Profesyonel Temizlik Kimyasalları

Filtre 0
150,92 TL + KDV
162,99 TL (KDV Dahil)
67,57 TL + KDV
72,98 TL (KDV Dahil)
5,12 TL + KDV
6,05 TL (KDV Dahil)
29,74 TL + KDV %0
29,74 TL + KDV
32,12 TL (KDV Dahil)
678,30 TL + KDV %0
678,30 TL + KDV
732,57 TL (KDV Dahil)
896,00 TL + KDV %0
896,00 TL + KDV
967,67 TL (KDV Dahil)

Profesyonel Temizlik Kimyasalları

Profesyonel temizlik kimyasalları
aslında temizlik ile alakalı her alanı kapsamaktadır. Temizlenmesi gereken çoğu alanı temizlemek için kimyasal maddelere ihtiyaç duyulur. Bu maddeler sayesinde temizlik gerçekleştirilir. Tabi ki bu konuda temizlik yapmak ikiye ayrılmaktadır; insan gücüyle temizlik, makine gücü ile temizlik. Artık günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insan gücü ile temizlik yok denilecek kadar az hale gelmiştir. Temizlik makinelerinden ve bu konuda insanların hizmetine sunulan birçok teknolojik aletten yararlanan bireyler, daha kusursuz bir temizlik için ise profesyonel temizlik kimyasalları ürünlerini kullanırlar. Bu ürünler sayesinde temizlik için kullanılan makineler ve sistemler daha iyi çalışırlar ve daha kusursuz bir temizlik ortaya koyarlar.

Temizlik makineleri genellikle motor ile çalışan ve vakumlu makinelerdir. Diğer tarafta ise zemin temizleme araçları bulunur. Bu zemin temizleme makineleri ile sert zeminler temizlenir. Zeminlerin temizlenmesi için ise tabi ki temizlik ürünlerine ihtiyaç vardır. Bu ürünlerin kaliteli olması mühimdir. Her profesyonel temizlik kimyasalı, tüm zeminler için uygun değildir, tüm kirlilikler ve lekeler içinde uygun değildir.  Lekelere, alanın büyüklüğüne, konumuna ve zeminin dokusuna göre ürün seçilmeli ona göre temizlik yapılmalıdır. Profesyonel temizlik kimyasalları genellikle zemin temizleme ürünleri ve makineleri ile birlikte kullanıldığında iyi sonuçlar vermektedirler. Ancak şunu da söylemeliyiz ki temizlik için kullanılan kimyasallar insan vücudu ve solunumu için oldukça zararlıdır.  Sağlık konusunda oldukça dikkat edilmelidir.


Profesyonel Temizlik Kimyasalları Ve Astım

Astım hastalıklarının %10 luk bir kısmı temizlik malzemeleri ile ilişkilendirilir. Kimyasal temizlik maddeleri ile çok uzun süreler aynı ortamda bulunmak, onlara temas etmek ve solunmak çok zararlıdır ve astım gibi birçok solunum yolu hastalığına sebep olabilir.  Özellikle bu konuda dikkat etmesi gerekenler temizlik işçileridir. İşleri temizlik olduğu için sabahtan akşama kadar temizlik kimyasallarının arasında çalışmak durumunda kalırlar. Maske ve eldiven kullanımı ile bu hastalıklar engellenebilse de kesinlikle sıklık çalışmaları yapılmalıdır. Yani temizlik işçilerinin belirli süreler aralığında temiz hava alması ve elindeki işe ara vermesi gerekmektedir. Hatta bunun en iyi örneğini evimizde yaptığımız banyo temizliklerinden sonra ciğerlerimizin nasıl yandığını hatırlayarak verebiliriz.

Temizlik maddeleri, çevre ve alan temizliği için ya da dezenfekte işlemleri için kullanılmaktadır. Bu ürünleri gündelik yaşantımızda neredeyse tüm evlerde, tüm ortak alanlarda, tüm iş yerlerinde görmek mümkün. Kusursuz bir temizlik sağlamak ve insanların güvenilir ortamlarda hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamak için kesinlikle kimyasal maddeler çok önemlidir. Mikropları, bakterileri ve virüsleri yok etme konusunda birebir olan kimyasal temizlik ürünleri, kullanılırken çok dikkat edilmesi gereken birçok hastalığa yol açabilecek ürünlerdir.

Profesyonel Temizlik Kimyasalları- Çamaşır Suyu

Genellikle çamaşırlarımız için kullandığımız ve en çıkmaz dediğimiz lekeleri çıkartan çamaşır suyunu hayatımız birçok noktasında da kullanırız. Özellikle derin lekeler için kullanılan bu güçlü kimyasal, profesyonel temizlik kimyasalları grubundadır. Bu grupta olan temizlik konusunda en iyilerden biri olmakla birlikte aslında solunum yolu konusunda da çok tehlikelidir. Özellikle uzun zaman solunduğunda büyük problemler çıkarabilecek bu maddeyi, insanlar kullanırken oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Çamaşırlarımızı, yüzeyleri, zeminleri ve bunlar gibi pek çok alanı temizlememize yardımcı olan çamaşır suları pek çok kez de bizleri hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Evlerimizde bulunan ve çamaşır suyu lekesi var dediğimiz kıyafetlerimiz buna örnek olabilir. Çamaşır suyu sadece beyaz kıyafetlerin üzerine nüfus etmiş ve yerleşmiş lekelerin çıkartılmasında kullanılır. Renkli kıyafetler ve hassas zeminler için kesinlikle uygun değildir.