Fiyat Aralığı
Marka

Şampuan ve Duş Jeli

Filtre 0

Şampuan Ve Duş Jellerinin Günümüzde Yeri

Şampuan ve duş jelleri kişisel bakımın bir parçası olarak hayatımızda yer alıyor. Pek çok farklı markanın pek çok farklı koku ve yapıda şampuan ve duş jeli ürettiğini söyleyebiliriz. İnsanlar kendilerine uygun olan ürünleri satın alarak saç ve vücut bakımlarını gerçekleştirebilirler. Şampuan ve duş jelinin kişisel bakımdaki yeri oldukça büyüktür.

Şampuanlar saçları ve saç derisini temizlemekte kullanılan saç bakım ürünlerindendir. Pek çok şampuan saç derisini oldukça iyi temizler. Bütün şampuanlar yüzde doksan oranında su ile, yüzde iki ila sekiz oranında statik elektriklenmeyi önleyici, yıkayıcı ve yumuşatıcı maddeler içerir. Yüzde iki civarında ise, içinde bakteri ürememesi için koruyucu maddeler ve hoş koku verici içerirler. Şampuanlarda paraben bulunmaz.

Şampuanlar, saçlarda barınan her türlü kirin ve parçanın dipten uca temizlenebilmesi için gerekli olan kozmetik ürünlerdir. Şampuanların tümü su ile temas ettiğinde köpürme özelliği gösterirler. Saçlar, şampuan kullanarak yıkandığında saç derisini ve saçlardaki yağı temizlemektedir. Şampuan kullanıldığında saçlar, daha kolay şekil alır ve daha kolay taranabilir.

Neden Şampuan ve Duş Jeli Kullanmalıyız?

Duş jeli, banyo sırasında kullandığımız vücudumuza temizlik ve tazelik hissi veren ürünler arasında yer alan, kozmetik bir üründür. Vücutta oluşan kirleri yok etmede sabun kadar etkili olmasının yanında sabuna oranla daha kaygan yapısı olması vücut temizliğinde konforu arttırmaktadır. Ayrıca aroması sayesinde cilde temizlik ve ferahlık hissi kazandırmaktadır. Rahatlatıcı ve ferahlatıcı kokusuyla çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Duş jeli çeşitleriyle birçok ürün satışta ye almaktadır. Neredeyse tüm ürünlerde olduğu gibi duş jellerinde de bitkisel içerikli ve kimyasal içerikli ürünler yer almaktadır. Bu nedenle duş jeli satın alırken kişilerin önce ürünün muhteviyatına dikkat etmesi gerekir. Sağlık açısından bitkisel içeriğe sahip duş jellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Duş jelleri aynı sabun gibi görev alırken kişilere vücutta yer alan kirleri gidermede yardımcı olmaktadır. Hoş kokusu ile sabundan daha kalıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca sabunda olduğu gibi cildi kurutmamaktadır. Vücudumuzu temizlerken aynı zamanda vücudumuzun güzel bir aroma ile de kokmasını sağlamaktadır. Ph değeri oldukça düşük olduğundan sabuna oranla vücutta alerji yapma olasılığı da azdır. Bu açıdan hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde çok daha kullanışlı bir özelliğe sahip kozmetik ürünler arasında yer alır. Ayrıca bunlardan başka cildin daha pürüzsüz ve yumuşak bir hal almasına da yardımcı olmaktadır. Yumuşak, ipeksi ve nemli bir cilde sahip olmak için tercih edilmektedir.

Duş Jeli Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Kendiniz için en uygun olan duş jelini satın almaya özen gösterin. Cilt yapınıza en uygun duş jelini hangisi ise onu almaya çalışın.
  • Bütün ürünlerde yapıldığı gibi duş jeli satın alırken de ilk önceliğiniz kalite olmalıdır. Satışında güvenilirliği yüksek olan ürünleri tercih etmeniz en doğru karardır.
  • Duş jelinin en fazla ilgi gören yönlerinden biri de hoş kokularıdır. Duş Jeli Alırken kokusundan hoşlandığınız ve beğendiğiniz kokuyu tercih etmeye çalışın. Lavanta, Hanımeli, Orkide, portakal, nane, limon ya da Hindistan cevizi gibi kendinizin en çok hoşunuza gidecek kokudaki duş jelini seçin.