Refine
×

Tek Kullanımlık Bardaklar

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Karton Bardak 4 Oz 50'li

4 oz bardaktır. Ürün ölçüleri ; Ağız 60 mm, Taban 45 mm, Yükseklik 58 mm 1 pakette 50 adet bardak vardır. 1 kolide 60 paket ürün vardır.

11,24 TL + KDV
13,26 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak Coffee Desenli

7 oz bardaktır. Ürün ölçüleri; Ağız 70 mm, taban 50 mm, yükseklik 75mm Coffee desenlidir. 1 pakette 40 adet bardak mevcut olup, 1 kolide de 60 paket ürün vardır.

12,49 TL + KDV
14,74 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak 8 Oz 1000'li

8 oz bardaktır. Kolide 1000 adet bulunur. Koli olarak satılır.

511,50 TL + KDV
603,57 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak 12 Oz Soğuk 50'li

• 12 oz bardaktır. • 1 pakette 50 adet bardak mevcuttur. • Soğuk içecekler için kullanımı uygundur.

34,88 TL + KDV
41,15 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Plastik Bardak 180 cc 100'lü

180 CC 1,1 gr’dır Ürün rengi şeffafdır. 1 pakette 100 adet bardak mevcut olup, 1 kolide de 30 paket ürün vardır.

11,66 TL + KDV
13,75 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak 7 Oz Sıcak Kapak 100'lü

Ürün Ölçüsü:7 Oz Paket İçeriği:100 Adet Koli İçeriği:2000 Adet

27,90 TL + KDV
32,92 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak 8Oz-12 Oz Sıcak Kapak 2000'li

Ürün Ölçüsü:8 Oz Ürün İçeriği: 2000 Adet

806,00 TL + KDV
951,08 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Karton Bardak Tutacağı 2000'li

Koli İçeriği:2000 adet

748,00 TL + KDV
882,64 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Tek Kullanımlık Bardak Çeşitleri

Kalabalık ortamlarda kullanım kolaylığı sağlayan tek kullanımlık bardaklar, bizleri bulaşık yıkamaktan da kurtarıyor. Kafelerde, restoranlarda, iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bu bardaklar, adeta hayat kurtarıcı bir rol oynuyor. Özellikle topluluk içerisinde tek tek herkese cam bardak veya porselen bardak vermek mümkün olmadığından karton bardak veya plastik bardak veriliyor.

Tek kullanımlık bardaklar bir defa kullanıldıktan sonra hijyenik değerini kaybettiğinden atılmalıdır. Zaten ismi de tek kullanımlık olarak kayda geçiyor. Bazen zaten ben içmiştim bu bardaktan tekrar içebilirim gibi düşünseniz de bardağınız birçok mikrobun yuvası oluyor. Uçan mikropları sizler göremeyebilirsiniz. Tek kullanımlık bardakları her ne kadar iyi bir yerlerde muhafaza etseniz de ikinci kullanım için sağlıklı ambalaj malzemelerinden biri değildir.

Tek kullanımlık bardakların birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanları karton, köpük bardak ve plastik bardaklardır. İki tür bardak tipinin de kullanıldıkları alanlar farklıdır. Gelin birlikte bunların ne işe yaradığını öğrenelim.

Karton Bardaklar

Genellikle sıcak içecekler için uygun olan karton bardaklar, ağaç selülozlarından elde edilmiştir. Bunlar diğer tek kullanımlık bardaklara göre çok daha kalitelidir. Sağlığa zararı da en düşük olan tek kullanımlık bardaklar karton bardaklardır. Bazı karton bardaklar  daha farklı ürünlerden de elde edilmektedir. Örneğin keten, pamuk ve saman liflerinden elde edilen bardaklar da vardır.

Karton bardakların kalitelisi ve kalitesizi mevcuttur. Bu yüzden neyden yapıldığına ve ürün kalınlığına dikkat etmeniz gerekir. Genellikle şirketler kendi logolarını bardaklara bastırarak reklamını da yapmaktadır. Bu sayede hem bardak işlevini korumuş hem de ekstra bir iş yapmış daha olmaktadır. Karton bardakların kalınları daha kaliteli ve daha pahalı olmaktadır. Ancak her bütçeye uygun karton bardaklar olabileceğini unutmayın.

Karton bardakların günlük kullanım miktarı sağlıksal sorunlara neden olabilir. Günlük en fazla 3 karton bardak kullanmanız yeterlidir. Bunun haricinde kullanılması sağlıksal problemlere neden olabilir. Ayrıca karton bardakta ne içtiğiniz de önemlidir. Asitli içeceklerden her zaman uzak durmanız gerektiği gibi karton bardaklarla da çok tercih etmemenizi öneririz.

Plastik Bardaklar

Karton bardaklar kadar kaliteli olmasalar da tek kullanımlık plastik bardaklar hem daha ucuz hem de soğuk içeceklerin içilmesinde kullanılabilmektedir. Sıcak içeceklerde eriyen plastik içeceğin içine karışmaktadır. Bu durum da ileride kansere yol açan hastalıklara sebebiyet verecektir. Zaten sıcak bir şey koyduğunuzda bardağın deforme olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden sıcak içeceklerde değil soğuk içeceklerde kullanılmalıdır.

Plastik bardaklar  taşınması kolay olduklarından genellikle pikniğe giderken de tercih edilirler. Bu sayede cam bardak taşımak ve yıkamak zorunda kalmazsınız. Son derece pratik bir eşya olan plastik bardaklarla ne içtiğinize dikkat ederseniz herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.

Plastik bardakların ham maddesi PS, PP veya PET olarak ifade dilmektedir. Bu yüzden de erimeyle karşılaşmaları normaldir. Plastik bardakların bir türü olan köpük bardaklar da içecekler için oldukça uygundur. Bu bardaklar dışarıdan ısı geçmemesini sağlarlar. Sağlık yönünden ise plastik bardaklarla aynı özelliği taşımaktadır. Kısa süreli kullanım için uygun olan plastik bardaklar yerine göre faydalıdır. Bu yüzden ne için kullanacağınıza önce karar vermeniz gerekir.

Tek kullanımlık Bardaklar Sağlıklı Mı?

Tek kullanımlık bardaklar pratik olabilir ancak sağlık yönünden çok da iyi değildir. Eğer uygun şartlarda yukarıda bahsettiğimiz koşullarda kullanırsanız sağlık için olan riski en aza indirebilirsiniz. Ancak asla bir cam bardağın veya porselen bardağın yerini tutmayacağını unutmayınız. Bu yüzden sadece mecbur kalındığında tek kullanımlık bardaklar tercih edilmelidir. Elbette çok fazla çalışanı olan fabrikalar, tersaneler, ofislerde cam bardak kullanımı çok maliyetli olacaktır. Hem hijyen gereği kişiler tercih etmek istemeyebilir hem de bulaşık maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Bu tarz işyerleri için tek kullanımlık bardak kullanımı bir ihtiyaç haline gelmektedir. Örneğin; toplu merasimlerde kullanılabilir.