Şenyayla Evsel Atık Çöp Kovası 10 L Gri resmi
Göz at

Şenyayla Evsel Atık Çöp Kovası 10 L Gri

146,06 TL + KDV 175,27 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Eko Orta Çöp Kovası 35 L Gri - 4108 resmi
Göz at

Şenyayla Eko Orta Çöp Kovası 35 L Gri - 4108

192,19 TL + KDV 230,63 TL (KDV Dahil)
Şenyayla Eko Mega Çöp Kovası 71 L Gri - 4103 resmi
Göz at

Şenyayla Eko Mega Çöp Kovası 71 L Gri - 4103

384,38 TL + KDV 461,26 TL (KDV Dahil)
Çöp Kovası Jumbo Kapaklı Gri 90 L resmi
Göz at

Çöp Kovası Jumbo Kapaklı Gri 90 L

313,86 TL + KDV 376,63 TL (KDV Dahil)

Hijyen, gerek evler gerekse iş yerleri için temel ihtiyaçlardan biridir. Günlük ihtiyaçlar sonucunda ortaya çıkan çöpleri ortadan kaldırmak ve bunların kirlilik oluşturmasını önlemek için bir çöp kovası edinmeniz gerekir. Plastik malzemeden imal edilen çöp kovaları hem dekoratif açıdan hem de kullanım bakımından avantajlıdır. Bu ürünlerden edinerek yaşadığınız veya çalıştığınız yeri hijyenik hale getirebilirsiniz.

Plastik Standart Çöp Kovası Nedir? 

Genellikle polietilen malzemeden imal edilen çöp kutuları plastik standart çöp kovası olarak adlandırılır. Bu ürünler, kolay temizlenebilen ve hijyenik yapılarıyla dikkat çeker. Özel kapak tasarımına sahip olan modeller çöplerin geniş bir hazneye hapsedilmesini sağlar. Bu sayede mekanın kirlenmesi ve çöplerden çıkan kokunun ortama yayılması önlenir. Plastik standart çöp kovaları, genellikle poşetlerle birlikte kullanılır. Bu türler, hazne kapasitelerine veya mekanizmalarına göre değişiklik gösterir.

Plastik Standart Çöp Kovası Çeşitleri Nedir? 

Plastik standart çöp kovası çeşitleri arasında birçok farklı tasarım bulunur. Kutuların kullanım biçimleri, hazne genişlikleri ve kapak açılma mekanizmaları söz konusu çeşitleri birbirinden ayıran temel özelliklerdir. Yoğun olarak kullanılan çöp kovası çeşitleri şunlardır:

  • Pedallı: Bu tip çöp kovalarında zemin kısmında bir pedal bulunur. Kapak, pedala basıldığında açılır. Bu tasarım, çöpün kutuya el değmeden atılmasını sağlar.
  • Duvar tipi: Duvara monte edilerek kullanılan çöp kovaları bu sınıfa girer. Söz konusu modeller, özellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda oldukça kullanışlıdır.
  • Ofis tipi: Fileli tasarıma sahip olan çöp kovaları bu şekilde adlandırılır. Bu modeller kâğıt, karton gibi malzemelerden oluşan çöpler için uygundur.
  • Döner kapaklı: Dönerek açılan kapak tasarımına sahip olan ürünler bu kategoriye girer. Söz konusu modeller genellikle banyoda tercih edilir.

Plastik çöp kovası çeşitleri arasında kullanım alanına göre bir seçim yapmak mümkündür. Doğru seçimi yaparak evinizde ve iş yerinizde hijyenik ortamlar yaratabilirsiniz.

Plastik Standart Çöp Kovası Nasıl Temizlenir?

Plastik, kir tutma oranı düşük olan bir materyaldir. Bu materyalden yapılan çöp kovalarını temizlemek oldukça kolaydır. Temizlik işlemi için çöp kovasının içine bir miktar çamaşır suyu ve biraz su dökmeniz yeterlidir. Bir sünger yardımıyla çöp kutusunu silebilirsiniz. Bu işlemi ayda bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Eğer çöp kovası fazla kirli duruyorsa, çamaşır suyunu haznenin içine döküp 10 dakika kadar bekleyebilirsiniz.

Çöp kovasını hijyenik tutmanın yolu poşetle kullanmaktan geçer. Hazneye poşet geçirerek çöpün doğrudan iç kısma değmesini önleyebilirsiniz. Bu sayede çöp kutunuzu daha rahat temizleyebilirsiniz.

Plastik Standart Çöp Kovası Fiyatları Nasıldır?

Plastik standart çöp kovası fiyatını etkileyen birçok unsur vardır.  Her tasarımın kendine özgü bir fiyat skalası vardır. Örneğin, pedallı çöp kovalarıyla döner kapaklı modeller arasında fark bulunur. Fiyat araştırması yapmadan önce bu konudaki ihtiyaçlarınızı belirlemeniz tavsiye edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak için İdeal Çöp Kovası Kaç Litre Olmalı?

Mutfakta sıklıkla yemek hazırlandığı için sürekli olarak çöp çıkabilir. Bu sebepten ötürü mutfak için tercih edilen plastik standart çöp kovası modelleri geniş hazneli olmalıdır. 20-25 litrelik modeller mutfak için idealdir.

Plastik Çöp Kovasının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Plastik çöp kovasının kalitesi hazne genişliği ve kapak tasarımıyla anlaşılır. Geniş çöp depolama kapasitesi olan ve koku sızdırmayan kapak tasarımına sahip olan modeller kalitelidir.

Çöp Kovası Nasıl Olmalı?

Çöp kovası, kolay temizlenebilir yapıda olmalıdır. Plastik modeller, kir tutmayan yapıda olduğu için bu açıdan avantajlıdır.