Sırma Sade Soda 200 ml 6'lı resmi
Göz at

Sırma Sade Soda 200 ml 6'lı

33,74 TL + KDV 34,08 TL (KDV Dahil)
Beypazarı Sade Soda 200 ml 6'lı resmi
Göz at

Beypazarı Sade Soda 200 ml 6'lı

36,92 TL + KDV 37,29 TL (KDV Dahil)

Soda ve Maden Suları Çeşitleri

Soğuk İçecekler arasından her ne kadar birbirine benzeseler de soda ve maden suları birbirlerinden farklı içeceklerdir. Ama halk arasında birlikte sıklıkla kullanılmaktadır. Maden suları diğer bir adı ile mineralli su yerin derinliklerinden doğal bir şekilde gelir. Doğal bir şekilde gelen bu maden suları içlerinde çeşitli mineraller taşır.

Maden suyunun ve sodaların birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle çok yemek yediğimizde veya midemiz rahatsız olduğunda hemen bir sade soda içeriz. Sodalar sade tüketildiği gibi meyveli olarak da tüketilir. Meyveli soda çeşitlerinden en çok tercih edilen limonlu sodalardır.

Kategorimizde en iyi maden suyu ve en iyi sodalara kolayca ulaşabilirsiniz. Soda çeşitleri kişinin damak zevkine göre değişmektedir. Sodalar markalarına göre çeşitlilik kazanmaktadır. Kategorimizden en bilinen Soda Markalarına ulaşarak dilediğiniz sodaları satın alabilirsiniz.  Özellikle restoran, ofis gibi işletmeler için alınacaksa toptan soda satın alımı yapmanızı öneririz.

Maden Suyu Ve Sodanın Faydaları

Maden suyunun içinde bulunan mineraller sayesinde birçok faydası vardır. Bu minerallerden en bilinenleri; sülfat, potasyum, magnezyum, sodyum, kalsiyum ve florürdür. Bu mineraller sayesinde birçok hastalığa iyi gelir. En iyi bilinen faydalarına gelin birlikte göz atalım.

  • İçerisindeki mineraller sayesinde kemik gelişimine destek olur. Bu sayede daha güçlü kemikler ortaya çıkar.
  • Çocuklarda mineral ihtiyacını sağlayarak daha sağlıklı olmalarına yardımcı olur. Ayrıca hamile kadınların da eksik olan minerallerine yardımcı olur.
  • Metabolizmayı çalıştırarak kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle yağ yakarak vücudun fazla yağlardan kurtulmasını sağlar.
  • Vücuttaki kan basıncının dengelenmesini sağlar.
  • Kolesterolü olan hastalara da çok iyi gelir. Kolesterolü düşürerek büyümesini engeller. Bu sayede kalp krizi riskini de azaltmış olur.
  • Kabızlık, hazımsızlık yaşayanların tüm problemlerini ortadan kaldırır. Sindirim sistemine yardımcı olur.
  • Mide yanmalarını azaltarak mide asidini dengeler. Mide yanması olanlar rahatlıkla içebilir.
  • Kas kasılmalarını önleyerek, hareket etmeyi kolaylaştırır. Bu da spor yapmak isteyenler için harika bir fırsattır.
  • Cildin yenilenmesini sağlayarak, kolajen üretimini dengeler. Bu sayede kırışıklıkları da yenmeye yardımcı olarak cildin parlamasını sağlar.

Soda Ve Maden Suyu Farkı Nelerdir?

Soda ve maden suları farklı içecek çeşitleridir. Halk arasında maden suyu ve soda çok fazla karıştırılmaktadır. Açıklık getirmek gerekirse maden suları nedir sorusuna öncelikle cevap vermemiz gerekiyor. Maden suları doğal olarak elde edilen içecek türüdür. Yeraltı sularından elde edilen, içeriğinde çözünmüş mineral tuzları ve gaz içeren sular olarak adlandırabiliriz. Soda ise işlenerek elde edilen içecektir. Her ikisi de mideyi rahatlatmak için kullanılsa da iki içeceğin yararları farklıdır.

Toptan soda alımlarında indirimli fiyatlardan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin.