Refine
×

Şekerler

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Balküpü Gold Küp Şeker 1 Kg

• %100 doğal şeker pancarından üretilir. • 1 pakette 360 adet küp şeker bulunur. • 1 koli içinde 20 paket bulunmaktadır.

35,29 TL + KDV
35,64 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Balküpü Küp Şeker Çift Sargılı 5 Kg

• %100 doğal şeker pancarından üretilir • 1 pakette 5 kg şeker vardır • Toplu tüketime uygundur.

245,54 TL + KDV
247,99 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Balküpü Çift Sargılı Küp Şeker 750 Gr

• %100 doğal şeker pancarından üretilir. • 1 pakette 750 gram şeker vardır. • Koli içinde 20 paket ürün bulunmaktadır. • Çift sargılıdır.

37,19 TL + KDV
37,56 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Balküpü Toz Şeker 1 Kg

• %100 doğal şeker pancarından üretilir. • 1 kg’lık tozşeker. • Koli içinde 20 paket tozşeker bulunur.

30,26 TL + KDV
30,57 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Pekşeker Stick Dökme 4 Gr 1250'li

Stick Şeker 4 gr'lık küçük ambalajlarda bulunur. %100 doğal şeker pancarından üretilir.

261,31 TL + KDV
263,93 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 500 Gr

500 gr küp şeker Tek sargılı Koli içerisinde 16 paket bulunur.

25,61 TL + KDV
25,87 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Irmak Tek Sargılı Küp Şeker 5 Kg

5 kg küp şeker Tek sargılı

217,55 TL + KDV
219,73 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şekerler

Şeker çayın olmazsa olmazıdır. Çay şekeri olarak da adlandırılan beyaz şeker, şeker üretim aşamasında uygulanan saflaştırma işlemi sonrası elde edilmekte olan işlenmiş şeker türüdür. Şeker üretimi için şeker kamışı ya da şeker pancarı kullanılmaktadır. Şeker kamışı kullanılarak üretilmekte olan şekerler daha kaliteli olduklarından fiyatları da yüksektir. Ancak günümüzde beyaz şekerin hammaddesi olarak şeker pancarı kullanımının daha yaygın olduğu görülmektedir. Şekere beyaz rengi kazandırmak ise her iki üretim şeklinde de gerçekleştirilmekte olan saflaştırma işlemi esnasında melas adı verilen maddenin şekerden uzaklaştırılmaya çalışılmasıyla sağlanmaktadır.

Günlük yaşantımız içerisinde sıklıkla kahve ve çay tüketmekteyiz. Ülkemizde, çok sık kullanımı olan kahve ve şeker son derece yaygın olan içeceklerdir. Sabah güne başlarken, öğlen ve akşam yemeklerinden sonra mutlaka çay ve ya kahve içme alışkanlığımız bulunmaktadır.

Kahve ve çay, yapısında yüksek oranda kafein bulundurduğu için sabahları uyanabilmek için en büyük yardımcılarımızdır. Bu gıdaların tadını yumuşatabilmek için ise pek çok değişik tatlandırıcı ve şeker kullanırız.

Şekerler, genellikle zararlı olarak bilinse de vücudumuz için oldukça gerekli besinlerdir. Şekerler, vücuda alındıktan sonra glikoza dönüşmekte; glikoz, kısa bir süre sonra beyne uyarılar göndermeye başlamaktadır. Gönderdiği bu uyarılar sonrasında, glikoz belirli bir zaman sonrasında enerji kaynağına dönüşmektedir. Yani, enerjik ve olmak istediğiniz anlarda şeker kullanmak son derecede yararlı olabilmektedir.


Toz Şeker Çeşitleri Nelerdir?

Şeker yediğimiz ve içtiğimiz pek çok ürünün içeriğinde yer almaktadır. Şeker denildiğinde ilk aklımıza gelen ise toz şekerdir. Yaşantımızın neredeyse büyük bir bölümünde yer alan bu ürünün, pek çok toz şeker çeşidi bulunmaktadır.
Beyaz toz şekerler; pasta, kek, kurabiye ve sütlü tatlılar gibi ürünleri tatlandırmak için kullanılmaktadır. Genellikle tatlıcı ve pastanelerde kullanılan toz şeker miktarı oldukça yüksektir.


Esmer Şeker

Esmer şeker çeşitleri, beyaz toz şekerler gibi üretilmekte olsa da içerik bakımından daha sağlıklı olduğu bilinmektedir.
Şeker kullanmaktan vazgeçemeyen ancak daha sağlıklı bir ürün arayanlar, bu nedenden dolayı esmer şeker kullanmaya yönelmektedirler. Esmer şeker olarak da adlandırılan kahverengi şeker, kullanımına sıkça rastladığımız bir başka şeker türüdür. Esmer şekerin kahverengi olan rengi, bileşiminde bulunan melas adı verilen maddeden dolayı bu renktir. Eğer şeker üretim aşamasında saflaştırma işlemi gerçekleştirilmeyip içinde bulunan melas adlı maddeden ayrıştırılmaz ise esmer şeker elde edilmiş olur.


Stick Şeker

Genellikle restoran, kafe ve yemek içmek hizmeti sunulan yerlerde karşılaştığımız bir ürün türü de stick şekerdir.
Stick Şeker, içecek amacı ile kullanılacak olan ürünlerin içerisine daha sağlıklı olacak şekilde eklenebilmesi adına, uzunca bir kağıt içerisine bir miktar şeker konularak üretilmekte olan türüdür.
Gün içinde, insanların yoğun olduğu alanlarda bu çeşit ürünlerin kullanılması sağlık açısından daha doğru olmaktadır. Küp ve toz şekerleri kullanırken, şeker kabında bulunan kaşığa birçok kişinin dokunduğunu ve bu kişilerin sağlıklı olup olmadığını bilmek zordur. Stick şeklinde paketlenen bu ürünler bu kuşkuları gidermek amacıyla üretilmiş ürünlerdir.


Küp Şeker Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde sıkça kullanılmakta olan küp şeker, çoğunlukla çay tiryakilerinin tercih ettiği bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Çay tiryakilerine göre çayın olmazsa olmazı küp şekerlerdir.


Tek Sargılı Küp Şeker

Sağlık nedeniyle tekli kağıt paketler içerisinde sarılı olarak piyasaya sürülen tek sargılı küp şeker ürünleri, hayatımızın pek çok alanında tercih edilmektedir. Daha çok kafe ve restoranlarda karşılaşılabilecek bu ürünleri, isterseniz evinizde ve işyerinizde de tercih edebilirsiniz.


Esmer Küp Şeker

Beyaz toz şekerin daha sağlıklı bir çeşidi olan esmer şekerler, küp şeklinde sıkıştırılarak esmer küp şeker halinde piyasada yer almaktadır.