Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Kişisel hijyen için belirli aralıklar ile duş almak hem fiziksel hem de psikolojik olarak son derece önemlidir. Hastalıklardan korunmak, kirlerden arınmak ve temizlenmek için haftada en az 3 kere duş alınmalıdır. Duşta saç ve vücut bakımı da sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Bu bakımlar ise şampuan çeşitleri ve duş jelleri ile gerçekleştirilir.

Şampuan çeşitleri, saçları yıkamak için kullanılan temizleyici ürünlerdir. İçeriğindeki temizleyici kimyasal maddeler sayesinde köpürür ve temizlik sağlar. Saçlardaki ve saçlı derideki yağı tamamen temizler. Saç tellerini tozdan ve kirden arındırarak temiz bir hale gelmesine olanak sağlar.

Duş jelleri ise vücut temizliği için kullanılan malzemelerdir. Şampuan gibi içerisindeki belirli temizleyici kimyasal maddeler sayesinde cilt üzerindeki yağ, kir, toz ve temizlenmesi gereken yabancı materyalleri temizler. Genellikle bu ürünler lif ya da kese yardımı ile köpürtülür ve bu malzemelerin vücudu sürtmesi ile temizlik gerçekleştirilir.

Şampuan ve duş jeli çeşitleri farklı markalar tarafından üretilir. Farklı markalar tarafından üretilen bu ürünlerin sahip olduğu özellikler değişkenlik gösterir. Birbirinden farklı kokulara, yapılara ve içeriklere sahip olarak imal edilebilirler. Bu çeşitlilik, kullanıcılara kendi istek ve ihtiyaçlarına yönelik ürünler satın almaları konusunda seçenek sunar.

Şampuan ve duş jeli ürünleri son derece çeşitlidir. Bu ürünleri çeşitlendiren etkenlerin başında ise paketlerin boyutları gelmektedir. Genellikle 330 ml olarak üretilen bu ürünler 5 litreye kadar varan ambalajlarda kullanıcılarına sunulabilir. Sizler de istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olan çeşitteki bu ürünlerin ilgili kategoride bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Şampuan ve Duş Jeli Farkları Nelerdir?

Şampuan markaları çok çeşitli ürünler üretir. Her saç ve cilt yapısına uygun olarak ürünleri bulmak son derece kolaydır. Kuru, normal ve yağlı ciltlere özel şampuan ve duş jeli çeşitleri piyasalarda mevcuttur. Bu ürünler arasından her kullanıcı kendi beklentilerini karşılayacak ürünleri bulabilir. Diğer yandan şampuan ve duş jelleri temizleyici olarak kullanılır. Hal böyle olunca bazen bu iki ürün karıştırılabilmekte ve hatta birbirleri yerine kullanılabilmektedir.

Buna karşın bu ürünler birbirinden farklıdır ve birbirlerinin yerine kullanımı yanlıştır. Olumsuz sonuçlara mahal vermemek için şampuan çeşitleri sadece saç ve saçlı deri temizliği için kullanılmalıdır. Duş jelleri ise vücut temizliği için ideal ürünlerdir. Şampuan ve duş jeli farkları şu şekilde sıralanabilir:

  • Şampuanlar duş jellerine göre daha fazla köpürür.
  • Şampuan çeşitleri saç bakımı için tercih edilir.
  • Saç bakımı için farklı cilt ve saç tiplerine özgü ürünler imal edilir.
  • Şampuanların içerikleri ve yapıları duş jellerinden farklıdır.
  • Duş jelleri vücut temizliği için kullanılır.
  • Duş jelleri kullanım için başka bir malzemeye ihtiyaç duyabilir.
  • Vücut temizliği için duş jelleri ile lif ve kese gibi ürünler kullanılır.
  • Duş jellerinin içeriklerinde tanecikler ya da partiküller bulunabilir.
  • Aroma terapi yağları duş jelleri içerisinde bulunabilir.

