Fiyat Aralığı
Marka

Soğuk İçecekler

Filtre 0
24,83 TL + KDV
27,31 TL (KDV Dahil)
19,24 TL + KDV
21,16 TL (KDV Dahil)
24,83 TL + KDV
27,31 TL (KDV Dahil)
36,61 TL + KDV
40,27 TL (KDV Dahil)
36,61 TL + KDV
40,27 TL (KDV Dahil)
42,08 TL + KDV
46,29 TL (KDV Dahil)
42,08 TL + KDV
46,29 TL (KDV Dahil)
42,08 TL + KDV
46,29 TL (KDV Dahil)
42,08 TL + KDV
46,29 TL (KDV Dahil)
36,61 TL + KDV
40,27 TL (KDV Dahil)
4,16 TL + KDV
4,20 TL (KDV Dahil)
24,52 TL + KDV
24,77 TL (KDV Dahil)
19,44 TL + KDV
21,38 TL (KDV Dahil)
4,16 TL + KDV
4,20 TL (KDV Dahil)
21,81 TL + KDV
23,99 TL (KDV Dahil)
21,81 TL + KDV
23,99 TL (KDV Dahil)
24,83 TL + KDV
27,31 TL (KDV Dahil)
24,83 TL + KDV
27,31 TL (KDV Dahil)
24,83 TL + KDV
27,31 TL (KDV Dahil)
51,98 TL + KDV
52,50 TL (KDV Dahil)
45,99 TL + KDV
46,45 TL (KDV Dahil)
15,25 TL + KDV
15,40 TL (KDV Dahil)
27,75 TL + KDV
28,03 TL (KDV Dahil)
31,19 TL + KDV
31,50 TL (KDV Dahil)
30,67 TL + KDV
30,98 TL (KDV Dahil)

Soğuk içecekler özellikle yaz mevsiminde ferahlamak için tercih edilen içecek çeşididir. Kutu ya da şişede üretilerek satılan soğuk içecekler, ayrıca yemeklerin yanında da tercih edilir. Soğuk içeceklerin birçoğunda farklı çeşitlerde aromalar kullanılır ve meyvelerden faydalanılır. Örnek vermek gerekirse meyve suyu üretiminde elma, şeftali, kayısı, portakal ve vişne gibi meyvelerin aroması kullanılır. Bu meyveler soğuk çay gibi soğuk içeceklerin yapımında da tercih edilmektedir. Soğuk içeceklere örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Meyve suyu
  • Su
  • Süt
  • Ayran
  • Soğuk Çay
  • Gazlı içecekler

Soğuk içecekler kendi arasında bir sürü çeşide ayrılır ve her bir içeceğin birçok üretici firması vardır. Üretici firmaya göre soğuk içeceklerde lezzet ve kalite farkı oluşabilmektedir. Ayrıca soğuk içecekler 250-330 ml gibi küçük kutularda ya da 1-2.5 litre gibi büyük şişelerde paketlenerek satılabilmektedir.

Gazlı İçecekler

Soğuk içecekler kategorisinde bulunan gazlı içeceklerin birçok çeşidi vardır. Karbondioksit ile gazlı hale getirilen gazlı içeceklerin ağzı sıkı bir şekilde kapatılır ve dışarıya gaz kaçırmasının önüne geçilir. Bu sayede tüketim sırasında asit hissedilir. Sadece soğuk bir şekilde tüketilmeye uygun olan gazlı içeceklerin arasında insan vücuduna oldukça faydası olan maden suyu da bulunur. Çeşitli aromalar ile zenginleştirilerek üretilen gazlı içecekler farklı lezzetlere sahip olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilir.

Coca Cola

Gazlı içecek denilince akla ilk gelen içeceklerden birisi olan Coca Cola yıllardır çok sevilerek tüketilen bir soğuk içecektir. Coca Cola farklı boyutlarda paketlenerek raflara sunulur. 200 ml’lik şişeler, 330 ml’lik kutular ve 1-2.5 litre arası şişelere konularak satılan Coca Cola, tüketecek olan kişi sayısına göre tercih edilebilir. Örnek vermek gerekirse, 1 litrelik bir şişe kola 4 kişi için gayet yeterlidir. Özellikle yemeklerin ve atıştırmalıkların yanında tercih edilen Coca Cola, çok fazla tüketilmediği takdirde lezzetli bir içecek olarak tercih edilebilir.

Fanta

Asitli içecekler arasında en popüler içeceklerden olan Fanta, portakal aroması kullanılarak üretilen bir soğuk içecek çeşididir. Farklı boyutlarda şişe ve kutulara konularak hazırlanan Fanta, yemeklerin yanında sıklıkla tüketilen bir içecek çeşididir.

