Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 6 L -2650 resmi
Göz at

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 6 L -2650

86,10 TL + KDV 103,32 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 8 L -2652 resmi
Göz at

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 8 L -2652

98,40 TL + KDV 118,08 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 10 L -2654 resmi
Göz at

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 10 L -2654

123,00 TL + KDV 147,60 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 15 L -2656 resmi
Göz at

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 15 L -2656

153,75 TL + KDV 184,50 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 21 L -2658 resmi
Göz at

Şenyayla Elite Derin Saklama Kutusu 21 L -2658

209,10 TL + KDV 250,92 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Maksi Saklama Tekerlekli 40 L - 2696 resmi
Göz at

Şenyayla Maksi Saklama Tekerlekli 40 L - 2696

438,19 TL + KDV 525,83 TL (KDV Dahil)

Saklama kabı kullanmak gıdaları muhafaza etmenin en kolay yöntemlerinden birisidir. Günlük pişirilen yemekleri ve kuru bakliyatları içinde saklayabildiği gibi mutfak düzenini sağlama aşamalarında da oldukça işe yaramaktadır. İhtiyacınız olan boyutlarda seçebileceğiniz kaplar sayesinde dilediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Gıdaların hava alması engellenerek çok daha uzun süreler tazeliğini korumasına yardımcı olan bu ürünlerin kullanımları oldukça pratiktir. Hem faydalı hem de kullanımı pratik olduğu için mutfak organizer çeşitleri arasından en çok tercih edilenlerdir.

Özellikle plastik saklama kabı çeşitleri rahatlıkla yanınızda taşıyabilmeniz için idealdir. Evde hazırladığınız yiyeceklerinizi işe giderken, spora giderken ya da dışarıda gerçekleştireceğiniz aktivitelerinizde çantanızda taşıyabilirsiniz. Diyet programlarınız ve beslenme düzenleriniz için yanınızda korunaklı bir şekilde besinlerinizi taşımak, düzeninizin bozulmasına engel olacaktır. Çocuk sahibi bireyler için çocuklarına özel hazırladıkları sağlıklı gıda ve mamaları yanlarında taşıyabilmeleri avantaj sağlayacaktır.

Sıcak havalarda yiyeceklerin bozulma süreleri oldukça kısa olmaktadır. Bu nedenle serin veya daha soğuk alanlarda muhafaza etmeniz gereken ürünleri hava almayacak vakumlu saklama kabı ile saklamanız uygun olacaktır. Bu sayede yiyecekleriniz çok daha uzun süre kullanılabilir durumda kalacaktır. Hava almayan ürünler sadece yaz aylarında değil her mevsim çok daha taze kalmaktadır. Yiyeceklerde oluşabilecek bakteriler hava ile temas neticesinde kaplara girmektedir. Vakumlu özelliği olan kaplara girişi oldukça zordur.

Saklama Kabı Çeşitleri Nelerdir?

Saklama kapları çeşitleri tüm kullanım tipleri için üretilmektedir. Küçük ve mega boylarda tasarımları mevcuttur. Litre olarak ölçülen hacimleri, ihtiyaca uygun ürünleri satın alma aşamanızda size kolaylık sağlayacaktır. Toplu olarak satın aldığınız bakliyatlarınızı, mega boy bakliyat saklama kabı ile muhafaza edebilirsiniz. Tekerlekli olarak imal edilmiş tasarımları konumlandırırken kaldırmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Üretilen materyaller genellikle;

  • Plastik saklama kabı,
  • Cam saklama kabı,
  • Metal saklama kabı,
  • Bambu içerikli çeşitleri olmaktadır.

Kullanım özelliği olarak saklama kaplarının sınıflandırılması gerekirse;

  • Vakumlu,
  • Bölmeli,
  • Kilitli,
  • Derin yapılı,
  • Erzak saklama kabı kullanım tipine göre ayrılmaktadır.

Teknolojik gelişmeler sayesinde saklama kapları desen ve modelleri artış göstermektedir. Özellikle baharatlar için üretilen saklama kaplarında çok özel tasarımlar bulabilirsiniz. Bu sayede kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz dekoratif düzenlemeler yapabilirsiniz. Saklama kaplarını kullanmak yaşam alanlarınızda yer tasarrufu yapmanızı sağlar. Çok daha düzenli ve organize kullanım alanları oluşturabilirsiniz.

Yoğun iş hayatına sahipseniz ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, birkaç günlük yemeklerinizi önceden hazırlayarak, saklama kapları içerisinde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Hem vakit tasarrufu sağlama hem de özel işlerinize daha çok vakit ayırma fırsatınız olur.

