Pınar Süt 500 ml Laktozsuz


30,67 TL

• Adeti 500 ml'dir. • Laktozsuzdur. • Koli içeriği 12 adettir. • Kolay hazmedilmektedir. • Adet fiyatıdır.

Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 12
Sepete Ekle Sepete Git

Pınar Süt 500 ml Laktozsuz İçeriği

Pınar Süt 500 ml Laktozsuz, sütün içinde bulunan laktozun laktaz enzimi yardımıyla parçalanmasının sonucunda elde edilir. Laktaz denilen enzim koruyucu veya katkı maddesi değildir. Laktaz sütte doğal olarak yer alan şekerdir. Laktozsuz sütteki, laktoz ( süt şekeri ) basit bileşenlere; galaktoza ve glikoz ayrışmış halde bulunur. Laktozun parçalanması sonucu açığa çıkmış olan galaktoz ve glikozun tatlılık oranı laktoza göre daha yüksektir. Laktozsuz sütün, sade sütten daha tatlıymış gibi algılanmasının nedeni budur. Herhangi bir ek şeker ya da katkı maddesi kesinlikle içermez.


Laktozsuz süt,
süt tüketmekte güçlük çeken kişilerin rahatlıkla süt içebilmelerini ve sütün her türlü besin değerlerinden yaralanmalarını sağlar. Laktozsuz süt, tatlılık derecesinin yüksek hissedilmesi sebebi ile şeker kullanımı gerekli olan ürünlerde şeker miktarını azaltmaya yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde ara öğünlerde müsli karışımı ile veya sade olarak tüketime de uygundur. Hissedilmekte olan tatlılık doğal şekerdir ve hiçbir şekilde ilave şeker içermez.


Sindirim sorunu olan kişiler normal sütler yerine Pınar laktozsuz sütü tercih edebilir. Gaz, karın şişkinliği, mide bulantısı gibi sindirim sorunlarını önler. Besin değerleri normal süte oldukça yakındır.


Pınar süt 500 ml Laktozsuz
, kalitesi, içeriği, sağlığa yaraları ve besin değerleri açısından oldukça güvenilirdir. 500 ml paketlerde olması da istenilen yere taşınması açısından da kolaylık sağlar.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir