Sera Streç Film Kutulu 45*170 9 Micron*16 102774
15%
Göz at

Sera Streç Film Kutulu 45cm

220,50 TL + KDV 187,42 TL + KDV 224,91 TL (KDV Dahil)
Streç Film Pvc 45*300 8 Micron Dökme*16 102415
15%
Göz at

Streç Film Pvc 45*300 8 Micron Dökme

219,00 TL + KDV 186,15 TL + KDV 223,38 TL (KDV Dahil)
Alüminyum Folyo 45 Cm*700Gr*24 102465
15%
Göz at

Alüminyum Folyo 45 Cm 400Gr

104,50 TL + KDV 88,82 TL + KDV 106,59 TL (KDV Dahil)
Palet Streç Film 17 Micron 2000 Gr 6-lı 102775
15%
Göz at

Palet Streç Film 17 Micron 2000 Gr

180,00 TL + KDV 153,00 TL + KDV 183,60 TL (KDV Dahil)
Gıda Streç Film 30 Cm Pe
15%
Göz at

Gıda Streç Film 30 Cm Pe

74,38 TL + KDV 63,22 TL + KDV 75,87 TL (KDV Dahil)
Streç Film Pe 45*200 8 Micron Dökme
15%
Göz at

Gıda Streç Film 45 Cm Pe

111,13 TL + KDV 94,46 TL + KDV 113,35 TL (KDV Dahil)

Streç Film ve Alüminyum Folyo Ürünleri Nelerdir?

Gıda sektöründe sıklıkla duyduğumuz streç film ve alüminyum folyo, evlerimizin vazgeçilmez ürünlerinden olmuştur. Bu yüzden sıklıkla en uygun fiyatlı streç film ve alüminyum folyo bulabilmek için insanlar mağaza mağaza gezinmektedir. Bizsizeyeterizde en uygun fiyatlı streç film ve alüminyum folyolar bulunmaktadır.

Streç Filmler

Streç filmler veya diğer adı ile streç sargılar, maddelerin havayla olan ilişkisini kesmek amacıyla üretilmiştir. Genellikle elastik ve şeffaf bir yapıya sahip olduğu için maddeyi kolaylıkla sarar ve içini gösterebilir. Bu sayede muhafaza edilen ürünler kolaylıkla ayırt edilebilir.

Palet Streç Film Modelleri

Palet streç film modelleri, boyutu ve üretildiği materyale göre sınıflandırılabilir. Genellikle palet streçler, 1500 metreye ve 23 mikrona kadar üretilebilir. Bu durum üretimi ve kullanımı konusunda yüksek oranda ekonomik yarar sağlar.

Palet Streç Film Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Genellikle şeffaf olan streç filmler hayatımızın hemen her yerinde kullanılabilir. En yaygın kullanımı yarım kalan yiyeceklerin ömrünü uzatmak için palet streç film ile sarılarak, yiyecek ömrünün uzatılması yönündedir. Ancak bunun yanında daha birçok kullanım alanı vardır:

  • Kozmetik ürünlerini muhafaza etmek
  • Boya rulolarını korumak
  • Kargo ürünlerini zarar görmemeleri için sarmalamak
  • Yarım kalan meyveleri kararmamalarını önlemek
  • Eşyaları sabitlemek
  • Beyaz eşya gibi ürünlerin çizilmesini önlemek

Söz konusu bu liste daha fazla geliştirilebilir. Çünkü streç filmler hem ekonomik hem de kullanışlıdır. Bu durum kullanım alanlarını da epey arttırmıştır.

Palet Streç Filmleri Nasıl Kullanılır?

Palet streç filmler, kullanım açısından pratiktir. Dikkat edilmesi gereken nokta palet streç filmini kullanacağınız madde üzerinde hava kalmadığına emin olmanız gerekiyor. Bu nedenle streç filmi sararken iyice gerdirin. Bu hem estetik anlamda hem de kullandığınız streç film maliyetini düşürmek ve ekonomik yarar sağlamak açısından oldukça önemlidir.

Sarmalama sırasında paleti, madde etrafında döndürmek ve bir yandan streç filmi çekmeye de dikkat etmek gerekir. Çünkü streç film inceliğinden dolayı kendi kendine yapışabilir. Bu da zaman kaybetmenize neden olabilir.

Palet Streç Filmleri Zararlı mıdır?

Palet streç filmleri, özellikle yiyeceklerinizi sarmalamada içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü üzerinde, pürüzsüz maddeye tutunmasını sağlayacak statik elektrik üretir. Buna bağlı olarak herhangi bir sağlığa zararlı madde içermez.

