Refine

Su

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Erikli Su 330 ml

• 330 ml pet şişededir. • Koli içi 12’lidir. • Adet fiyatıdır.
2,12 TL + KDV
2,14 TL (KDV Dahil)
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 12

Erikli Su 500 ml

• 500 ml pet şişededir. • Koli içi 12’lidir. Adet fiyatıdır
2,31 TL + KDV
2,33 TL (KDV Dahil)
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 12

Su


Vücudumuzun en temel sıvı ihtiyacı olan su, her gün tüketilmesi gereken en önemli soğuk içecektir. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşur. Kimi zaman az su tüketmekten kaynaklı birçok hastalık bizi karşılar. Bu yüzden günlük en az 2 litre su tüketmemiz gerekir. Tabi bu yaz aylarında daha da artabilir.
Böbrek taşı düşürmek için, kolon kanserine yakalanmamak için mutlaka su tüketilmesi gerekir. Özellikle yaz aylarında terleme miktarı fazla olduğundan vücut daha fazla sıvı kaybeder. Bunu karşılamak için de daha fazla su içmek gerekir. Diyeceğimiz şu ki su şişenizi yanınızdan hiç ayırmayın. Kimileri gün içerisinde su içmeyi sıklıkla unutmaktadır. Bunun için de en iyi yöntem bir su şişesine sahip olmaktır. Bu sayede sürekli yanınızda duran su şişesi size su içmenizi hatırlatacaktır.

 

Suyun Vücuttaki Görevleri


Su o kadar önemli faaliyetler görür ki siz fark etmeden yediklerinizin midenizde erimesine yardımcı olur. Bu sayede yedikleriniz kolayca sindirilebilir. Ancak yemekten yarım saat önce ve sonra içilen sular çok daha faydalıdır. Bunun yanında vücut ısınızın da dengelenmesini sağlar. Terleyerek kimi zaman vücuttan sıvı atarsınız. Bu sayede vücudunuz rahatlar ve serinler. Bunun için yeterince su tüketmeyenler daha az terler ve bu da ilerde sağlık sorunlarına neden olur.

Suyun vücuttaki diğer bir görevi ise vücudun temizlenmesini sağlamasıdır. Atık maddeler sıvı tükettiğimizde çok daha çabuk bir şekilde dışarıya atılır. Ayrıca hücreler arası akış sağlayarak hücrelere ihtiyacı olan maddeleri taşıma görevi görür. Bu da vücudumuzun sorunsuz işlemesi için en önemli adımlardan birisidir. Kan dolaşımını da sağlayarak hayatta kalmamız için tüm gerekli koşulları sunar.

Suyun içilmesi metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bunun için özellikle zayıflamak isteyenlerin daha fazla su tüketmesi gerekir. Suyun içerisine bazen meyveler atarak suyu farklı şekillere getirip içmek isteriz. Bunlar da içine koyulan maddelere göre etkiler göstermektedir.

 

Suyun Eşsiz Faydaları


Suyun o kadar çok faydası var ki bu yüzden suyun eşsiz faydaları bizim için iyi bir başlık oldu diyebiliriz. Suyun en güzel faydalarından biri cildinizin güzel görünmesini sağlamasıdır. Cildinize belki birçok farklı krem sürüyorsunuz ama yeterli miktarda su tüketmiyorsunuz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın cildin istediği nem ve parlaklığı içinizden gelen su verecektir. Bunun için suyun önemini es geçmeyin.

Zayıflamak için en etkili faktörlerden birisi olan su, karında tokluk hissi yaratır. Bu da çabuk acıkmamanızı sağlayarak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanın da hızlı çalışmasını sağlayarak karındaki yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olur. Bu da yine zayıflamak isteyenler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Yani zayıflamak için binlerce farklı ilaç, madde kullanmaya gerek yok. Sadece suyu fazla tüketerek, yediklerinize biraz dikkat ederek hem sağlıklı bir görünüme sahip olabilir, hem de istediğiniz zayıflığa erişebilirsiniz.

Suyun bilinen en güzel faydalarından biri de sindirimi kolaylaştırdığı için kabızlık gibi sağlık sorunlarını önlemesidir. Ayrıca su kolon kanserine yakalanmamak için de harika bir içecektir. Daha biz bilmeden birçok farklı hastalıktan bizi koruyan su, adeta bir antibiyotik görevi görür. Bu yüzden hayatımızdaki varlığını asla eksik etmememiz gerekir.