Fiyat Aralığı
Marka

Roller ve Jel Refilli Kalemler

Filtre 0
14,14 TL + KDV
16,97 TL (KDV Dahil)
40,82 TL + KDV
48,98 TL (KDV Dahil)
40,82 TL + KDV
48,98 TL (KDV Dahil)
40,82 TL + KDV
48,98 TL (KDV Dahil)

Roller ve jel refilli kalemler,  görüntü olarak tükenmez kaleme benzeyen ancak dolma kalem gibi yazan kalemlere verilen isimdir. Tükenmez kaleme göre daha dayanıklı olan roller ve jel refilli kalemler, görünüm açısından estetik ve kullanımı son derece rahat olan bir yazım aracı olarak ofislerdeki yerini alır.

Roller veya jel kalemler olarak bilinen bu kalem çeşitleri, kalite açısından dolma kalemler ile eş değer olarak görülür. Kalemlerin ucunda gözle görülmesi çok zor olan,  bir bilyenin kâğıt üstünde dönmesi ve sürtünmesi ile haznede yer alan mürekkebin kâğıda geçtiği bir mekanizmanın yer aldığı bu kalemler günümüzde çok fazla talep edilir. Jel kalemlerin, roller kalemlerden bir farkı mürekkebinin jel halde bulunmasıdır. Yazım açısından da daha canlı ve yumuşak bir sonuç elde edilir.


Roller Kalemlerin Tükenmez Kalemden Farkı Nedir?

Roller kalemler ile tükenmez kalemin temel farkı kullanılan mürekkepleridir. Tükenmez kalemlerde daha sert ve yoğun kıvamlı bir mürekkep türü kullanılırken, roller kalemlerde daha sıvı ve akışkan kıvamlı bir mürekkep kullanılır. Çizim veya yazı uygulanan kâğıt yüzeye roller kalemler daha çok mürekkep bırakır. Bu özelliği sayesinde daha canlı, çarpıcı, yumuşak çizimler yapmayı ve yazılar yazmayı sağlar. Tükenmez kalemlerin mürekkepleri bittiğinde genel olarak çöpe atılırken, roller kalemler değiştirilebilen kartuş ve uçları sayesinde daha uzun süre kullanılır.


Roller ve Jel Refilli Kalemler Nerelerde Kullanılır?

Roller kalemler çizim yapılabilen ve yazı yazılabilen alanlarda, ticari faaliyetlerde, eğitim alanında, ofislerde, not almak veya yazı yazmak için kullanılır. Yazı yazma eylemini benzersiz bir hale getiren ve değişik deneyimler yaratabilen kalemler, kaliteli yapıları ile kesintisiz bir kullanım sağlamalıdır. Bu amaçla zaman içinde kullanım sebeplerine ve alanlarına göre değişik çeşitlerde kalemler ortaya çıkmıştır.

Bu çeşitler arasından sadece bir tanesi olan jel mürekkepli kalemler, genellikle uzman alanlarda ve yazı yazmanın öneminin büyük anlam taşıdığı alanlarda tercih edilir. Değiştirilebilen mürekkep imkânı ile yazı yazarken kullanıcıları yarı yolda bırakmaz. Su temelli olan mürekkebi sayesinde akıcı bir şekilde yazım deneyimi sunar.

Bu kalemler kaligrafi sanatında, ofislerin yazı işlerinde veya okullarda sıkça tercih edilir. Öğrenciler tarafından kullanılırken öğetmenler tarafından da tercih edilir. Genellikle mukavva ve karton tasarımlarında, kâğıdın yapısı sebebiyle yumuşak yazım sağlanması, yazıların daha kolay şekilde detaylandırılması jel mürekkepli kalemler ile gerçekleştirilir.

Jel mürekkepli kalemler kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Kesintisiz ve akıcı bir yazı yazmayı isteyen herkes jel mürekkepli kalemleri kullanmayı deneyebilir. Profesyonel çizim veya güzel yazı isteyen mimarlık, reklamcılık benzeri tüm alanlarda tercih edilebilir.

Jel mürekkepli kalemler, içeriğinde yer alan su temelli mürekkepler sayesinde akıcı bir yazı yazmanın yanında yumuşak yazma deneyimi de sunar. Yazı yazma sırasında tükenmez kalemlerde uygulanan baskı, jel kalemler kullanılırken uygulanmaz.

Jel mürekkepli kalemlerle, kolay kullanım özellikleri ve rahat bir tutuşa sahip olmaları ile kesintisiz şekilde yumuşak bir yazım elde etmek mümkündür. Kâğıtlar üzerinde tükenmez kalemlerin bıraktığı gibi leke bırakmayan jel kalemler, yumuşak yazı yazmanın yanı sıra temiz ve sağlıklı bir kullanım da sunar.