmaktadır. Temizlik gereçleri ve ekipmanları için toptan alım yapılacaksa özellikle kaliteli marka ve ürünler tercih edilmelidir. Sadece uygun fiyatlı ürünler, yeterli hijyen şartlarını sağlamayacaktır.

Ev, ofis ve diğer yaşam alanlarınızın temizliği için hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler arıyorsanız bizsizeyeteriz.com en doğru adres olacaktır. Tekil ürün siparişleri ve toptan alımlar için her zaman tercih edilmekte olan sitemizde temizlik gereçleri ve ekipmanları sizleri bekliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Banyo Kaç Günde Bir Temizlenir?

Banyo alanlarının gün içerisinde hijyenik şartlara bağlı kalması için pratik işlemler yapılmalıdır. Banyolar haftada en az bir defa olmak üzere etkili deterjan ve ürünlerle dezenfekte edilmelidir. Kalabalık kullanıma sahip alanlar, her gün antibakteriyel ürünler ile temizlenmelidir.

Temizlik Malzemeleri Toptan Olarak Nereden Alınır?

Kaliteli ve uygun fiyatlı toptan temizlik malzemeleri bizsizeyeteriz.com aracılığıyla alınabilmektedir. Kaliteli temizlik malzemeleri bulunan site yoğun şekilde tercih edilmektedir.

Temizlik Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar?

Temizlik ürünleri, marka ve kullanım alanlarına göre fiyat çeşitliliğine sahiptir. Bununla birlikte temizlik malzemelerini toptan almak uygun fiyat ödemenin yollarından biridir.