Fiyat Aralığı
Marka
Etiket

Plastik Çatal,Kaşık ve Bıçaklar

Filtre 0

Plastik Çatal Kaşık ve Bıçaklar Bizsizeyeteriz.com'da!


Plastik çatal, plastik kaşık ve plastik bıçaklar en çok kullanılan kullan at ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu ürünler çoklu paketler halinde satılmaktadır. Bir paketin içerisinde 50li ve 100lü olarak kullan at kaşık, kullan at çatal ve kullan at bıçak bulunabilmektedir. Bazen bu ürünlerin içeriğinde fazladan ıslak mendil, kuru mendil ve kürdan bulunma olasılığı da yüksek bir ihtimaldir.

İçerisinde sadece plastik tek kullanımlık plastik çatal, kaşık ve bıçak yer alan paketlenmiş ürünlere marketlerde rastlarken, içerisinde mendil ve kürdan olan paketlenmiş ürünlere restoranlarda ve lokantalarda daha sık rastlanmaktadır. Malzemelerin tek tek paketlenmiş olma amacı ise sadece tek kişinin bunları kullanabilmesine imkân sağlamak içindir.

Kullan at kaşık çatal ve bıçak setleri özellikle piknik ve kamp alanlarında oldukça önemli malzemeler arasında yerini almaktadır. Bu tür etkinliklere katılmak istediğiniz de yanınızda mutlaka tek kullanımlık ürünler bulundurmalısınız, hem yıkama derdi olmaması hem de dönüşünüzde yerden tasarruf etme imkânı sağlamaktadır. Ancak bu ürünler plastik, kâğıt ya da köpük olduğu için mutlaka geri dönüşüm noktalarına bırakılmalıdır. Doğaya zarar vermek için bu noktaya dikkat etmek gerekir. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir ortam bırakmak istiyorsak bunun gibi konulara hassasiyetle yaklaşmamız gerekmektedir.

Günümüzde birçok ülke; kullan at kaşık, kullan at çatal ve kullan at bıçak gibi malzemelerin kullanımını yasaklayarak kullanımdan kaldırmıştır. Neden olarak ise bu ürünlerin çöp kutularına atılması bu sebeple de dönüştürülememesi gösterilirken bir de ürünlerin bahçelere, parklara ve denize atılması durumların söz konusu olduğu için çevreye verdiği zararlar gösterilmektedir. Almanya, Amerika, Tayvan, Vietnam gibi ülkeler bu konuyla ilgili olarak restoran ve kafe tarzı işletmelerde paketli kullan at ürünler vermek yerine yıkanabilir ürünleri vermeyi uygun görmektedir.

Tüm kullan at ürünlerimiz için Kullan At Ürünler kategorimize göz atabilirsiniz.

Kullan At Kaşık Çatal ve Bıçak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullan at kaşık çatal ve bıçak alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktalardan ilki aldığınız ürünün hangi marka tarafından üretilmiş olduğudur. Çünkü ne yazık ki bazı üreticiler plastik ürünleri sağlıksız şartlarda geri dönüştürülebiliyor. Bu nedenle satın almış olduğunuz ürün markasının geri dönüşüm işlemini uygun sağlık şartları altında gerçekleştirdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer nokta ise ürünlerin ham maddelerinde ne kadar miktarda plastik yer aldığıdır. Çünkü bu tarz ürünlere sıcak yiyecek koyduğunuzda plastiğin etken maddelerini harekete geçeceğinden dolayı sağlığınızı tehdit etmesi oldukça muhtemeldir. Bu tarz tabakları kullanacağınız zaman içerisine daha çok sıcak olmayan cips, çekirdek, kurabiye ve kuruyemiş gibi hızlı atıştırmalık ürünler kullanmanız için tavsiye edilmektedir.

Kullan At Kaşık Çatal ve Bıçak Çeşitleri Ekonomik Ürünler Midir?

Tek kullanımlık olan kullan at ürünler, mümkün olduğunca düşük fiyatlarla alıcılara sunulmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gerekilen büyük unsur, ürünlerin dönüştürülebilir olmasından dolayı insanları geri dönüşüm ürünlerine teşvik ettirilmesidir. Bu açıdan bakıldığında kullan at çatal kaşık ve bıçak çeşitleri ekonomik ürünler olup, kullanımı kolay ve aynı zamanda kolay ulaşılabilir malzemelerdir. Toplu olarak yapacağınız yemekli etkinliklerinizde tek kullanımlık bu ürünleri tercih edip ve sonrasında bu ürünleri geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.