Fiyat Aralığı
Marka

Süt

Filtre 0
12,84 TL + KDV
12,97 TL (KDV Dahil)
26,74 TL + KDV
27,01 TL (KDV Dahil)
41,25 TL + KDV
41,66 TL (KDV Dahil)
35,56 TL + KDV
35,91 TL (KDV Dahil)
23,10 TL + KDV
23,33 TL (KDV Dahil)
25,96 TL + KDV
26,22 TL (KDV Dahil)

Sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez tatlarından biri olan süt, doğanın sunduğu en özel lezzetlerden biridir. Günlük kalsiyum ihtiyacı için gerekli olan içecek, kemik ve diş sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Aynı zamanda bazı rahatsızlıklar için koruyucu etkiye sahiptir. Bu besin kaynağının özellikle çocukların gelişim süreçlerine destek olduğu bilinmektedir.

Tüketilmesi ile birlikte günlük yaşamda ihtiyaç duyulan vitaminlerden; folik asit, B1, B2, B6, B12, A vitaminleri alınabilmektedir. Minerallerden de kalsiyum, iyot, sodyum, magnezyum ve fosfor ürünün içerisinde yer almaktadır. Süt içmenin düzenli hale getirilmesiyle birlikte belirtilen vitamin ve mineraller harika bir enerji kaynağı oluşturmaktadır. Bu sağlık deposu olan içecek ile çeşitli hastalıkların oluşmasının önüne geçildiği bilimsel araştırmalar aracılığıyla kanıtlanmış durumdadır.

Erken yaşta içilmeye başlanması ve alışkanlık haline gelmesi ile oluşturacağı sağlık etkileri kemik ve dişlerde kendisini gösterecektir. Tüm yaş gruplarının tüketmesi gereken, faydası yüksek olan bu besinin tüketim aşamasında bazı insanların sindirim problemleri yaşadığı görülmektedir. Sindirim problemlerinin önüne geçmek için geliştirilen laktozsuz çeşit ile rahat bir içim sağlanabilmektedir.

Süt Tüketiminin Faydaları

Pınar süt kalitesi ile ürünün tüketimini arttırmanız, zihinsel ve fiziksel sağlığınıza olumlu katkılar sağlayacağı için güne harika biçimde başlayabileceksiniz. Bu sağlıklı içeceğin hayatınıza olan genel faydaları:

 • İçerisinde yer alan vitamin ve mineraller sağlığınızı koruyan temel maddelerdir.
 • Kronik rahatsızlıklara karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
 • Beynin işlevini yerine getirmesi için gerekli enerjiyi vermektedir.
 • Çocukluktan itibaren alınması kas ve kemik gelişiminde fayda sağlamaktadır.
 • Yaşlanmaya karşı mücadele etmektedir.
 • Yatıştırıcı etkisiyle stresi azaltmaktadır.
 • Uyku sorunu yaşayanlar için uykuya dalmayı kolaylaştırmaktadır.
 • Odaklanmak ve hafızasını geliştirmek isteyenler için çok önemli bir destek olunması şeklinde sıralanmaktadır.

Faydaları saymakla bitmeyen ve herkes için değerli bir besin kaynağı olan bu gıdanın alınması ihmal edilmemelidir. Doğru koşullarda saklanarak ve düzenli olarak tüketilerek, belirtilmiş olan faydalı etkileri görülmeye başlanacaktır.

Süt Alırken Kesinlikle Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Süt ve türevlerini kullanmak kadar satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Hassas bir besin olması sebebiyle saklama koşulları ve tüketim koşulları büyük bir öneme sahiptir. Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Açık ortamlarda bekletilen ve satışa sunulan ürünler alınmamalı.
 • Hijyen koşullarından emin olunmayan gıda işletmeleri tercih edilmemeli.
 • Ambalajlı ve yasal izin prosedürlerine uygun koşullarda hazırlanmış ürünler alınmalı.
 • Son tüketim tarihlerine mutlaka dikkat edilmeli ve kısa sürede tüketilecek kadar alınmalı.
 • Serin ve soğuk ortamlarda bekletildiğinden emin olunmalı.
 • Ambalajı hasar görmüş olanlar ve hava ile temas eden içecekler kesinlikle alınmamalıdır.

