Prohijyen Porselen Çizik Giderici Jel 1 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Porselen Çizik Giderici Jel 1 Kg

93,30 TL + KDV 111,96 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı Bulaşık Deterjanı Yeşil 20 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı Bulaşık Deterjanı Yeşil 20 Kg

416,12 TL + KDV 499,34 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı Bulaşık Deterjanı Yeşil 5 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı Bulaşık Deterjanı Yeşil 5 Kg

105,74 TL + KDV 126,89 TL (KDV Dahil)
Oxy Mutfak Ağır Kir Yağ Sökücü 5 Kg resmi
Göz at

Oxy Mutfak Ağır Kir Yağ Sökücü 5 Kg

117,46 TL + KDV 140,95 TL (KDV Dahil)
Mr. Oxy Mutfak Yağ Çözücü 0,75 Kg resmi
Göz at

Mr. Oxy Mutfak Yağ Çözücü 0,75 Kg

39,71 TL + KDV 47,65 TL (KDV Dahil)
Prohijyen Dp 6 Bulaşık Makine Deterjanı 20 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Dp 6 Bulaşık Makine Deterjanı 20 Kg

1.278,68 TL + KDV 1.534,42 TL (KDV Dahil)
Prohijyen Dp 8 Bulaşık Makine Parlatıcı 21 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Dp 8 Bulaşık Makine Parlatıcı 21 Kg

1.764,68 TL + KDV 2.117,62 TL (KDV Dahil)
Asperox Mavi Güç Kireç ve Pas Çözücü resmi
Göz at

Asperox Mavi Güç Kireç ve Pas Çözücü

80,00 TL + KDV 96,00 TL (KDV Dahil)
Prohijyen Dp44 Sebze Meyve Durulama Maddesi 5 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Dp44 Sebze Meyve Durulama Maddesi 5 Kg

209,06 TL + KDV 250,87 TL (KDV Dahil)
Asperox Sarı Güç Ultra Yağ Çözücü resmi
Göz at

Asperox Sarı Güç Ultra Yağ Çözücü

80,00 TL + KDV 96,00 TL (KDV Dahil)
Proson Sıvı Bulaşık Detejanı Yeşil 5 Kg resmi
Göz at

Proson Sıvı Bulaşık Detejanı Yeşil 5 Kg

87,87 TL + KDV 105,44 TL (KDV Dahil)

Profesyonel mutfak temizlik kimyasalları, genellikle endüstriyel işletme ve gıda sektöründe hizmet veren orta ve büyük sınıflardaki çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Bahse konu olan işletmelerde standart ev temizliklerinde kullanılan ürünlerden çok daha fazlası kullanıldığından toptan mutfak temizlik malzemeleri tercih ediliyor. Bu tercihin zemininde yatan sebep ise daha karlı ve pratik olmalarıdır.

İşletmelerin ya da kurumların temizlik konusunda daha karlı eve etkili sonuç alabilmeleri için toptan mutfak temizlik malzemeleri alışverişi yapmaları gerekir. Yapılan alışverişin nereden yapıldığı ve tercih edilen ürün markaları gerçekten büyük önem taşıyor. Bu konu, sadece günlük bir ihtiyaç olmaktan çıkmalı ve üzerine araştırma yapılmalıdır. Deneme yanılma yöntemleri hem zaman hem de para kaybına neden olacaktır.

