Balküpü Gold Küp Şeker 1 Kg resmi
Göz at

Balküpü Gold Küp Şeker 1 Kg

46,80 TL + KDV 47,27 TL (KDV Dahil)
Balküpü Küp Şeker Çift Sargılı 5 Kg resmi
Göz at

Balküpü Küp Şeker Çift Sargılı 5 Kg

326,43 TL + KDV 329,69 TL (KDV Dahil)
Balküpü Çift Sargılı Küp Şeker 750 Gr resmi
Göz at

Balküpü Çift Sargılı Küp Şeker 750 Gr

48,13 TL + KDV 48,61 TL (KDV Dahil)
Balküpü Toz Şeker 1 Kg resmi
Göz at

Balküpü Toz Şeker 1 Kg

41,88 TL + KDV 42,30 TL (KDV Dahil)
Pekşeker Stick Dökme 4 Gr 1250'li resmi
Göz at

Pekşeker Stick Dökme 4 Gr 1250'li

407,64 TL + KDV 411,72 TL (KDV Dahil)
Irmak Küp Şeker 1Kg resmi
Göz at

Irmak Küp Şeker 1Kg

49,88 TL + KDV 50,38 TL (KDV Dahil)
Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 5 Kg resmi
Göz at

Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 5 Kg

285,73 TL + KDV 288,59 TL (KDV Dahil)
Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 500 Gr resmi
Göz at

Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 500 Gr

38,68 TL + KDV 39,07 TL (KDV Dahil)

Temel gıda ürünlerinin çoğunda kullanılan şekerler, şeker kamışı ya da pancardan elde edilmektedir. Hem içecekler hem de yiyecekler için kullanılan bu besin maddesi, farklı formları ile öne çıkar. Örneğin, pancar kullanılarak üretilen şekerler salt pancardan oluşmaz. Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız toz şekerin içerisinde bir molekül glikoz ve bir molekül früktoz bulunur. Bu moleküller kişiye tat tatmini sağlamanın yanında insülin salgısını da uyarmaktadır. Bu salgıyla birlikte doyma hissi uyarılır ve şekerin kanda uzun süre kalmasını sağlar.

Küp şeker de en toz şeker kadar kullanılan ve sıklıkla içecekler için tercih edilen şeker türlerindendir. Yapımında kristal yani toz şeker kullanılır ama küp şekerde iri kristalli şekerler yoktur. Kahve ve çay gibi sıcak içeceklerin tadını yumuşatmak ya da aroma kazandırmak için sıklıkla kullanılır. Sıcak içeceklerin içerisinde çözünecek maddeler kullanılarak üretilen küp şekerler, paket ya da kilogram şeklinde satılır.

Şekerin en çok kullanıldığı diğer bir yer ise tatlılardır. Tatlı yapımında genellikle belirli bir ölçüde kullanıldığından ölçümünü kolay bir şekilde yapabilmek için toz şeker kullanılır. Kristal toz parçacıklarından oluşan toz şeker, daha kolay ölçülebilmektedir.

Şeker her ne kadar zararlı olarak bilinse de aslında vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir besindir. Gereğinden fazla tüketilmediği sürece vücuda yararı vardır. Vücuda girdikten kısa bir süre sonra glikoza dönüşür ve glikoz da insan vücuduna enerji verir. Bu doğrultuda belirli bir miktarda vücuda alınan şeker, enerji sağlamaya yardımcı olur.

Şeker Fiyatları Ne Kadar?

Şekerler, toz ve küp şeker olarak iki farklı çeşitte satılmaktadır. Toz şekerler genellikle kilogram olarak, küp şekerler ise kutu başına fiyatlandırılır. Evlerde genellikle 2-3 kilogramlık şekerler tercih edilirken tatlı yapan pastaneler ya da kafeler çuval ile toptan temin etmektedirler.  Satın alınan şekerin miktarına göre fiyatlar da değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca özellikle kafe ve restoranlarda kullanılan küp ve stick şekerlerin yapım aşaması ve malzemesi daha maliyetli olduğu için bunların fiyatı diğerlerine göre daha pahalı olabilir.

