Temizlik Bezleri ve Süngerler

Filtre 0
107,60 TL + KDV
126,96 TL (KDV Dahil)
117,99 TL + KDV
139,23 TL (KDV Dahil)
9,27 TL + KDV
10,94 TL (KDV Dahil)
12,54 TL + KDV
14,80 TL (KDV Dahil)
16,82 TL + KDV
18,16 TL (KDV Dahil)
16,82 TL + KDV
18,16 TL (KDV Dahil)
16,82 TL + KDV
18,16 TL (KDV Dahil)
16,82 TL + KDV
18,16 TL (KDV Dahil)
5,17 TL + KDV
6,10 TL (KDV Dahil)
5,58 TL + KDV
6,03 TL (KDV Dahil)
30,45 TL + KDV
32,89 TL (KDV Dahil)
4,61 TL + KDV
5,44 TL (KDV Dahil)
440,00 TL + KDV
475,20 TL (KDV Dahil)
30,22 TL + KDV
32,64 TL (KDV Dahil)
9,74 TL + KDV
10,51 TL (KDV Dahil)

Temizlik Bezleri ve Sünger Çeşitleri

Temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri bez ve sünger seçimidir. Temizlik bezlerinde ve süngerlerinde hangi materyal kullanılıyorsa kullanılsın bezin emicilik gücünün yüksek ve kolay temizlenebilir olması bir hayli önemlidir. Özellikle mutfak temizliğinde kullanılan temizlik bezlerinin ve süngerlerinin su emiş gücünün yüksek olması gereklidir. Zemin temizliğinde kullanılan temizlik bezlerinin ise zorlu kirleri derinlemesine temizlemesi ve kolayca sıkılabilmesine önem verilmelidir. Aynı zamanda çamaşır suyuna dayanıklı temizlik bezleri tercih edilmelidir.

Bulaşık süngerinin lekelerdeki önemi nedir?

Mutfak temizliğinde bulaşık süngerlerinin önemi oldukça fazladır. Lekelerin derinlemesine temizlenmesinde bulaşık süngerleri önemli bir rol oynamaktadır. Bulaşık süngerleri yeşil ovalayıcı yüzeyleri sayesinde tencere ve fırın kaplarındaki zorlu kirleri kolayca temizlemektedir. Bu noktada yüksek emiciliğe sahip, iz ve tüy bırakmayan süngerlerin tercih edilmesi gereklidir.

Bulaşık süngerlerinin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Özellikle antibakteriyel özellikli silikon bulaşık süngerleri çok amaçlı kullanım sunmaktadır. Aynı zamanda ekonomik alışveriş imkânı tanımaktadır.

Cam en iyi nasıl temizlenir?

Ayna gibi temiz camlar elde etmek bazıları için çok zorlu bir iştir. Bu noktada cam silmenin püf noktalarının bilinmesi gereklidir. Cam silerken iç taraftan başlamak oldukça önemlidir. Çünkü iç taraftan başlanırsa dış taraftaki kirler daha net bir şekilde görülmektedir. Camların lekeleri net bir şekilde fark edilmeyeceği için de güneşli günlerde cam silinmemelidir. Cam silme işleminde kullanılan bezlere dikkat edilmelidir. Bez tercihi kişiden kişiye değişse de mikrofiber bezler en iyi camları ortaya koymaktadır. Aynı zamanda çekpas yardımıyla da camlar en iyi şekilde temizlenebilmektedir. Tabi kusursuz bir cam temizliği sağlamak adına kaliteli cam temizlik ekipmanları  kullanmak gerekecektir.

Mikrofiber temizlik bez nedir?

Mikrofiber temizlik bezi, polyester ve polimitin eşit bir şekilde birbirleriyle karıştırılıp çekilerek inceltilmesi sonucunda ortaya çıkan bir temizlik bezidir. Günümüzde endüstriyel temizlik sektöründe oldukça tercih edilmektedir. Temizlik esnasında kullanıcılara kolay kullanım sunmaktadır. Ekstra deterjana ihtiyaç duymadan su ile kolaylıkla işinizi halledebilmeniz mümkündür.

Mikrofiber bezlerin diğer temizlik bezlerinden en önemli farkı, temizlenilen herhangi bir yerin üzerindeki tozları hapsetmesidir. Dolayısıyla kusursuz bir temizliğe imza atmaktadır.

Mutfak bezlerini en doğru nasıl kullanırız?

Mutfak bezleri mutfak dolaplarında, tezgahlarında, ocak ve fırın gibi yüzeylerde kullanım için uygundur. Mutfak bezlerini en doğru şekilde kullanabilmek için temizlik sonrasında hijyenik ve temiz bırakmaya özen göstermeniz gereklidir. Bu nedenle mutfak bezlerini düzenli aralıklarla yıkamalı ve sterilize etmelisiniz. Bunun için çamaşır sularından yararlanabilirsiniz. Mutfak bezlerini dezenfekte etmek için bir kova suya bir ölçek çamaşır suyu ekleyebilirsiniz. Böylelikle hijyenik bir mutfak bezi elde edebilirsiniz. Aynı zamanda mutfak bezlerini uzun vadeli kullanabilirsiniz.

İz bırakmayan toz bezleri nelerdir?

Toz bezleri temizlik yaparken en sık kullanılan ekipmanların başında gelmektedir. Kullanım alanlarına ve özelliklerine göre farklı türleri mevcuttur. Genellikle yüzeylerde iz, toz ve tüy bırakmayan toz bezleri tercih edilmektedir. Mikrofiber bezler iz bırakmayan toz bezlerine örnek verilebilmektedir. Çünkü mikrofiber bezlerin tozu hapsetme özelliği mevcuttur. Bu özelliği sayesinde başka bir temizlik malzemesine  gerek duyulmaksızın yüzeyler üzerinde temizlik ve hijyeni sağlamaktadır. Deterjana alerjisi olan kişilerin de özellikle tercih ettiği bezlerdir. Camların silinmesinde özellikle iz bırakmayan toz bezleri tercih edilmektedir.

Not: Temizlik süreçleriniz sırasında tek kullanımlık eldivenlerden faydalanarak, elllerinizin daha az tahriş olmasını sağlayabilirsiniz.