Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Su ısıtıcı kettle çeşitleri mutfakta kullanılan en önemli elektrikli aletlerdendir. Gün içerisinde birkaç defa su ısıtmak için faydalanılan bu aletler farklı tasarımlarıyla dikkat çeker. Tezgah üzerine yerleştirilerek kullanıldığı için tasarım ayrıntıları da oldukça önemlidir. Renk ve desen açısından birbirinden ayrılan su ısıtıcı kettle modellerinden pek çok ünlü markanın imzası bulunur. Sizler de böyle ısıtıcı modellerini arıyorsanız, Bizsizeyeteriz.com’u ziyaret etmeden alışverişinizi sonlandırmayın.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Su Isıtıcıları Nereden Satın Alınır?

Sıcak su ihtiyacı için her türlü ortamda kullanılabilen su ısıtıcı modelleri kendi içerisinde farklı türlere ayrılır. Marka, model ve tasarıma göre değişik fiyatlarla satışa sunulan böyle ürünler arasından uygun seçimler yapılabilir. Bütçe dostu, kolay ödeme seçenekleri sunan internet platformları kullanılarak seçim yapmak mümkündür.

Bizsizeyeteriz güvencesiyle sunulan su ısıtıcı kettle modelleri için hemen şimdi web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Paslanmaz çelik, dayanıklı ve uzun ömürlü modellerin bulunduğu firmamız sayesinde kaliteli ısıtıcılara sahip olabilirsiniz. Öte yandan genç kızların çeyiz için tercih ettiği bu tarz elektrikli ısıtıcılar oldukça popülerdir.

Mutfak dekoruna ya da diğer elektrikli aletlerle uyumlu olarak seçilebilecek su ısıtıcı kettle çeşitleri farklı ebatlarıyla dikkat çeker. İç hacmi genellikle 1 litre ve üstü su alabilen böyle ısıtıcılar gizli rezidans ilavesiyle çalışır. Elektrik prizine takılıp çalıştırıldığı anda suyun kaynamasını sağlayan kettle çeşitleri internet üzerinden daha uygun fiyatlara temin edilebilir.

İhtiyaçlarına en çok uyan su ısıtıcısı çeşitlerini detaylı bir fiyat araştırması sonrasında temin edebilirsiniz. Aynı işlevi gördüğü halde oldukça pahalı fiyatlarla satışa sunulan ürünleri bu araştırma sayesinde eleyebilirsiniz. Kolay ödeme seçenekleri ve cazip fiyatlı ürünlerle en şık kettle modeline kavuşabilirsiniz.

Su Isıtıcı Bakımı Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatın vazgeçilmez küçük ev aletlerinden olan su ısıtıcı modelleri genellikle 2 yıllık garanti süresiyle sunulur. Ancak bakımı düzenli ve doğru yapıldığında böyle ürünlerin kullanım ömrü daha uzun olur. Rezidans ilavesiyle çalışan su ısıtıcıların bakımında dikkatli olunmalıdır. Kimyasal temizleme ürünleri ve yüzey çizecek temizleme aparatları bu tarz cihazlarda kullanılmamalıdır.

Elektrik kullanımıyla çalıştırılan su ısıtıcısı için kimyasal temizlik ürünlerinin kullanımı son derece tehlikelidir. Genellikle şebeke suyunun kullanıldığı su ısıtıcılarının zamanla iç ve taban yüzeyinde kireçlenmeler oluşur. Eğer söz konusu su ısıtıcısı cam gibi şeffaf bir hazneye sahipse bu görüntü pek hoş karşılanmaz. Hal böyle olunca kimyasal kireç çözücüleri kullanan kişiler su ısıtıcılarının bozulmasına sebep olabilir.

Kireçlenmeler Nasıl Temizlenir?

İç yüzeyde meydana gelen kireçlenmeler için en ideal temizleme şekli limon ya da sirke kullanımıdır. Asit oranı yüksek olan bu sıvılar hem doğal hem de etkili temizleyicilerdir. Öte yandan su ısıtıcısı kettle haznesine de zarar vermezler. İnatçı kireç birikintileri için kettle da kaynatılan suya bir bardak beyaz sirke ilave edilerek bir gece bekletilebilir. 24 saat bekleyen sirkeli su kireç tabakasının kolayca çözülmesini sağlar.