Birkaç gün içerisinde ve taze olarak tüketilmesi gerektiği için kullanacağınız miktarı belirleyerek almanız bayatlama riskini en aza indirmektedir. Tüketilecek süreler içerisinde soğuk alanlarda muhafaza etmenin sağlık açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Seçilecek ürünler kaliteli ve güvenilir markalardan satın alınmalıdır. Özellikle Pınar süt doğru koşullarda üretilmesi ve kalite standartlarına tam uyum göstermesi sebebiyle tercih edilecek markaların başında gelmektedir.

Bizsizeyeteriz ile Güvenli Süt Alışverişi

Birçok gıda ve tüketim malzemesinin güvenilir adresi olan “Bizsizeyeteriz” ile süt ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Ürün çeşitliliği içerisinden size uygun olanı seçip sipariş verebilir, ardından kısa sürelerde ihtiyaçlarınızın size ulaştırıldığını görebilirsiniz. Tam yağlı, yarım yağlı ve laktozsuz ürünler arasından tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Tam ve yarım yağlı içecekler tercihe göre değişebiliyorken, laktoz bulunmayan çeşitler ise sindirim sorunları yaşayanlar için harika bir tercih olmaktadır.

“Laktozsuz süt nedir?” şeklinde merak edenler ve içmeyi seven ancak tüketemeyenler için çok özel bir sorudur. Laktoz duyarlılığı Akdeniz ülkelerinde birçok insanda görülmekte olan bir rahatsızlıktır. Laktoz enzimi eklenmesi ile birlikte laktozun sindirimi kolaylaştırılmaktadır. “Süt kaç kalori?” sorusu ise içerisinde yer alan yağ oranına göre farklılıklar göstermektedir. Diyet programları devam edenler için yarım yağlı olanlar tercih edilmektedir.

“Bizsizeyeteriz” gelişmiş tedarik zinciri ve hizmet ağı ile kaliteli ürünlere ulaşmanızı sağlamaktadır. Toplu olarak satın aldığınızda uygulanan kampanyalar sürekli olarak güncellenmektedir. Ev ve ofis ihtiyaçları için gıda, temizlik, kağıt, ofis, kırtasiye, atık, ambalaj ve paketleme ürünleri ile birçok seçenek sunulmaktadır. Gıda ürünlerinde doğru muhafaza ve teslim koşulları ile müşterilerinin sağlığını önemsiyor ve hijyen kuralları aksatılmıyor. Stokta bulunan ürünler satışa sunulmadan önce tüketim tarihleri kontrol edilmektedir.

Besin Değerleri, Alerjen Etkisi ve Fiyatlandırmalar

Alınacak olan içeceğin ambalajında yer alan besin değerleri bölümü dikkatle incelenmelidir. Sadece fiyatlandırmalara bakarak karar vermek doğru bir yaklaşım olmamaktadır. İçeriklerde belirtilen alerjen etkenlere sebep olabilecek maddeler konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Besin değerlerinde kayıp olmaması için doğru saklama koşullarında bekletilen ürünler satın alınmalıdır.

Marka, yağ oranları, çiğ süt fiyatları, laktoz oranı, ambalaj çeşidi ve satış yapılan adres fiyatların belirlenmesinde etkin role sahiptir. Hem sağlıklı hem de uygun fiyatlı ürünleri seçebilmek için genel piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çiğ Süt Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nerede ve nasıl üretildiği, muhafaza koşullarına ve kalite standartlarına uyulup uyulmadığına dikkat edilmelidir.

Süt Nasıl İçilirse Faydalı Olur?

Kaynatmadan ve soğuk veya ılık olarak içilmesi uygun olmaktadır. 35 veya 40 derecede ısıtmak tüketim için uygun derecelerdir.

Bir İnsan Günde Ne Kadar Süt İçmeli?

Gün içerisinde sağlıklı bireyler 2-4 bardak arası içebilir. Tansiyon, diyabet ve kolesterol rahatsızlıkları bulunanlar tüketim miktarlarını doktorlarına danışmalıdır.