Profesyonel mutfak temizlik kimyasalları için ihtiyaç, işletme büyüdükçe artacaktır. Özellikle gıda alanında hizmet sektöründe çalışılıyorsa profesyonel mutfak temizlik malzemeleri, iş yerinin en önemli ihtiyaçları haline gelir. Nitekim mutfağın temizliği en az lezzetli ürünler çıkarabilmek kadar önemlidir. En önemli kimyasal malzemeler şunlardır:

 • Yağ çözücü
 • Kireç çözücü
 • Bulaşık deterjanı
 • Metal yüzey parlatıcıları
 • Dezenfektanlar
 • Bulaşık makinesi deterjanları
 • Bulaşık makinesi parlatıcıları
 • Temizlik sirkeleri
 • Leke çözücüler
 • Sebze, meyve durulama maddeleri
 • Yanmış yağ sökücüler
 • Çizik gidericiler
 • Cam parlatıcıları

Kimyasal temizlik ürünleri işletmenin hizmet verdiği ürün çeşidine göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin kızartma ürünler satan bir işletmede yağ çıkarıcı, yağ tutulmasını önleyen ürünler ve daha detaylıları gerekecektir.

Detaylı Bir Mutfak Temizliği İçin Ne Tarz Malzemeler Tercih Edilmelidir?

Detaylı bir mutfak temizliği için kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En az malzemeyle en fazla yararın sağlanması için belirlenen kriterler, küçük mutfaklarda göze çarpar nitelikte değildir. Ancak daha sık aralıklarla ve çok daha geniş alanlarda yapıldığında profesyonel mutfak temizliğinde büyük önem taşır.

Temizlik malzemesi denildiğinde nedense akla hep kimyasallar, kremler, sıvılar ve spreyler gibi aktif ve tükenen malzemeler gelir. Ancak kullanılan süpürge, paspas, sünger, temizlik bezi gibi yardımcı malzemeler de detaylı ve etkili temizlikte çok büyük rol oynarlar. Deterjan sınıfına giren kimyasallar kadar yardımcı malzemelerin de kolay kullanımlı ve zararsız olması gerekir.

Profesyonel mutfaklar için hazırlanan malzemeler, genellikle daha büyük gramajla paketlenmiş olurlar. Büyük paketlemenin amacı ise ambalaj ve ulaşım için harcanan paranın paket başı maliyetinin düşürülmesidir. Eğer saklama yeri ve koşulları elverişli ise ev temizliği için de profesyonel mutfak temizlik malzemeleri satın alınıp uygun paketlere bölünerek kullanılabilir.

Detaylı mutfak temizliği için ürün alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelenler aşağıdaki gibidir:

 • İlk ve en önemli olan, kullanılan temizlik malzemesinin insan sağlığına ve doğaya nasıl etki edeceğidir.
 • Tercih edilen ürün, temizlenecek yüzey veya malzemenin yapısında bozulma ve deformasyona neden olmamalıdır.
 • Temizlik sırasında ürünün kokusu nefes alınırken zorlanma ve yanmaya yol açmamalıdır.
 • Ürün fiyat performans açısından değerlendirildiğinde tercih edilebilir olmalıdır.
 • Parfümlü ürünlerin kokusunda kalıcılık değerlendirilmesi yapılmalıdır.
 • Büyük paketli ve çok kullanımlı toptan mutfak temizlik malzemeleri ürün paketi açıldıktan sonraki bekleme süresinde etki kaybına uğramamalıdır.
 • Yardımcı temizlik malzemeleri (sünger, bez, süpürge, paspas vs.) temizlenen yüzeye ve temizleyiciye zarar vermemelidir.
 • Yardımcı malzeme seçiminde ürünün uzun ömürlü ve çok çabuk deforme olmayacak yapıda olmasına dikkat edilmelidir.

Bütün bu maddeler kullanılacak temizlik malzemelerinin genel ve ortak özellikleriyle alakalıdır. Daha özel kullanım bakımından incelendiğinde farklı kıstaslar ve ölçütler kullanılacaktır.

