Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Sunum ve yönlendirme panoları ofis ortamlarında ve hastanelerde sıkça kullanılan bir ürün grubudur. Bu panoları kullanarak anlatılmak istenilen konuya dikkat çekilir.

Sunum ve Yönlendirme Panosu Nedir?

Sunum ve yönlendirme panoları bir şeyleri göstermek için kullanılır. Yönlendirme panoları ayaklıdırlar ve birtakım şemaları içererek insanlara yol gösterirler. Örnek vermek gerekir ise hastanelerde bulunan yeşil alan, sarı alan ve kırmızı alanları göstermek için bu panolar kullanılır. Bu panolar genellikle köşelere koyulurlar. İnsanlar bu yönlendirme panolarını takip ederek gitmek istedikleri yeri kolayca bulabilirler. Sunum ve yönlendirme panoları bulunduğu yerin bir haritasını da içerebilir. Aynı zamanda bu panoları sunum yaparken de kullanabilirsiniz.

Sunum ve Yönlendirme Panosunun Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Sunum ve yönlendirme panolarının çok fazla kullanım alanı bulunuyor.
  • Bu panolar hastanelerde hangi polikliniğin nerede olduğunu belirtmek için kullanılır.
  • Sergilerde ya da müzelerde neyin nerede olduğunu göstermek için kullanılır.
  • Restoranlarda menüyü göstermek için kullanılır.
  • Sunum sırasında kullanılabilir.
  • Afiş koymak için kullanılabilir.
  • Okullarda notları belirtmek için bu panolar kullanılabilir.
  • Duvarlara ders programını asmak için tercih edilebilir.
  • Mağazalarda girişi ve çıkışı göstermek için kullanılabilir.
  • Marketlerde indirimleri göstermek için kullanılır.

Sunum ve yönlendirme panoları genellikle bir A4 boyutundadır. Fakat farklı büyüklükte bir sunum ve yönlendirme panosu bulmanız zor olmayacaktır. Bu panoları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bir yazıcıdan istediğinizi çıkartıp bu panolara yerleştirebilirsiniz. Bu panoyu ister bir yönlendirme ister bir uyarı ya da bir menü ve bilgilendirme için kullanabilirsiniz. Bu panolar dikkat çekici oldukları için insanların gözüne hızlı bir şekilde çarpacaklardır.

Özellikle otel mutfakları ve restoranlarda ayaklı olan bu bilgilendirme panoları sıklıkla tercih edilir. Bu panoları mağazanızın girişine ya da mağazadaki herkesin görebileceği bir alana yerleştirmek oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Bu panolar müşteri ve kurum arasındaki ilk iletişimdir. Bu panoları kullanarak daha az menü kullanabilirsiniz. Özellikle az ürün satan bir kafe iseniz kesinlikle bilgilendirme panosu kullanmalısınız. Bu sayede ek bir menüye ihtiyaç duymazsınız. Bu durum çalışanlarınızın daha az yorulmasını sağlar. Çalışanlar masalara ilk gidişlerinde sipariş alırlar ve bu şekilde işler daha hızlı ilerler.

Bu panolar en fazla bilgilendirme yapmak için kullanılsa da sunum yaparken de tercih edilmektedir. Sunum yapacak kişi bu panoyu önüne alarak sunumuna başlar. Sunucu bu panoya konuşma sırasında anlatacağı konunun notlarını yerleştirir. Bu sayede anlatacağı şeyleri unutmaz ve anlatma sırasını karıştırmadan konuşmasına devam edebilir. Bu durum sunumlar sırasında çok önemlidir. Sunum yapmak çoğu insan için stresli bir durumdur bu nedenle sunucuların elinde bir not kâğıdı bulundurması oldukça yararlı olacaktır. Sunum sırasında elde bir kâğıt tutmak çok hoş durmayacağı için bir ayaklı sunum panosu kullanmak sunucular için daha hoş olacaktır. Bu pano sayesinde sunucu takıldığı yerlere topluluğun dikkatini çekmeden hemen bakabilir.

Sunum ve yönlendirme panoları oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle pek çok insanın hayatını kolaylaştırabilirler. Bu panolar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.