Poşet Dosya Kolaylığı

Poşet dosyalar, şeffaf özelliğe sahip içi görünebilen ve içine konulan belgenin okunmasını sağlayan bir koruma malzemesidir. 1986 yılında yaratılan bu ürün birçok alanda kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamaktadır. Ev, ofis ve okul gibi çok geniş alanlarda kullanım sağlanır. Kâğıt belgelerin saklanmasını, arşivlenmesini sağlarken dış etkenlerden de korunmasına yardımcı olur. İçine konulan belgenin çıkarılmasına gerek kalmadan görüntülenmesini sağlar. Üretiminde kullanılan şeffaf, yarı saydam malzeme içeriğinin görülmesini kolaylaştırır. İçine konulan belgenin, su, yemek, leke ve parmak izi gibi etkenlerden korunmasını sağlar.

Kenarında bulunan delikli kısmı ile dosya içinde muhafaza edilen ürün, kırışmayı ve yırtılmayı engeller. Klasörleme sırasında evrağın delinmeden orijinal saklanmasını destekler. Plastik dosyalar hafif ve ince malzemeden yapıldığı için fazla yer kaplamaz. Saklama, arşivleme, koruma amaçlı kullanılır. Evrak ve belgenin zarar görmeden, sağlıklı olarak tasniflenmesine destek olur. Halk arasında şeffaf dosya, gömlek ve föy gibi isimler verilen bu ürün hafif ve kullanışlıdır.

Poşet Dosya Nedir?

Şeffaf dosya özellikleri açısından birçok alanda kullanım kolaylığı sağlar. Plastik föyler polipropilen malzemeden üretilen dosyalama ürünüdür. Sunum evraklarının düzenli, görünür ve korunur olmasını destekler. İçine konulan evrak rahatlıkla ve kolaylıkla okunur. Delikli özelliği klasör içine yerleştirilerek tasniflenmesini sağlar. Okullarda, iş alanlarında, toplantılarda evrakların düzenli olarak sunulmasına yardımcı olur. Belgelerin, yırtılmadan, zarar görmeden, saklanmasını sağlar. Ürün silinebilir ve üzerine yazı yazılarak ayrım yapılmasını kolaylaştırır. Üzerine etiket ve ayraç gibi materyaller yapıştırılabilir. Yaygın olarak A4 ebatlarındaki evraklar için 210x297mm dosya boyutu kullanılır.

Föyler oldukça hafif ve ince olduğu için dosya içinde kalınlığa neden olmaz. Farklı renklerde olan üretim modelleri tasnif ve sıralamayı kolaylaştırır. Evrakların, dosyaların belli bir düzen içinde olmasını sağlar. Çanta içinde, dosya içinde veya masa üzerinde evrakların düzen içinde korunmasına destek olur. İçine konulan evrakları su, nem, toz ve yabancı maddelerden korur. İçine konulan evrağın kırışmasını, delinmesini ve yırtılmasını engeller. Bütün dış etkenlere karşı evrakların zarar görmesine izin vermez. Belge üzerinde sağlam ve koruyucu bir katman olur. Şeffaf dosyalar belgelerin güvenle korunmasını ve taşınmasını sağlar. Depolama sistemlerinde belgenin uzun süre saklanması poşet dosyalarla mümkün olur.

Şeffaf Dosya Kullanım Alanları Nelerdir?

Oldukça ekonomik ve kullanışlı ürünler birçok alanda kullanılmaktadır. Şeffaf plastik dosyalar 20’lik ve 100’lük ambalajlarda satılmaktadır. Maliyeti düşük olan şeffaf dosya fiyatları ekonomik ve kolay ulaşılan rakamlarda satılmaktadır. İş yerlerinde yaygın olarak kullanılan ürün, okullarda ve bireysel kullanımlarda da kullanım avantajı sağlar. Evlerde garanti belgeleri, fatura, sözleşme, kira kontratı gibi önemli belgeler, korunmak için föylere konulur. Ofislerde masa başı işlerinin her alanında plastik föyler kullanılmakta ve sunum kolaylığı sağlamaktadır. Proje, ödev, tez, plan ve projelerin düzenli olarak tasnif edilebilmesini sağlar.