Mutfak Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Mutfak temizlik malzemeleri tek başlık altında kolayca ifade edilse de gerçek ve detaylı bir temizlik yapma kararı alındığında onlarca malzeme sıralanabiliyor. Neredeyse her yüzeye ve her kire uygun, özel tasarlanmış kimyasal ve yardımcı malzemeler bulunabiliyor. En çok ihtiyaç duyulan ve satın alınan temizlik malzemelerini sıralayalım:

 • Bulaşık Deterjanı: Elde yıkama ve makinede yıkama olarak ikiye ayrılan malzemelerdir. Makinede yıkama için tercih edilecek deterjanların makineye, elde yıkama deterjanlarınınsa cilde zarar vermemesi ve kolay durulanmasına dikkat edilmelidir.
 • Bulaşık Süngeri ve Teli: Sadece kire odaklı ve kir yapısına zarar verecek, temizlenen yüzeyde iz bırakmayacak ürünler seçilmelerdir.
 • Yağ ve Kireç Çözücü: Temizlenecek yüzeye yapı ve renk bakımından zarar vermeyen ürünler olmalıdır. Yağı ve kireci çözmek üzere uygulandığında bekleme süresi minimumda tutulmalıdır.
 • Çöp Torbası: Aktif temizlik malzemelerinden olmasa da birçok kiri sakladığından koruyucu ve kokuyu hapsedebilir yapıda olmalıdır.
 • Peçete ve Kâğıt Havlu: Sıvıyla temasında hemen erimeyen, emici ve yumuşak dokulu olmalıdır.

Toptan mutfak temizlik malzemeleri alırken bu liste daha detaylı ve uzun olacaktır. Zira her kalem kendi içerisinde detaylandırılıp türetilebiliyor. İhtiyaç duyulan ve sık kullanılan ürünler daha fazla alınmalıdır.

Bizsizeyeteriz ile Toptan Temizlik Malzemeleri Alışverişi

Bizsizeyeteriz olarak, bir işletme ya da üretim alanının ihtiyacı olabilecek neredeyse her şeyin bulunduğu geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Nitekim profesyonel mutfak temizlik malzemeleri, kırtasiye ürünleri, gıda malzemeleri, sarf malzemeler ve daha birçoğunu aynı anda bulabilirsiniz. Belli zaman ve periyotlarda toptan mutfak temizlik malzemeleri alışverişi yaptığınızda promosyon ve indirimler yararlanabilirsiniz. Bu fırsatları kaçırmamak için ürün kategorilerini sık sık ziyaret etmelisiniz.

Bizsizeyeteriz’de mevcut kampanyaların ve indirimlerin sıralandığı bir bülten sizleri karşılıyor! Alışveriş öncesi bu bülten kontrol edin. Daha sonra onlarca kategori arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünle ilgili olanı seçerek ürünleri filtreleyerek kolay ve yararlı bir alışveriş süreci geçirin!

Sıkça Sorulan Sorular

Endüstriyel Temizlik Ürünlerinin Diğer Ürünlerden Farkı Nedir?

Endüstriyel temizlik ürünleri sıradan temizlik ürünlerine göre daha etkili ve etken madde açısından daha yoğun formüllere sahiptirler. Ürün paketlemeleri daha büyük miktarlarda ve kullanım açısından belli oranları vardır.

Bizsizeyeteriz Ürünlerini Neden Tercih Etmeliyim?

Bizsizeyeteriz, aynı yerde bir işletmenin ihtiyacı olan bütün ürünleri birden fazla marka ve türde sunduğundan işletmenize ve bütçenize uygun bütün ihtiyaçlarınızı tek seferde satın alabilmenizi sağladığından sayısız alıcı tarafından tercih ediliyor.

Endüstriyel Mutfak Temizlik Kimyasalları Ev Mutfaklarında Kullanılır mı?

Endüstriyel mutfak temizlik kimyasalları ev mutfaklarında da kullanılabilir. Ancak bu ürünler daha yoğun ve konsantre yapıda olduklarından ürünler genellikle seyreltilerek kullanılabiliyor. Öte yandan toptan alınan profesyonel mutfak temizlik malzemelerini tüketmek evlerde daha uzun süreceğinden iyi muhafaza edilmelidir.