Temizlik Bezleri ve Süngerler

Filtre 0
12,30 TL + KDV
13,53 TL (KDV Dahil)
12,30 TL + KDV
13,53 TL (KDV Dahil)
175,55 TL + KDV
210,65 TL (KDV Dahil)
12,38 TL + KDV
13,61 TL (KDV Dahil)
10,25 TL + KDV
11,28 TL (KDV Dahil)
42,00 TL + KDV
46,20 TL (KDV Dahil)
12,30 TL + KDV
13,53 TL (KDV Dahil)
12,30 TL + KDV
13,53 TL (KDV Dahil)
192,51 TL + KDV
231,01 TL (KDV Dahil)
27,44 TL + KDV
30,18 TL (KDV Dahil)
8,68 TL + KDV
9,55 TL (KDV Dahil)
15,12 TL + KDV
18,14 TL (KDV Dahil)
27,44 TL + KDV
30,18 TL (KDV Dahil)
27,44 TL + KDV
30,18 TL (KDV Dahil)
520,00 TL + KDV
572,00 TL (KDV Dahil)
27,44 TL + KDV
30,18 TL (KDV Dahil)
20,46 TL + KDV
24,55 TL (KDV Dahil)
10,25 TL + KDV
11,28 TL (KDV Dahil)
8,23 TL + KDV
9,88 TL (KDV Dahil)
37,20 TL + KDV
44,64 TL (KDV Dahil)
5,43 TL + KDV
6,52 TL (KDV Dahil)

Temizliğin en büyük yardımcılarından biri olan temizlik bezleri, toz alırken ya da farklı yüzeyleri silerken hijyen sağlamada etkilidir. Toz, kir, leke ve yağı temizlemede oldukça başarılı olan bu ürünler sayesinde kolaylıkla hijyenik bir ortam sağlanabilir.

Temizlik bezlerinin mikrofiber, havlu, klasik bez gibi pek çok çeşidi vardır. Bunların yanında sarı, kırmızı, pembe, yeşil ve mavi gibi renkleri de olan bu ürünlerin her biri farklı bir yeri temizlemek için kullanılır. Örneğin, tuvalet ve banyolarda kırmızı veya pembe seçilirken mutfakta ve masa, sandalye temizliğinde sarı ve yeşil, camlarda ise mavi renkte bezler tercih edilir.

Bulaşık yıkarken ya da ocak silerken kullanılan bulaşık süngerleri ise oldukça işlevseldir. Çift taraflı yüzeyiyle ve yoğun köpürmesiyle temizliğin gözde ürünüdür. Bulaşık süngerlerinin yeşil olan sert tarafı kurumuş lekeler için kullanılırken, sarı yumuşak tarafı kolay temizlenebilen kirler için kullanılır. Her türlü deterjanla kullanılabilen bu ürün sayesinde mutfağınız tertemiz olur.

Kaliteli Temizlik Bezleri Nasıl Olmalıdır?

Her temizlik bezinin performansı ve kalitesi aynı değildir. Temizliğin daha iyi olması için temizlik bezinin kaliteli olması önemlidir. Kaliteli temizlik bezinin nasıl olması gerektiği ile ilgili aşağıdaki hususlara göz atılabilir:

 • Kaliteli temizlik bezi sıkı dokunmuş yapıda olmalıdır. Sık dokunmuş yapıdaki temizlik bezleri kiri ya da tozu yüzeyinde daha iyi tutar.
 • Herhangi bir yüzeyi silerken iz bırakmaz. Aynı zamanda sildiği yerde su ya da deterjan izi de görülmez.
 • Kaliteli temizlik bezleri uzun süre dayanır. Birkaç hafta sonra yırtılma ya da pamuklanma görülmez.
 • Boyutu katlanmaya uygun olmalıdır. Ayrıca elinizin büyüklüğüne göre ayarlanabilir olmalıdır.
 • Kaliteli bir temizlik bezi zorlu lekeleri en fazla üç geçişte temizler.
 • Yapısının yumuşak ve hafif olması gerekir. Ayrıca kaliteli bezler kullanıldığı yerde tüy veya pamuk bırakmaz.
 • Kaliteli temizlik bezi yıkanırken deterjan ya da kirlerden kolaylıkla arınır.
 • Temizlik esnasında suyu içinde tutar, kururken hızlıca kurur.

Temizliğin baş yardımcılarından biri olan temizlik bezlerinin kaliteli olması, hijyen için oldukça önemlidir. Bununla birlikte temizlik yapmayı kolaylaştırır, sevdirir ve zevkli hale getirir.

Kaliteli Bulaşık Süngeri Nasıl Olmalıdır?

