Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

İş yerlerinde, ofislerde, restoranlarda ve çeşitli kurumlarda kullanılan sürekli form kağıtları, birçok açıdan fayda sunar. Bu kağıtlarda fatura, makbuz veya fiş gibi belgeler basılır. Bu kağıtlar Z şeklinde katlanır ve yazıcıların baskı düzenekleri sayesinde kolayca çıktı alınabilir. Önceleri büyük iş yerlerinde kullanılan bu sistem artık günümüzde çok daha fazla yaygınlaşmıştır. Hemen her kurum fatura kesmek durumundadır ve bu tarz işler için sürekli form kağıtları bulundurur.

Fotoğraf ve resim basmak için kesinlikle uygun olmayan bu ince sürekli form kağıtları, bir müşterinin satın aldığı ürüne güven duymasını sağlar. Hem müşteriye hem de satıcıya faturanın bir nüshası kalır. Ayrıca bu nüshalar kolaylıkla çoğaltılabildiğinden çok pratiktir. Sadece ticari ortamlar için yani fiş, irsaliye, reçete, fatura gibi basımlarda kullanıma uygundur. Genel olarak yük taşıyan firmalar fiş keserken bu kağıtlara çok ihtiyaç duyar.

Sürekli form kağıtları her cihazla yazdırılmak için uygun değildir. Bu kağıtların iki tarafı deliklidir. Bu delikler yazıcıya geçirildikten sonra yazım başlar. Bu yüzden de buna uygun bir yazıcı seçmek gerekir. Bu faturalar iki veya üç kağıttan oluşur. Böylece yazılar alttaki kağıda geçer ve ek bir nüsha alabilme şansınız olur. Kullanacağınız durumlara göre üç veya dört nüshalı sürekli form kağıtlarından alabilirsiniz.


Sürekli Form Kağıtları Nerelerde Kullanılır?

Fiş, fatura, irsaliye kesmek isteyen tüm firmalar bu sürekli form kağıtlarını rahatlıkla kullanabilirler. Genellikle yük ve ağırlık taşıyan firmalar, otobüsler mali değerlerin durumu gösterebilmek adına böyle bir yola daha fazla başvurur. Aynı zamanda bir şok işyeri de mali değerleri fişler yoluyla ortaya koyabilmektedir. Fişler alınan ürünün gerçekliğini yansıttığından alıcıya güven verir ve ürünü tekrar değiştirebilme olanağı verir.

Sürekli form kağıtları ile gider pusulaları, çekler, senetler, reçeteler ve makbuzlar da oluşturabilirsiniz. Yani bunlardan herhangi birine ihtiyacınız varsa sürekli form kağıdına ihtiyacınız var demektir. Kullanacağınız alana göre dilediğiniz miktarda alabilirsiniz. Sürekli form kağıtları kenarlarındaki delikler sayesinde uzun süre saklanabilir. Saklayacağınız ortam nemli bir ortamsa biraz hasar alabilirler. Bu yüzden sakladığınız ortama dikkat etmeniz gerekir. Sayfalar tüy kadar incedir. Bu incelik sayesinde üste yazılan yazılar alttaki kağıda da geçebilir. Bu da anında iki nüsha elde edilmesine olanak tanır.

Sürekli form kağıtlarının önemli bir faydası daha vardır. Bu kağıtlar iş yerlerinin düşük maliyete baskı yapmasına olanak tanır. Bunun yanında müşterilere aldıkları ürünün belgesini vermiş olmak, kaçakçılık, dolandırıcılık gibi olayların önüne geçmek demektir. Yani müşterilere güven verir. Toner emisyonu gibi bir sıkıntı da olmadığından çevreyle dost olduğunu söyleyebiliriz.


Sürekli Form Kağıtlarının Ölçü ve Gramajları

Sürekli form kağıtlarının temel ölçü birimi inç olarak ifade edilir. Burada ifade edilen 1 inç ise 2.54 cm’ye denk gelmektedir. Standart boyutları ise 11x24 olarak ifade edilmektedir. Bu kağıtlar çeşitli sayılarda paketlerle satılmaktadır. Örneğin 500’lü, 1000’li gibi paketler bulunmaktadır. Bu paketlerin her birinde farklı sayıda kağıt olacağından gramajları da farklılık gösterir. Gramajlarının düşük veya yüksek olmasına gerek yoktur. Bu yüzden boyuta bakmanız yeterli olacaktır. Eğer boyutlar size uygunsa düşünmeden alabilirsiniz.