Fiyat Aralığı
Marka

Plastik Atık Kutuları

Filtre 0

Plastik atık kutuları; plastik, cam, metal, kağıt gibi evsel atıklar olmak üzere her türden geri dönüştürülebilir atığın, ayrıştırılarak toplanmasını sağlar. Sıfır atık projesi kapsamında kullanımı yaygınlaşan plastik atık kutusu çeşitleri, renklere göre sınıflandırılarak ihtiyaca yönelik kullanım olanağı sağlar. Geçici olarak muhafaza edilen her türden atık malzeme için, farklı renklerde plastik atık kutusu temin edilir. Ev veya ofisinizde plastik atık kutusu kullanarak çevre kirliliğini önlerken aynı zamanda ayrıştırılan atıkları ekonomiye geri kazandırabilirsiniz.

 

Geri dönüşüm çevreye birçok açıdan fayda sağlayarak kirliliğin önlenmesine yardımcı olur. Her yıl çöpümüzün %30'unu geri dönüştürebilirsek, 12 milyar galon benzine eşit olacak kadar enerji tasarrufu sağlayabiliriz. Bu muazzam miktardaki enerji, ticari dönüşüm ve çevresel etkenler dolayısıyla plastik atık toplama kutusu ürünlerimizi tercih etmeniz, yaşam alanınıza ve dünyaya büyük katkılar sağlayacaktır.

 

Bizsizeyeteriz ailesi olarak ev ve tesislerinizin atıklarını verimli bir şekilde geri dönüştürülmesine ve ayrılmasına yardımcı olmak için, uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler sunarken en iyi tasarımları ve yüksek kaliteli malzemeleri karşınıza çıkarıyoruz. Plastik atık kutularımızın tamamı, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda bu ürünler, ticari geri dönüşüm konteynırlarını daha erişilebilir hale getirmiştir.

Plastik Atık Kutuları Nedir?

Plastik atık kutuları, geri dönüştürülebilir olarak kabul edilen farklı türden malzemeleri tutmak için kullanılan kap veya orta boy kutulardır. Bu kutular, geri dönüştürmek istediğiniz öğeler için geçici kap görevi görür. Bir süre sonra geri dönüşüm firması, konteyneri boşaltmaya gelir veya kullanıcılar tarafından firmaya teslim edilir. Bu kutular;

  • Kağıt,
  • Metal artık,
  • Kullanılmış elektronik eşyalar
  • Tehlikeli tıbbi atıklar gibi pek çok atık için kullanılabilir.

 

Ancak, farklı türler olduğu için her bir geri dönüşüm kutusuna, hangi dönüştürülebilir maddeleri koyacağınızı bilmelisiniz.

Plastik Atık Kutusu Kullanım Alanları

Plastik atık kutuları, kullanım alanları açısından geniş olmakla birlikte, çeşitlerine ve renklerine göre kategorize edilir. Yaşam alanınız olan evlerinizden, uzun süre vakit geçirdiğiniz işyerlerinize ve hijyenin çok mühim olduğu hastanelere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Plastik atık kutuları, çevreyi korumamıza yardımcı olduğundan, her alanda kullanılması gereken bir ürün haline gelmiştir. Asıl faydayı sağlamak için onları doğru şekilde ve doğru alanda kullanmayı öğrenmemiz gerekir. Türlerine göre kategorilendirilmiş renkleri bilmek, tercihinize ve ihtiyacınıza yönelik alışveriş yapmanıza ve kullanım alanlarını ayırt etmenize yardımcı olacaktır.

Mavi Tehlikeli Atık Kutusu

Sizlere sunduğumuz mavi plastik atık kutuları, tehlikeli tıbbi atık olarak sayılabilecek türdeki atıkların toplanması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu atıklar, imha edilene kadar plastik çöp kutularında tutulur. Özellikle enfekte olmuş, siyanür içeren ve laboratuvarlarda kullanılan atıkları kapsar. Tehlikeli atık logosu sayesinde ayırt edilen bu ürünler, hastanelerdeki tıbbi atık tahliyesi için kullanıma uygundur.