Şeker fiyatlarında miktar ve maliyet kadar marka da önem taşımaktadır. Kaliteli markaların ürünleri, lezzet açısından daha ön plandadır. Bu doğrultuda daha lezzetli şeker üretimi için daha maliyetli malzemeler kullanılır. Bu durum da doğal olarak şekerin piyasa fiyatını arttırmaktadır. 

Şeker fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli husus ham maddedir. Şeker pancarı şeker kamışına göre daha ucuz bir besindir. Bu hususta şeker pancarından üretilen toz veya küp şekerin daha uygun fiyatlı olabileceğini söylemek mümkündür.

Şeker fiyatları kurdan da etkilenmektedir. Sürekli değişen kur fiyatları ile birlikte şeker fiyatlarında artış ve azalış görebilmek mümkündür. Ayrıca fiyatlar kendi arasında da değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse küp şeker, toz şekere göre az da olsa daha pahalı olabilmektedir. Toz şeker fiyatları günden güne değişiklik gösterse de toptan alındığı takdirde bu değişiklik azalmaktadır. Toptan ürünler fiyat artışı ya da azalışından çok fazla etkilenmediği için bu şekilde daha ekonomik bir satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Toptan Şeker Nasıl Satın Alınır?

Toptancılar, şekeri direkt olarak üreticiden almaktadır. Bu sayede şekeri piyasada satılan fiyatına göre çok daha uygun bir maliyetle almakla birlikte satış yaparken de normal satıcılara göre daha ucuza satarlar. Diğer yandan toptan şeker genellikle kafe, restoran, tatlıcı ya da pastane gibi yerler tarafından satın alınır. Toptan şeker satın alarak ürünü çok daha uygun bir fiyata mal etmek mümkündür. Bunun için internet üzerinden toptan şeker satışı yapan firmalar araştırılıp bulunabilir. Toptan şekilde satışı yapılan bazı şekerler şunlardır:

  • Toz şeker
  • Küp şeker
  • Stick şeker
  • Sargılı küp şeker

Toptan şekerler, genellikle çuval ya da koli ile satılmaktadır ve kilogram başına fiyat biçilmektedir. Ayrıca kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayrılır. Kafeler, müşterilere ikram etmek için genellikle sargılı küp ya da stick şeker kullanırlar. Bunlar kapalı paketlerde olduğu için hijyen açısından da oldukça avantajlıdır. Genellikle bir paket içerisinde çoklu şekilde satılan bu şekerler, toptan şekilde de satın alınabilir. Toptan küp şeker de yine lokantalar ve kafeler tarafından tercih edilir. Market fiyatlarına göre çok daha uygunlardır ve ekonomik açıdan yüksek oranda avantaj sağlarlar.

Bizsizeyeteriz ile Güvenli Şeker Alışverişi

Bizsizeyeteriz birçok temizlik ve gıda ürününü toptan olarak müşterilere güvenli bir şekilde sağlamaktadır. Market fiyatlarına göre çok daha uygun ve fazla seçeneğin yanı sıra güvenli alışveriş de sunuyoruz. Küp, toz veya stick şeker seçenekleri Bizsizeyeteriz web sitesi üzerinde mevcuttur. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı şekerler için web sitemizden faydalanabilirsiniz.

Neredeyse her besinin içerisinde bulunan ve özellikle tatlıların vazgeçilmezi olan toz şekerler toptan bir şekilde temin edilerek çok daha uygun fiyata elde edilebilir. Tüm ödeme ve kargo işlemlerini güvenilir şekilde gerçekleştiren Bizsizeyeteriz’de 5 kg küp şeker ve toz şeker gibi çeşitlere ulaşmak mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Küp Şeker mi Toz Şeker mi Tercih Edilmelidir?

Fiyat olarak karşılaştırıldığı zaman toz şeker daha avantajlı gözükür fakat küp şekerin kullanımı daha pratiktir. Eğer tatlı yapımı için kullanılacaksa toz, içecekler için kullanılacaksa küp şeker daha mantıklıdır.

Toptan Şeker Almanın Avantajı Nedir?

Toptan şeker marketlerde satılan şekerlere göre çok daha uygun fiyatlı olduğundan daha ekonomiktir.

Kaliteli Şeker Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli şeker başta tadından anlaşılabileceği gibi daha iri ve parlak kristalli şekerler kalitelidir.