Şampuan ve duş jeli satın almadan önce iki ürünün farklarının bilinmesi faydalı olacaktır. Bu sayede hangi ürünü ne için satın alacağınızı bilir ve bu bağlamda seçimler yaparsınız. Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik ürünleri satın almak, alışverişinizden memnun kalmanıza yardımcı olur.

Duş Jeli Cildi Tahriş Eder mi?

Eski zamanlarda katı sabun kullanımı yaygındı. Günümüz şartları dolayısıyla duş jellerine olan ilgi ve rağbet artmıştır. Hal böyle olunca duş jeli satın almak isteyen kullanıcıların akıllarına “Katı sabun mu yoksa duş jeli mi kullanmak daha sağlıklıdır?” sorusu gelmektedir. Aynı zamanda duş jeli ürünlerinin insan cildini tahriş edip etmediği de merak edilen konuların başında gelmektedir.

Duş jelleri, vücut temizliği için genellikle lif ya da kese ile kullanılan temizleyici ürünlerdir. Farklı markaların birden çok modeli kullanıcılara arz edilmiştir. Ürünlerin bu çeşitliliği her kullanıcının kendi cilt tipine, istek ve ihtiyacına göre olan ürünleri tercih etmesine ön ayak olmuştur. Aynı zamanda insanların bir duş jelinden aradıkları performans da satın alma eğilimini etkileyen faktörler arasında yer alır.

Bunların sonucunda söylenebilir ki duş jelleri, cildi tahriş etmeyen ürünlerdir. Buna karşın bu ürünleri doğru şekilde kullanmak gerekmektedir. Örneğin, kuru ve hassas bir cildiniz varsa tanecikli duş jellerini tercih etmemelisiniz. Bunun yanı sıra haftada en fazla 3 kere duş almak tahrişi önlemek adına bire birdir. Mevsimsel olarak bu sıklık değişebilir fakat cildinizi yormamak adına fazla keseleme ve liflenme yapmak ve fazla temizleyici ürünler kullanmamak önemlidir.

Bunlara ek olarak alerjik bir bünyeye sahip biri iseniz her duş jelini kullanmak size uygun olmayabilir. Bu ürünlerin içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olabilir ve vücudunuz duş jeline reaksiyon gösterebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için kendi bünyenizi bilmek ve bu bağlamda kendinize uygun olan duş jeli çeşitlerinden ve şampuan satın almak sizlerin faydasına olabilir.

Duş Jeli Fiyatları

Şampuan ve duş jeli fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu iki ürünün amaçları farklı olduğundan dolayı fiyat farklılıkları gözlenmektedir. Şampuan ve duş jelleri fiyatları her bütçeye hitap edecek skaladadır. Uygun ve ucuz fiyatlı olarak değerlendirilebilen ürünler olduğu kadar pahalı ürünler de mevcuttur.

İlgili kategorideki duş jeli fiyatları son derece uygun ve ucuz fiyat aralıklarındadır. Bu ürünlerin fiyat aralıklarını belirleyen en önemli etken hiç şüphesiz ambalajların hacimleridir. 330 mililitre olarak paketlenen ürünlerin yanı sıra 1000 mililitre hacminde duş jeli ve şampuan çeşitleri de mevcuttur.

Şampuan fiyatları, her bütçeye hitap eder. Bu ürünleri satın almak isteyen kullanıcılar son derece ekonomik ve avantajlı fiyatlara kaliteli ürünler bulabilirler. Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünler için Bizsizeyeteriz önerilerine göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Şampuan Çeşitleri Yağlı Ciltler için Mevcut mudur?

Evet, yağlı saç ve saçlı derisine sahip olan kullanıcılar kendilerine özel ürünleri rahatlıkla bulabilirler.

Duş Jelleri Neden Taneciklidir?

Tanecikli duş jelleri “peeling” etkisi isteyen kullanıcılar için üretilir. Her üründe tanecik yoktur.

Şampuan Saç Döker mi?

Hayır, kendi saçlı derinize uygun ürünleri kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Aksine temizlenmeyen saç dökülmeye meyillidir.