Bizsizeyeteriz ile Dayanıklı Saklama Kabı Alışverişi

Online alışveriş yaparken, ürünlerinin kalitesini güvendiğimiz adreslerden yararlanmak çok önemlidir. Ürünlerin kalitesinden emin olduğunuz takdirde hem güvenle alışveriş yapabilir hem de iade ve iptal gibi ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Size ulaştırılan tüketim malzemelerinden memnun kalacağınızı bilerek alışveriş deneyimi yaşamak oldukça keyifli bir süreçtir. Bu alışveriş deneyimine ortak olmak isterseniz, Bizsizeyeteriz olarak size aradığınız rahatlığı sunuyoruz.

Saklama kabı kategorisinde bulabileceğiniz ürünler; derin iç hacimleri, tekerlekli yapıları ve kilitli kapakları sayesinde dilediğiniz biçimde kullanabilme özelliği sunuyor. Derin saklama kabı çeşitleri özellikle mutfaklarda oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Bizsizeyeteriz.com aracılığıyla dilerseniz bu kullanışlı saklama kaplarını toptan olarak sipariş verebilirsiniz. Evler ve iş yerleri için istenilen modelin istenilen sayıda satın alınabilmesi, düzeni sevenler için oldukça faydalı bir durumdur.

Satılan malzemelerin kaliteli olması sayesinde memnuniyet oranı artmaktadır. Tekli alımlarda ve toplu alımlarda aynı özen ile teslimatı yapılan siparişleriniz, deneyimli personellerce kontrol aşamalarından geçmekte ve sizlere iletilmektedir. Siparişlerin en çok iki iş gününde teslim edilmesi hizmet hızını göstermektedir. Farklı şehirlere gönderilecek olan kargolar için gün sayısı farklılık gösterebilmektedir.

Saklama Kabı Fiyatları

Saklama kapları fiyatları alacağınız ürünlerin litresine ve derinliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kullanım amaçlarına göre tasarlanmış cam saklama kabı ve metal içerikli kap çeşitleri; plastik malzemelerden üretilmiş kaplardan daha pahalı olmaktadır. Kullanılmış olan plastiğin kalitesi de fiyat değişimlerinde etkili olmaktadır. Özellikle plastik ürün alırken ısıya karşı dayanıklı olmaları gerektiğini unutmayınız. Yüksek ısılarda erime ve çatlama yapabilecek kapları tercih etmeyiniz.

Farklı dizayn edilmiş ürünler arıyorsanız, takım halinde satılmakta olanlar ile tekil ürünler arasındaki fiyat değişimlerini gözlemleyebilirsiniz. Bu kategoriden satın alınan malzemeler genellikle uzun süreli olarak kullanılmaktadır. Uzun süreler dayanıklılık göstermeleri gıdaların bozulmasının önüne geçebilmek için büyük bir önem arz etmektedir. Kolay kırılmaları ve yıpranmaları, erzaklarınızın hava almasına ve kısa sürelerde bozulmalarına sebep olacaktır.

Gıda israfının önüne geçmek ve bütçe tasarrufları yapmak için yiyeceklerin doğru koşullarda muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır. Her bütçe için çeşitlerin bulunabildiği kategoride kendiniz için en uygununu seçme sansına sahipsiniz. Sağlıklı beslenmeyi tercih ediyor ve dışarıda pişen yiyeceklerin hijyen kalitesinden emin olamıyorsanız, saklama kapları bu noktada sizi oldukça destekleyecektir. Birden fazla yiyecek taşımak isterseniz, bölmeli olarak tasarlanmış modeller tam da size göre olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

En Sağlıklı Saklama Kabı Hangisi?

En iyi kap çeşitleri; besinle temas noktasında, hiçbir şekilde kaptan besinlere zararlı madde geçişine izin vermeyen nötr kaplardır.

Plastik Saklama Kapları Zararlı mı?

Soğuk ürünler için kullanılması ve soğuk su yardımıyla yıkanması durumunda herhangi bir zararı bulunmaz. Sıcak ile temas etmesi halinde zararlı seviyelere gelinebilir. Plastik kaplar tercih edilirken özelliklerine dikkat edilmeli ve mikrodalga ile uyumuna bakılmalıdır.

Cam Saklama Kabı Sağlıklı mı?

İçerisine koyulan besinler ile reaksiyona girmedikleri ve aşınma durumuna maruz kalmadıkları için cam saklama kapları oldukça sağlıklıdır.