Su ısıtıcısı kettle bakımında limon suyu kullanmakta etkili bir çözümdür. Limon suyu kullanmak isteniyorsa doğrudan kettle içerisine yarım çay bardağı kadar limon suyu dökülebilir. Yaklaşık 1-2 saat sonra bu limon suyunun üzerine temiz su ilave edilerek bir kez çalıştırılır. Kaynayan kettle suyu dökülerek yeniden su ilavesi yapılır ve kaynatılır. Eğer hala istenilen oranda temizlik elde edilemiyorsa birkaç parça limon tuzu kullanımına geçilebilir.

Limon tuzu küçük parçalar halinde aktarlardan temin edilebilen oldukça güçlü temizleyicilerdendir. Turşu yapımında da kullanımına rastlanan bu küçük parçalar oldukça asitlidir. Eğer su ısıtıcısı kettle temizliğinde bu ürün kullanılacaksa önce bir bardak suyun içinde eritilmesi gerekir. Eriyen ve kaybolan limon tuzunu kettle içine dökebilirsiniz. Bir müddet bekledikten sonra yeniden su ilavesi yaparak çalıştırabilirsiniz.

Son olarak kettle bakımında kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır. Özellikle alt rezidans bölümüne su girecek şekilde yapılan yıkamalardan sakınılmalıdır. Dış düzey temizliği yapılmak isteniyorsa nemli bir bez ile silip ardından kurulayın. Keza su ısıtıcısı modelleri kurulanmadığında su lekesi yapabilir. Hoş bir görüntü olmayan böyle durumlar için ısıtıcının dış yüzeyini ıslak bırakmamaya özen gösterin.

Su Isıtıcı Markaları

Su ısıtıcı markaları birçok tasarımın yer aldığı şık kettle modellerine imza atabiliyor. Kullanım alanına göre şekillenen böyle işlevsel ürünlerde kaliteli markalara yönelmek gerekir. Uzun ömürlü, hızlı çalışan ve ihtiyaca yönelik kettle üreten en iyi markalar şunlardır:

 • Philips
 • Arçelik
 • Tefal
 • Bosch
 • Arı Metal
 • Karaca
 • Fakir
 • Korkmaz
 • Emsan
 • Delonghi
 • Grundig
 • Kumtel
 • Siemens

Farklı tasarım ve renkleriyle dikkat çeken su ısıtıcı markaları tercih edilirken paslanmaz çelik kullanan firmalara yönelmek gerekir. Su kullanımının yüksek olduğu alanlarda oldukça önemli olan bu kriter dikkate alınırsa uzun ömürlü ısıtıcılara sahip olunabilir. Keza içine su koyularak kaynatılan kettle çeşitlerinde paslanmaz ürün grupları son derece önemlidir.

Kullanım alanının renk ve tasarımına göre seçilebilecek en uygun fiyatlı kettle seçenekleri için hemen şimdi Bizsizeyeteriz web sitemizi takibe alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza yönelik, cazip ödeme seçenekleri bulunan ürünlerle bütçenizi zorlamadan alışveriş yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Su Isıtıcı Kettle Kaç Watt Olmalı?

Su ısıtıcı kettle modelleri kendi arasında farklı watt miktarlarına sahiptir. Günümüz koşullarında en çok tercih edilen su ısıtıcıları 1850 – 2200 watt gücündedir. Ancak 3000 watt gücünde cihazlarda mevcuttur. Ev ve ofis ortamı için tercih edilebilecek en ideal su ısıtıcı kettle modelleri 2200 watt’tır.

Kettle’a Sıcak Su Konur mu?

Su ısıtıcı kettle çeşitleri normal suyu ısıtmak ve kaynatmak için kullanılır. Dolayısıyla kettle çeşitleri sıcak su koyulmasının bir anlamı yoktur. Her kettle modelinde en üst seviyeyi gösteren “max” çizelgesi bulunur. Bu çizelgesi aşmadan kettle içine normal içme suyu ya da şebeke suyu koyulabilir.

Plastik Kettle Sağlığa Zararlı mı?

Plastik kettle modellerinde en alt rezidans kısmı metaldir. Plastik olan kısım sadece gövdeyi oluşturur.   Sağlık açısından henüz bir zararı tespit edilememiş olsa da kaynayan su ile temas eden bazı plastikler kansorejen madde yayabiliyor. Bu riski göze almamak adına cam ya da paslanmaz çelik kettle kullanılmalıdır.