Bulaşık süngeri yemek bulaşığının yanı sıra tezgâh, lavabo ve ocak gibi yerlerin temizliği için de kullanılır. İki taraflı yapısıyla oldukça kullanışlı olan bu temizlik ürünü mutfakta hijyeni üst seviyeye çıkarır. Yemek lekesi, yağ veya kirleri kolay bir şekilde söküp atar. Fakat bazı bulaşık süngerleri kaliteli olmadığında mutfaktaki kirleri ve lekeleri temizlemek zorlaşır. Bunun yaşanmaması için kaliteli bulaşık süngeri tercih edilmelidir. “Kaliteli bulaşık süngeri nasıl olmalı?” diye merak edenler şu maddeleri inceleyebilir:

 • Kaliteli bulaşık süngeri sıcak ya da soğuk suda büzüşmeden yumuşar. Ayrıca suyun içinde deterjanla birlikte kolaylıkla köpürür.
 • Süngerin sarı kısmı hassas nesneleri temizlemek için kullanıldığı için oldukça yumuşak olur. Aynı zamanda bu kısmının sık dokulu ve kalın olması gerekir.
 • Süngerin yeşil sert tarafı temizlenen yüzeyi çizmeyecek yapıda olur. Bunun yanında yeşil tarafta pamuklanma ya da ayrılma gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Bulaşık süngeri temizlenirken kolaylıkla temizlenir. İçerisinde kir ya da köpük kalıntısı bırakmaz.
 • Suyu ve deterjanı içine hapseder. Esnek yapısı vardır.
 • Küflenme, sararma, paslanma ya da yırtılma gibi sorunlar görülmediği gibi kötü koku yaymaz.

Bulaşık süngerlerinin kaliteli olması yapılan temizliğin uzun süre dayanmasına katkıda bulur. Ayrıca mikropların ve bakterilerin yok olması için de kaliteli olan bulaşık süngeri satın almak oldukça önemlidir.

Temizlik Bezleri Fiyatları

Çeşitli yüzeyleri silmek için kullanılan temizlik bezlerinin fiyatları oldukça uygundur. Genel olarak temizlik bezi fiyatları ürünün markasına, boyutuna, rengine, yapısına ve adet sayısına göre değişiklik gösterir. Bu ürünler tekli, ikili ya da üçlü olarak satıldığı için uzun süre kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu ürünler, bütçenize katkı sağlar.

Temizlik bezleri çeşitli indirim ve kampanyalardan faydalanarak satın alınabilir. Bizsizeyeteriz web sitemiz üzerinden oldukça uygun fiyatlı temizlik bezi tedarik edilebilir. Birçok markanın tekli ya da çoklu paketler halinde satılan temizlik bezlerini satın almak mümkündür.

Temizlik bezinin yanı sıra bulaşık süngerlerinin fiyatları da oldukça ucuzdur. Bu temizlik ürününün fiyat aralığı adet sayısına, markasına, kalınlığına ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bulaşık süngeri fiyatları her cebe uygundur. Üstelik bizsizeyeteriz.com internet sitemiz üzerinden uygun fiyatlarda bulaşık süngeri satın alma şansınız da vardır.

Toptan Temizlik Bezi ve Bulaşık Süngeri Alışverişi

Toptan bulaşık süngeri alışverişi yapmak oldukça hesaplıdır. Toplu olarak alınan bulaşık süngerleri uzun süre kullanıldığı için cebinizi korur. Dayanıklı, kaliteli ve kullanışlı olan bulaşık süngerleri ihtiyacı karşılayacak sayıda satın alınabilir. Bizsiteyeteriz.com sitesinde pek çok markanın bulaşık süngeri toptan olarak satılmaktadır.

Temizlikte sıkça kullanılan temizlik bezlerini toptan olarak satın almak ekonomik olabilir. Toptan temizlik bezi alışverişi bizsizeyeteriz.com platformu üzerinden yapılabilir. Mikrofiber, havlu, tülbent temizlik bezleri toptan olarak sipariş verilebilir. Bu temizlik ürünleri toptan olarak çeşitli indirimler aracılığıyla satın alınabilir.

SSS
Bulaşık Süngerleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmelidir?

Bulaşık süngerlerini sık kullanıyorsanız iki haftada bir değiştirmelisiniz. Eğer çok kullanmıyorsanız, iki ayda bir değiştirebilirsiniz.

Bulaşık Süngerlerinin Boyutları Ne Kadar?

Bulaşık süngerinin boyutları standart olarak 5x3 cm’dir.

Temizlik Bezler Çamaşır Makinesine Atılır mı?

Evet atılır. Fakat kıyafetlerden ayrı yıkanmalıdır.