Sprite

Gazlı içecek kategorisinde yerini alan Sprite aynı zamanda gazoz olarak da geçmektedir. Yemeklerin sindirimine yardımcı olan Sprite aynı zamanda atıştırmalıkların yanına da oldukça yakışan bir içecektir. Limon aroması kullanılarak üretilen Sprite, diğer gazlı içeceklerde olduğu gibi farklı boyutlarda şişe ve kutular kullanılarak hazırlanır.

Maden Suları

Maden suyu gazlı içecekler içerisinde en sağlıklı olan içecek çeşididir. Farklı firmalar tarafından üretilen maden suları içerdiği mineraller bakımından farklı olup farklı lezzetlere sahip olabilir. Yemekten sonra kolay sindirim yapabilmek için tercih edilen maden sularının ayrıca elmalı, limonlu, çilekli, karpuzlu gibi aromalara sahip çeşitleri de bulunur.

Kızılay

Maden suyu kategorisinde bulunan Kızılay markası, insan vücudu için faydalı olan mineralleri içerir. Yemeklerden sonra midenin rahatlamasını sağlayan Kızılay maden suyu aynı zamanda sıcak havalarda ferahlama hissi de verir. Maden suyu mideye fayda sağladığı kadar cilt için de faydalı bir soğuk içecektir.

Sırma

Sırma maden suyu içerisinde bulunan mineraller ile insan vücuduna birçok katkı sağlar. Doğal bir içecek olması sayesinde yemeklerden sonra tüketildiği zaman midenin rahatlamasına yardımcı olur. Sırma maden suyu yemek yapımında da kullanılabilir. Patates, tavuk ya da börek yapımında kullanılarak yemeklerden daha çıtır bir sonuç elde edilmesine yardımcı olur.

İçecek Fiyatları Ne Kadar?

Soğuk içecekler kendi arasında birçok kategoriye ayrılır. Gazlı veya gazsız soğuk içecekler bulunmakla birlikte gün içerisinde sürekli tükettiğimiz su da soğuk içecekler arasında yerini almaktadır. Sıklıkla yaz mevsiminde tercih edilen bu içecekler kış mevsiminde de tüketilmektedir. Gazlı içeceklerin fiyatlandırılması oldukça geniş bir kapsamda yapılmaktadır. Soğuk içecek kategorisinde birçok çeşitte içecek ve marka bulunduğundan fiyatlandırmalar da bu hususlara göre yapılmaktadır.

İçecek fiyatlarını belirleyen en önemli faktör, üretici firmadır. Her marka farklı lezzetlerde ve kalitede ürünler üretir. Ürünlerin kalitesi ve içerisinde bulunan maddelere göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Fiyatlandırmada bir diğer önemli etken ise toptan satın alımlarda alınan miktardır. Toptan ürün almak her zaman daha az maliyetli olmaktadır. Bu doğrultuda satın alınan ürün miktarına göre birim fiyatta değişiklik olabilmektedir.

Toptan İçecek Alışverişi

Toptan ürün alımı birçok yönden avantajlıdır. Bu ürünler birim ürün fiyatına göre daha uygun fiyata denk geldiği için tercih edilmektedir. İçeceklerin genellikle raf ömrü uzun olduğu için toptan bir şekilde satın alınmasında herhangi bir sorun olmaz. Gazlı içeceklerde hava kaçırma durumu olmadığı sürece aylar boyu muhafaza edilebilir. Bu doğrultuda toptan içecek satın alırken düzgün bir şekilde paketlenmiş olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Soğuk içecekler her mevsim tüketilen ürünlerdir. Yemeklerin ya da atıştırmalıkların yanında içilen soğuk içecekleri tek tek almak yerine toptan bir şekilde alarak daha uygun fiyata denk getirmek mümkündür. İçecekleri 6’lı ya da 12’li şekilde satın alarak ekonomik bir yol tercih edilmiş olunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk İçecekler Zararlı mıdır?

Soğuk içecekler kategorisinde yer alan gazlı içecekler fazla tüketildiği takdirde insan vücuduna zarar verebilmektedir. Bunun dışında su, süt ve maden suları insan vücudu için oldukça faydalı sıvılardır.

Toptan İçecek Almanın Avantajları Nelerdir?

İçeceklerin kur fiyatlarındaki artışlardan etkilendiği ve kur fiyatlarının da günden güne arttığı düşünüldüğü zaman toptan içecek alıp stok yapmak oldukça ekonomik bir yoldur.

Soğuk İçecekleri Sıcak Olarak Tüketilebilir mi?

Su ve süt gibi içecekleri ısıtıp ya da kaynatıp tüketmek mümkündür. Fakat gazlı içecekler hiçbir koşulda sıcak olarak tüketilemez.