Fiyat Aralığı
Marka

Pipetler

Filtre 0

Tek Kullanımlık Pipetlerler

Pipetler hayatımızın hemen her alanında karşımıza çıkmaktadır. Günlük yaşamımızın bir bölümünde tek kullanımlık pipetlerden yararlanırız. Pipet, sıvı haldeki içecekleri şişeden veya bardaktan kolayca içebilmek için kullanılan ince, plastik boru, kamış olarak tanımlanmaktadır. Özellikle içecek kullanımında yararlandığımız pipetlerin plastik olanlarının yanında kâğıt olanları da bulunmaktadır.


Pipetlerin Farklı Amaçlar İçin Kullanıldığı Bazı Alanlar

  • Boya fırçanızı bulamıyorsanız üzülmeyin. Fırça yerine pipet kullanarak bu işi halledebilirsiniz.
  • Sert yapılı olan pipetlerle zayıflamış gövdeli çiçeklerinizi destekleyerek çiçeklerinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yanlış prizi yerinden çekmemek için kabloları farklı renkteki pipetler yardımıyla birbirinden ayırıp bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Bisikletlerinizin jantlarını süslemek için kullanabilecek olduğunuz en uygun metaryallerden birisi pipetlerdir.
  • Plastik poşetlerinizi, vakumlu poşetlere pipetler yardımıyla çevirebilirsiniz. Yiyecekleri plastik poşetlere koymak ürünleri taze tutabilmeniz için iyi bir yöntemdir, fakat saklamak için sıkışan havayı çıkarmak gerekir. Pipet yardımıyla poşet içerisindeki havayı çıkararak ürünleri daha uzun süre taze tutabilir ve bayatlamasını engelleyebilirsiniz.
  • Kolyeleriniz ve bilekliklerinizin birbirine karışmasını pipetler yardımıyla engelleyebilirsiniz. Pipetleri ortadan kesip kolye bilekliklerinizi pipetlere geçirerek saklamanız daha kolay olacaktır.
  • Bir bardakta bulunan sıvıyı başka bir yere dökmeden geçirmek için pipeti bardağın içine daldırın ve suyu çekerek istediğiniz başka bir yere kolayca aktarın.
  • Huni başlarının genişliğinden dolayı sığmayan yerlerde pipetleri kullanabilirsiniz. Huniler oldukça kullanışlı araçlardır ancak geniş uçları her zaman dar alanlara sığmayabiliyor. Bu nedenle huninin ucuna geçireceğiniz sert pipetlerle daha dar olan alanlara sıvı aktarımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Maskelerinizi artık kendiniz yapabilirsiniz. Pipetlerin farklı amaçlar için kullanıldığı alanlardan biridir. Kartondan dilediğiniz şekli verip kestiğiniz maskenizi pipetlerin ucuna yapıştırarak yüz maskenizi yapabilirsiniz.
  • Dondurma çubuğunuz kalmamışsa pipet kullanın. Dondurma çubuğu yerine uygun boyutlarda kestiğiniz pipetleri kullanmanız mümkündür.


Daha çok soğuk içeceklerde tercih edilen pipetler, kolay kullanım imkânı sunduğu ve oldukça ekonomik olduğundan fazla ilgi görmektedir. Kullanımı da oldukça eğlenceli ve kolaydır. Plastik pipet ve kâğıt pipet olmak üzere iki çeşide ayrılır. En çokta doğa dostu olarak bilinen kâğıt pipetlerin faydaları saymakla bitirilmez. Ancak bunun yanında plastik pipetler ise zannedildiğinden çok fazla zararları vardır.

Neden Kâğıt Pipet Kullanılmalı?

Kullanımları gün geçtikçe artmakta olan kâğıt pipetler, ilk olarak çevre dostu olmaları ile dikkatleri üzerine çekerken neden kâğıt pipet kullanılmalı? sorusunu da cevaplandırmaktadır. Çeşitli renk ve desenleri ile oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kâğıt pipetler, geri dönüşüm ürünlerini asla unutmayanların ilk tercihi olmaktadır.

Kullanımları eğlenceli ve keyifli olan kâğıt pipetler ortalama on iki saate kadar dayanıklılık gösterir. Bir de sağlık açısından bir sakıncası olmadığı için daha çok tercih edilmektedir. Doğaya dost olarak bilinen kâğıt pipetlerin doğada parçalanıp yok olması da oldukça kısa sürer.

Plastik olan pipetler ile karşılaştırmak gerektiğinde çocukların daha çok kullanmakta olduğu bu ürün çeşitlerleri arasında kâğıt pipetler daha fazla sağlığa uygundur. İçeriğinde herhangi bir petrol ya da kimyasal ürün bulundurmaz. Kâğıt pipetlerin yapısında sağlığa zararlı herhangi bir sentetik madde de yer almaz.

Kâğıt pipetlerin yapılarında zararlı kimyasal madde bulunmazken, plastik pipetlerin yapılarında ne yazık ki petrol ürünlerinden biri olan polipropilen yer almaktadır. Bu nedenle plastik olan pipet ürünün doğada parçalanabilmesi için yüzlerce yıl geçmesi gerekir.