Refine
×

Saklama Kapları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 6 L -2650

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün 6 litredir. Ölçüleri 24*24*18 cm dir.
45,92 TL + KDV
54,19 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 8 L -2652

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün 8 litredir. Ölçüleri 24*24*20 cm dir.
59,04 TL + KDV
69,67 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 10 L -2654

• Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. • Kapağı mevcuttur. • Ürün 10 litredir. • Ölçüleri 24*24*25 cm dir.
48,36 TL + KDV
57,06 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 15 L -2656

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün 15 litredir. Ölçüleri 27,5*27,5*29,5 cm dir.
92,25 TL + KDV
108,86 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 21 L -2658

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün 21 litredir. Ölçüleri 30*30*34,5 cm dir.
109,88 TL + KDV
129,66 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Maksi Saklama Tekerlekli 40 L - 2696

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün tekerleklidir. Ürün 40 litredir. Ölçüleri 28,5*36*58 cm dir.

252,15 TL + KDV
297,54 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Şenyayla Mega Saklama Kutusu Tekerlekli 75 L - 2625

Yüksek kaliteli plastik hammaddeden üretilmiştir. Kapağı mevcuttur. Ürün tekerleklidir. Ürün 75 litredir. Ölçüleri 36,5*40*63 cm dir.
336,20 TL + KDV
396,72 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Saklama kapları

Saklama kapları
günlük hayatımızda ne kadar fark etmesek de ihtiyacımız olan mutfak gereçleridir. Kullanan kişilerin işlerini bir hayli kolaylaştırdığını söylemek mümkündür. Elinin ayarını tutturamayan ve yemeğin miktarını fazla kaçıran kullanıcılar için hayat kurtarıcı bir mutfak eşyası olan saklama kapları, gıdaların tamamen tüketilene kadar düzgün ve sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Sebze ve meyveler, kuru gıdalar, et, artık yemekler, kurabiyeler, şekerlemeler ve daha sayamayacağımız pek çok gıda saklama kapları içinde güvenle tüketilebilmektedir.

Saklama kapları genellikle cam saklama kapları ya da plastik saklama kapları olarak üretilmektedir. Hava almayı engelleyen kapakları mevcuttur. Böylelikle gıdaların ilk günkü gibi taze kalmasına olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla her evin ihtiyacı olduğunu söylemek mümkündür. Mutfakların olmazsa olmazı saklama kapları çeşitli marketlerden, alışveriş merkezlerinden ve internet üzerinden satış yapan sitelerden kolay bir şekilde satın alınabilmektedir. Temin etmek ve kullanmak oldukça kolaydır. Üstelik bu hayat kurtarıcı kapların fiyatlar her bütçeye uygun olabilecek bir aralıktadır. Farklı renk ve farklı desenlerde olabildikleri gibi sade ve iddiasız modelleri de mevcuttur.

Saklama Kabı Kullanmanın Yararları

Mutfakta saklama kabı kullanmanın pek çok yararı vardır. Saklanması gereken gıdaları saklama kabının içerisine koyarak kolaylıkla saklayabilmek mümkündür. Böylelikle gıdaları ideal tüketim ömürleri kadar koruyabilmektedir. Saklama kapları buzdolabının düzenli görünmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dolabın daha pratik bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Dolaplardaki istenmeyen kokuların da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.

Saklama kabı kullanmanın bir diğer yararı ise istenilen yere taşınabilir olmasıdır. Bu sayede pikniğe giderken, okul veya ofis gibi çalışma ortamlarına yemek götürürken, akrabalara ya da komşulara yemek ve tatlı gibi sürprizler götürürken ya da uzun yola çıkarken kullanılabilmektedir. Üstelik plastik olan saklama kapları cama göre daha hafif olduğu için daha da faydalı olmaktadır. Kırılma riski de bulunmadığı için tercih edilmektedir. Aynı zamanda dekoratif oldukları için kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Sade bir tasarıma sahip saklama kaplarının yanı sıra rengarenk kaplar da bulunmaktadır. Sizler zevkinizi veya kullanacağınız gıdaya göre desenli ya da desensiz saklama kaplarını tercih edebilirsiniz.

Doğru Saklama Kabı Seçimi İçin Bilinmesi Gerekenler

Karşımıza pek çok saklama kabı çıkmaktadır. Fakat doğru saklama kabı seçmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu noktada cam ya da plastik saklama kaplarının avantajlarının ve dezavantajlarının bilinmesi gereklidir. Eğer uzun süreli bir kullanım amaçlanıyorsa cam saklama kaplarının, kısa süreli bir kullanım amaçlanıyorsa da plastik saklama kaplarının tercih edilmesi idealdir. Çünkü;

  • Cam saklama kapları yapısal olarak deforme olmamaktadır. Fakat plastik saklama kapları zaman içerisinde deforme olmaktadır.
  • Cam saklama kapları kolay kolay zarar görmemektedir.
  • Cam saklama kapları kokuyu plastiğe göre daha fazla hapsetmektedir.
  • Cam saklama kapları plastiklere oranla lezzeti daha fazla koruyabilmektedir.
  • Cam saklama kaplarının temizlenmesi oldukça kolaydır. Bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilmektedir. Ancak plastik saklama kapları bulaşık makinesinde yıkandığı takdirde zarar görmektedir.
  • Plastik saklama kaplarının temizlenmesi zahmetlidir. Bu nedenle zaman içerisinde hijyenik olma özelliğini yitirmektedir.
  • Cam saklama kapları ile reçel, çorba, şerbet, sulu ev yemekleri gibi yiyecekleri saklamak mümkündür. Aynı zamanda sıcak yiyeceklerin de korunmasını sağlamaktadır.