Streç filmler herhangi bir bakteri üretmez. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta streç filmin tek kullanımlık olmasıdır. Örneğin bir beyaz eşyada kullandığınız streç filmi, dolabınıza koyacağınız beyaz peynirde de kullanmak ne hijyenik ne de sağlıklıdır.

Diğer önemli bir konu da streç film paletini temin edeceğiniz yerdir. Çünkü streç filmin boyutu kadar yapıldığı madde de önemlidir. Biz Size Yeteriz’de gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz palet streç film çeşitlerine göz atabilir ve ihtiyacınıza göre uygun streç film fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Streç Film Nerelerde Kullanılır?

Gıdalar için olan streç filmler  kalan yemeklerin paketlenip tekrar dolaba konmasına büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanında kahvaltılık ürünlerde de kalanların dökülmemesi için tabakların sarılmasında kullanılır. Ayrıca iş yerine veya dışarıya bir yemek taşımak istiyorsanız ağzını iyice streçleyebilirsiniz. Bu sayede yemekler dökülmeyecek ve daha sıkı bir şekilde taşınacaktır. Gıda ürünlerinin içerisine herhangi bir mikrop da geçmeyecektir.

Hava alanlarında bazı bavulların da etrafının streç filmlerle sarıldığını görebilirsiniz. Bu streç filmler bavulların zarar görmemesi için etrafına sarılmaktadır. Böylelikle bavullar uzun süre kirlenmeden ve zedelenmeden kalabilmektedir. Yani streç filmin koruyucu özelliğinin aktif olduğunu söyleyebiliriz. Streç filmlerin akışını sağlayan karton makaraları vardır. Bu karton makaralar siz çektikçe dönecektir. Buradan istediğiniz uzunlukta kopararak istediğiniz ürünü sarabilirsiniz. Otomatik koparma yapmak için de aletler bulunmaktadır. Bunların ağzında keskin tırtıklar bulunmaktadır. Bu tırtıklara streç filmi bastırdığınızda streç film kolaylıkla kopar ve herhangi bir el gücü istemez.

Streç filmler ambalajlamada sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Bazı ürünler kargolanırken dağılmamaları için streç filmle sarmak çok fayda sağlamaktadır.

 

Alüminyum Folyo Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum folyo mutfakta olmazsa olmaz diyebileceğimiz ürünlerden biridir. Ancak bunun yanında kuaförlerinde ellerinde mutlaka bulunmaktadır. Kuaförler saçlara röfle yaparken alüminyum folyo gücüne ihtiyaç duyarlar. Alüminyumlar parça parça koparılır ve saçlara sarılarak saçın renginin açılmasını sağlar. 

Gıda sektöründe sıklıkla kullanılan alüminyum folyo yiyecek ve içeceklerin ağzının kapanmasını ve ambalajlanarak uzun süre kalmasını sağlar. Bunun yanında dışarıya sandviç veya başka bir yiyecek götürecekseniz alüminyuma sararak mikroplardan uzak ve dağılmamış bir yiyecek elde edebilirsiniz. Özelikle sıcak gıda ürünlerinde sıcaklığın düşmesini engellemektedir. Ayrıca alüminyum folyolar bazı boruların sarılmasında, yangın ihmalinin azaltılmasına kullanılır.

Fiyatlarının da uygun olması insanların kolaylıkla alabilmesini sağlamaktadır. En uygun fiyatlı ve en kaliteli alüminyum folyo  ve streçleri sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Tüm temizlik ürünlerinde titizlikle çalışarak en kaliteliyi, en iyiyi ve en hesaplıyı sizlere sunuyoruz. Ürünlerin boy ve kalınlıklarının farklı olduğunu da unutmayınız. İçlerinden kendinize en uygun olanı seçerek yedi yirmi dört sipariş oluşturabilirsiniz. Toptan streç film ve alüminyum folyolarda indirimli fiyatlar için bizimle iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

Streç Filmler Isıya Dayanıklı mıdır?

Streç filmler yiyecekler ile temas etmediği sürece mikrodalga fırınlarında zararlı değildir ancak tavsiye edilmez. Bunun dışında buzdolabında muhafaza edeceğiniz yiyecekler için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Streç Filmler Neden Yapışmaz?

Eskiden maddeye yapışma problemi olan streç filmler, günümüzdeki modern streç filmler ile geliştirilmiştir. Streç filmlerin artık yapışmamasının sebebi, polietilen maddesinin PVC’den bile az olmasıdır.

Streç Filmler Su Geçirir mi?

Eğer gergin ve hava geçişini kapatacak bir şekilde sarılırsa, streç filmler su geçirmezler.