Evsel Atık Kutusu

Şenyalı tasarımıyla evsel plastik atık kutuları, belediyeler tarafından evsel atıkların toplanması için üretilmiş özel kutulardır. Endüstriyel, tıbbi ve elektronik atıklara kıyasla, çevre ve insan sağlığını tehdit etmeyen bu atıklar; cam veya plastik şişeler, poşetler, yemek artıkları ve peçete gibi mutfak ve oda atıklarını kapsar. Bu gibi plastik maddelerin doğada çözülmesi zaman aldığından, sizler için üretilmiş pedallı gri plastik çöp kutuları, evsel atıkların birikimi için esastır.

Tıbbi Atık Kutusu

Tıbbi atık kutularının mavi tehlikeli kutulardan farkı, kesici ve delici özellikteki malzemelerin muhafaza edilmesini sağlamasıdır. Ancak tıbbi ekipmanların parçaları ve tıbbi atıklar, standart çöpler ile ortak muhafaza edilmemelidir. Bu nedenle, sağlık kuruluşlarında, tıbbi atık kutuları bulundurulmalıdır. Sizlere sunduğumuz tıbbi atık kutuları, hastanelerde tedavi ve muayene amaçlı kullanılan kesici ürünlerin geçici muhafazası için kalite ve sağlık açısından uygundur.

Plastik Atık Kutuları Ölçüleri

Bizsizeyeteriz ailesi olarak, sizlere beş farklı tür ve ölçüde plastik atık toplama kutusu sunuyoruz. Tıbbi atık kutularımızın iç hacimleri, 5 L ve 1.3 L kapasitesinde olmak üzere, delici ve kesici tıbbi atıkları muhafaza etmektedir. Şenyayla mavi tehlikeli atık kutularımız ise, 10L ve 25 L kapasitesinde olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, standart atıklarınıza uygun olarak, 25 L hacminde şenyayla evsel atık kutularımız bulunmaktadır. Atıklarınızın hacmine göre ihtiyaçlarınıza uygun ölçüleri belirleyip seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Plastik Atık Kutuları Nereden Temin Edilir?

Sıfır atık projesinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte “Plastik atık kutuları nereden temin edilir?” sorusu geri dönüşüme katkıda bulunmak isteyen, hevesli ve bilinçli müşteriler tarafından sıkça sorulmaktadır. Plastik atık kutuları, çevreyi korumamıza yardımcı olduğu için her zaman gündemde ve revaçta olacaktır. Bu noktada her tip atık ürününe uygun olan plastik atık kutusu çeşitleri üretiyor ve temin ediyoruz. Tercih ve ihtiyacınıza yönelik ürünlerimize, filtreli alışveriş sistemimiz sayesinde kolayca ulaşmak için alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Plastik Atık Kutusu Fiyatları

Plastik atık kutusu fiyatı, tercihinize göre seçeceğiniz ölçü, tür ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir alternatif arayan tüm işletmeler ve müşteriler için, uygun fiyatlı plastik atık ve geri dönüşüm kutuları sunuyoruz. Bu aşamada, doğru türde ve iyi kalitede plastik atık kutularını seçmek çok önemlidir. Evsel atıktan tıbbi atıklara kadar her ihtiyacınıza yönelik ürüne ve fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Plastik Atık Kutularına Hangi Atıklar Atılmalıdır?

Plastik atık kutularımıza; kağıt, karton, metal kutular, plastik şişeler ve sürahiler gibi doğru malzemeleri koyduğumuzdan emin olmalıyız. Yiyecek paketleri ve şişe gibi her gün kullanılan evsel atıklar, geri dönüşüm için önde gelen alternatiflerdir.

Plastik Atıklar Toplandıktan Sonra Ne Yapılır?

Kullandığınız plastik atık kutuları sayesinde türlerine göre ayrıştırılmış atıklar; yıkanılıp, kırma makineleriyle küçük parçalara ayrılır ve kurutulur. Daha sonra eritilerek plastik fitrelerden geçirilir. Bu işlemlerden sonra granül yani bir ham madde haline gelerek çevre ve ekonomiye katkı sağlar.

Özel Atıklar Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler sonucu üretilen, çevre ve insan sağlığını ciddi derecede tehdit eden, endüstriyel atıklardır. Bu atıkların tehlikeli atık kutularında toplanıp geçici muhafaza edilmesi gerekmektedir.