Refine

Soda ve Maden Suları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Sırma Sade Soda 200 ml 6'lı

" 200 ml cam şişededir. İçerisindeki zengin mineraller ile tamamen doğal bir içecektir. Paket 6 adet ürün içerir. Paket fiyatıdır."
18,32 TL + KDV
18,50 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Beypazarı Sade Soda 200 ml 6'lı

" 200 ml cam şişededir. İçerisindeki zengin mineraller ile tamamen doğal bir içecektir. Paket 6 adet ürün içerir. Paket fiyatıdır."
17,38 TL + KDV
17,55 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kızılay Soda 200 ml 6'lı

" 200 ml cam şişededir. İçerisindeki zengin mineraller ile tamamen doğal bir içecektir. Paket 6 adet ürün içerir. Paket fiyatıdır."
16,41 TL + KDV
16,57 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Sırma Meyveli Soda C-Plus Limonlu 200 ml 6'lı

" 200 ml cam şişededir. İçerisindeki zengin mineraller ve limon aroması ile tamamen doğal bir içecektir. Paket 6 adet ürün içerir. Paket fiyatıdır."
23,01 TL + KDV
23,24 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kızılay Meyveli Soda Limonlu 200 ml 6'lı

" 200 ml cam şişededir. İçerisindeki zengin mineraller ile tamamen doğal bir içecektir. Paket 6 adet ürün içerir. Paket fiyatıdır."
22,20 TL + KDV
22,43 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Soda ve Maden Suları


Soğuk İçecekler arasından her ne kadar birbirine benzeseler de soda ve maden suları birbirlerinden farklı içeceklerdir. Ama halk arasında birlikte sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden onları aynı gibi kabul ederiz. Soda insan eliyle hazırlanırken maden suları yerin derinliklerinden doğal bir şekilde gelir. Doğal bir şekilde gelen bu maden suları içlerinde çeşitli mineraller taşır.

Maden suyunun birçok farklı faydası varken soda sadece sindirim sistemine iyi gelmekle bilinir. Özellikle çok yemek yediğimizde veya midemiz rahatsız olduğunda hemen bir sade soda içeriz. Anlık olarak bizi rahatlattığı doğrudur ancak bunun haricinde herhangi bir faydası yoktur. Suya karbondioksit eklenerek sodalar oluşturulur. Bunların meyvelileri de vardır. Her ne kadar lezzetli olsalar da çok büyük bir faydaları yoktur.

Maden Suyunun Faydaları


Maden suyunun bilinmeyen birçok faydası vardır. Bunun sebebi içerisindeki minerallerdir. Bu minerallerden en bilinenleri; sülfat, potasyum, magnezyum, sodyum, kalsiyum ve florürdür. Dolayısıyla bu mineraller sayesinde birçok hastalığa iyi gelir. En iyi bilinen faydalarına gelin birlikte göz atalım.

 • İçerisindeki mineraller sayesinde kemik gelişimine destek olur. Bu sayede daha güçlü kemikler ortaya çıkar.
 • Çocuklarda mineral ihtiyacını sağlayarak daha sağlıklı olmalarına yardımcı olur. Ayrıca hamile kadınların da eksik olan minerallerine yardımcı olur.
 • Metabolizmayı çalıştırarak kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle yağ yakarak vücudun fazla yağlardan kurtulmasını sağlar.
 • Vücuttaki kan basıncının dengelenmesini sağlar.
 • Kolesterolü olan hastalara da çok iyi gelir. Kolesterolü düşürerek büyümesini engeller. Bu sayede kalp krizi riskini de azaltmış olur.
 • Kabızlık, hazımsızlık yaşayanların tüm problemlerini ortadan kaldırır. Sindirim sistemine yardımcı olur.
 • Mide yanmalarını azaltarak mide asidini dengeler. Mide yanması olanlar rahatlıkla içebilir.
 • Kas kasılmalarını önleyerek, hareket etmeyi kolaylaştırır. Bu da spor yapmak isteyenler için harika bir fırsattır.
 • Cildin yenilenmesini sağlayarak, kolajen üretimini dengeler. Bu sayede kırışıklıkları da yenmeye yardımcı olarak cildin parlamasını sağlar. Her sabah yüzünüzü maden suyu ile yıkayarak sivilcelerden de arınabilirsiniz.
 • Ciltteki koyu renk halkaların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Saça kullanıldığında saçın parlamasını sağlar ve daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Maden Suyu Günde Ne Kadar İçilmelidir?


Maden suyunun faydaları yukarıda genişçe yazılmıştır. Tüm bunlar düşünüldüğünde her gün muhakkak tüketilmesi gerektiği bir gerçek. Bu tüketim şekli günde en az işi şişe şeklinde olmalıdır. Özellikle yaz günlerinde iki şişe tüketmek çok faydalı olacaktır. Ancak yaş itibariyle 18 yaş altında olanlar 1 bardak tüketebilir. Saçınızı yıkarken, yüzünüzü yıkarken de kullanabilirsiniz. Saçınızın ve cildinizin parlak görünmesini sağlayacaktır.

Birçok farklı faydası olduğundan evden hiç eksik etmemek gerekir. Zaman olarak ise yemek yedikten bir saat sonra içilebilir. Yemek yedikten hemen sonra içilen maden suları daha fazla şişkinlik yaparak rahatsız olmanıza neden olabilir. Bunun yanında güne başlarken de bir şişe maden suyu içebilirsiniz. Bu metabolizmanızı hızlandırarak canlanmanızı sağlayacaktır.
Tüm bu faydaları gören bilinçli tüketiciler hemen evlerine maden suyu almaya gidecektir. Umarız daha fazla kişiye ulaşıp sağlıkla ilgili tüm sorunlara şifa olabiliriz. Sitemizde diğer merak ettiğiniz konularla ilgili başlıkları bulabilirsiniz.