Hafif olan materyal ince özelliğiyle arşivlemede yer kaplamaz. Şirketlerin arşiv bölümünde, evrakların tozlanmadan korunmasını sağlar. Birim maliyeti düşük olan malzeme, her evrak için kullanımını kolaylaştırır. Muhasebe, mimarlık ve inşaat sektörlerinde plastik föy kullanımı çok fazladır. Evrak kullanımı fazla olan her iş alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Okullarda proje, ödev ve sunumlarda, belgelerin düzgün olarak saklanmasını ve sunulmasına yardımcı olur. Önemli belgelerin fiziki olarak zarar görmesini engeller. Belli bir dereceye kadar ısıya karşıda korumayı gerçekleştirir.

Poşet Dosya Kullanım Avantajları

Poşet dosya avantajları arasında belgelerin güvenliği bulunur. Şeffaf özelliği içinin görülmesini, kolay bulunmasını ve kolaylıkla okunmasını sağlar. Yumuşak ve esnek olan malzeme içindeki evraka esneme payı kazandırır. Farklı boylardaki üretim avantajı her çeşit evrakın saklanmasını destekler.

Ekonomik ve hafif özelliği yanı sıra evrakın sıvı ile temasını engeller. Kenarındaki delikli kısım avantajı klasörlemeyi kolaylaştırır. Dosyalama sisteminin ilk basamağını oluşturur. Dosya içine konularak klasörleme yapılabilir. İnce plastik dosya veya klasör içine rahatlıkla yerleştirilebilir. Tekrar kullanılabilir özelliği uzun süre kullanım avantajı sağlar. Evrakların kırışmadan, zarar görmeden kargolanmasını sağlar.

  • Düşük maliyetli hammadde ile üretildiği için ekonomiktir.
  • Suyu ve nemi, içerisinde bulunan evraka geçirmez.
  • İçerisinde bulunan evrakların buruşmasını, yıpranmasını ve yırtılmasını engeller.
  • Hafif olan ürün kolay taşınır ve yer kaplamaz.

Hafif materyalden yapıldığı için taşınması ve stoklanması kolaydır. Kreşlerden üniversitelere kadar tüm eğitim ve öğretim sistemlerinde kullanım avantajı sunar. Karne, ödev ve yazılı kağıtları, plastik föylerde saklanır.

Belgelerin, özel evrakların, eskiz ve çizimlerin, çalışmaların korunarak saklanmasını destekler. Poşet dosya fiyatları toptan alımlarda düşük maliyetler oluşturmaktadır. En fazla kullanılan kırtasiye kalemlerinin başında gelen ürün, kullanış avantajları için tercih edilir.  Her dosya içinde veya tek başına kullanım kolaylığı sunar. Sunum ve saklama konularında ekonomik ve pratik avantaj sağlar.

Bizsizeyeteriz ile Toptan Şeffaf Dosya Alışverişi

Kurumsal olarak tedarik ve satış hizmeti sunan Bizsizeyeteriz sitesinde, her çeşit ihtiyaç ürünleri satılmaktadır. Ekonomik, kaliteli ve avantajlı ürünleri, kaliteli marka seçenekleriyle size sunuyoruz. Ürün satış ve hizmet portalı olan sitede tedarik ve servis hizmetimiz bulunmaktadır. Şirketlere kurumsal olarak esnek ve alternatif çözümler, yüksek servis standardı ile birlikte sağlanmaktadır. Hızlı, kolay ve güvenli alışveriş için yüksek teknolojiye sahip altyapı sistemimizden siz de faydalanabilirsiniz.

Kurumsal müşterilerimize düşük maliyetli yenilikçi çözümler ve avantajlar sunuyoruz. Ev dışı hizmet sunulan sitemizde kırtasiye, temizlik, gıda, sarf malzemeleri alternatif seçeneklerle birlikte sunulmuştur. Kalem çeşitleri, poşet dosya, kartuş, çöp poşeti, çay ve kahve gibi her çeşit ürün seçeneği bulunmaktadır. SSL güvenlik sertifikası ve 128 bit özelliği ile teknolojik açıdan güvenli ve hızlı alışveriş olanağı sağlanmaktadır. İşyeri ve ofisler için ihtiyaç duyulan her konuda ürün ve hizmet sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Poşet dosyaların standart ölçüsü var mıdır?

Standart olarak, A4 evrak için 210x297mm ve A5 evrak için 297x420mm ölçülerinde üretilir.

  • Poşet dosyalar hangi malzemelerden üretilir?

Hafif ve düşük maliyetli polipropilen malzemeden üretilmektedir.

  • Hammadde özelliği kaç mikrondur?

A4 boyutu için 45 mikron, A5 boyutu için 90 mikrondur.