Refine

Plastik Bardaklar

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Plastik Bardak 180 cc 100'lü

180 CC 1,1 gr’dır Ürün rengi şeffafdır. 1 pakette 100 adet bardak mevcut olup, 1 kolide de 30 paket ürün vardır.

11,66 TL + KDV
13,75 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Plastik Bardaklar

Tek kullanımlık bardaklar içerisinde en ucuz fiyata sahip olabileceğiniz plastik bardaklar, birçok toplu ortamda işinize yarayacaktır. Özellikle tüketim hızının arttığı günümüz toplumunda bu tarz tek kullanımlık çatallar, tabaklar ve daha birçok eşyalar yer alıyor. Bunlar yıkanma gerektirmediğinden hem hijyenik hem de pratik oluyor.

Tek kullanımlık plastik bardaklar da birçok ortamda iş gören önemli eşyalardandır. Özellikle ofislerde iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Su damacanalarının hemen yanındaki bölmede plastik bardaklar görmüşsünüzdür. Bu sayede herkes kendi bardağından suyunu içiyor ve başkasından gelebilecek hastalıklardan korunmuş oluyor. Hijyenik açıdan çok önemli olduklarını söyleyebiliriz.

Plastik bardaklar hijyenik açıdan çok faydalı olabilir. Ancak sıcak içecekler plastik bardağa konduğunda bardak eriyebiliyor ve bardağı tutmak da zorlaşıyor. Bu yüzden sıcak içecekler için uygun olduklarını söyleyemeyiz. Soğuk içeceklerin tüketilmesinde kullanabilirsiniz. Ancak mecbur kalmadıkça günde iki defadan fazla plastik bardaklarda bir şey tüketmeniz önerilmez.
Renk renk, çeşit çeşit modelleri üretilen plastik bardaklar, çoğunlukla iş yerlerinde tercih ediliyor. Günlük sıvı tüketimimizi tamamlayabilmek için mutlaka plastik bardaklara ihtiyaç duyuyoruz. İş yerleri kendi reklamlarını içeren plastik bardakları kullandırtabilir. Ayrıca kafe ve lokantalarda plastik bardaklarını kendilerine özgü olarak ürettiriyor. Bu sayede reklamlarını da yapmış oluyorlar.

Plastik Bardaklar Sağlığa Zararlı Mı?
Plastik bardakları kullanmak her ne kadar pratik olsa da mecbur kalmadıkça kullanmamak gerekir. Çağımızda yediğimiz her şey de zararlı maddeler yer alırken plastik bir maddede yer almaması mümkün değildir. Endüstriyel üretimden geçen her türlü madde sağlığımıza zarar verir. Bu yüzden yediğimiz, kullandığımız her şeyi ölçülü ve kontrollü olarak sürdürmeliyiz. Bu sayede yaşamımızı daha uzun sürede tamamlayabiliriz.

Uzun ve sağlıklı bir hayat için plastik bardakları mecbur kaldığınızda kullanın. Ayrıca günde 2 defadan fazla plastik bardaklarda bir şey içmeyin. Her şeyin fazlası zarardır. Burada da plastik bardağı fazla kullanmanız ilerleyen zamanlarda sağlığınızı riske edebilir. Bunun yanında plastik bardaklarda sıcak içecekler kesinlikle tüketmeyin. Sıcak içecekler plastik bardağa girdiğinde bardak erimeye başlar. Bu durum özellikle 70 dereceden daha sıcak olan içeceklerde gerçekleşir.

Eriyen plastik bardaklarda kanserojen maddeler açığa çıkar. Siz içeceği tükettiğinizde bu durum doğrudan sağlığınızı riske eder. İçeceğe plastik madde karışmış olur. Bu tarz bir durum yaşanmaması adına karton bardakları sıcak içecek tüketirken kullanabilirsiniz. Ancak karton bardaklar da kesin bir çözüm olamaz. Karton bardaklarda da bir şeyler içerken bunu gün içerisinde çok sık tekrar etmemeye özen göstermeniz gerekir. Karton bardaklar da sık kullanıldıklarında sağlığı tehdit eder.

Tek kullanımlık bardakları, çatalları, tabakları veya ne olursa olsun eğer bilinçli bir şekilde kullanırsanız herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Çağımız gereği her şeyi araştırmalı ve bilinçli olarak yapmalısınız. Çoğu zaman bu tek kullanımlık eşyalar hayat kurtarıcı da olabilir. Çünkü toplu ortamlarda cam eşyaları yetiştirmek mümkün olmaz. Cam eşyalar da yıkandığında iyi yıkanmamışsa mikrop taşıyabilir ve hastalık yapabilir. Yani sağlıksal açıdan bir sorun ortaya çıkacaksa eğer bu cam bardaktan da çıkabilir. Bu yüzden plastik bardakları bilinçli kullanırsanız herhangi bir sağlık sorun oluşmayacaktır.