Fiyat Aralığı
Marka

Peçete,Mendil ve Aparatları

Filtre 0
2.788,25 TL + KDV
3.345,90 TL (KDV Dahil)
1.928,56 TL + KDV
2.314,27 TL (KDV Dahil)
357,98 TL + KDV
429,58 TL (KDV Dahil)
29,30 TL + KDV
35,16 TL (KDV Dahil)
218,16 TL + KDV
261,79 TL (KDV Dahil)
29,00 TL + KDV
34,80 TL (KDV Dahil)

Peçete, gerek sofrada gerekse gündelik yaşamda önemli bir hijyen unsurudur. Mendil ve peçeteleri muhafaza etmek için ise peçetelik kullanmak gerekir. Bu ürünler, peçetelerin aynı yerde tutulmasını sağlayarak kullanımını kolaylaştırır. Peçete mendil ve aparatları kategorisinde birçok farklı model mevcuttur. Bu modeller arasından ihtiyaçlarınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Peçetelik Nedir?

Peçete ve mendilleri bir arada tutmaya yarayan aparat peçetelik olarak adlandırılır. Bu ürünler, kâğıttan ya da kumaştan yapılan mendillerin kolay kullanımını sağlar. Peçeteler, aparatın içerisine çoklu olarak yerleştirilir ve ihtiyaç duyulduğu zaman alınır. Bu sayede tek kullanımlık mendillerin kullanımı kolaylaşır ve bunların ortalığa dağılması önlenir.

Peçetelik aynı zamanda dekoratif bir unsur olarak kullanılır. Bu ürünler masanın üzerinde şık bir görünüm yaratır. Söz konusu aparatlar arasında ahşap peçetelik modellerinin yanı sıra plastik ve metal çeşitler de bulunur. Bu modeller arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Peçetelik Modelleri Nelerdir?

Masaüstü modeller peçetelik çeşitleri arasında ön plana çıkar. Bu tasarımlarda yaylı bir sistem vardır. Peçeteler, yaylı platform üzerine sıkıştırılarak yerleştirilir. Mendillerden biri çekildiğinde platform hareket eder. Bu mekanizma sayesinde peçetelerin alınması ve kullanılması kolaylaşır. Masaüstü çeşitler aynı zamanda dekoratif olarak da şık görünür. Bu modeller genellikle ahşap ve metalden imal edilir.

Peçetelik modelleri arasında yer alan bir diğer tasarım ise tezgâh üstü modellerdir. Söz konusu modeller, masaüstü çeşitlere benzer bir mekanizmaya sahiptir. Bu modellerde yine yaylı bir sistem olmakla birlikte peçete orta kısımdaki delikten alınır. Mekanizma, peçete ucunun delikten çıkacağı biçimde ayarlanır. Bu sayede mendilleri hızlı bir biçimde çekmek mümkün olur.

Peçetelik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hazne kapasitesi, dispanser peçetelik ve diğer modellerin seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Ürünün kullanışlılığı yüksek kapasiteye sahip olmasına bağlıdır. Bu kapasite cihaz tipine ve modele göre değişebilir. Söz konusu ürünler genellikle 50 ile 100 arasında mendil alabilir. 200-300 arası kapasiteye sahip çeşitler de mevcuttur. Geniş hazne kapasitesine sahip olan ürünler özellikle restoran, ofis gibi alanlar için idealdir.

Malzeme kalitesi, peçete dispanseri seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Kaliteli malzemeden yapılan ürünler uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ahşap, plastik ve metalden kullanılan ürünler uzun süreli kullanım için idealdir.

Peçete dispanseri, dekoratif olarak da kullanılabilen bir unsurdur. Estetik tasarıma sahip bir ürün bulunduğu ortama şık bir görünüm katabilir. Bu kriter özellikle restoran, kafeterya gibi alanlar için önemlidir.

Peçetelik Temizliği Nasıl Yapılır?

Ahşap peçetelik ve diğer modellerin kullanım ömrü sık temizlik yapılmasına bağlıdır. Temizlik yapılmadığı zaman malzeme yıpranabilir ve kötü bir görünüm oluşabilir. Peçeteliğinizi temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Peçeteleri çıkarın.
  • Ürünün iç ve dış yüzeylerini nemli bir bezle silin.
  • Ürünü deterjanlı su ile silin ve durulayın.
  • Sildiğiniz yerleri hav bırakmayan bir bezle kurulayın.
  • Yüzeylerin kuru olduğundan eminseniz yeni peçeteleri yerleştirin.

Peçete dispanseri temizlerken doğru malzemeleri seçmeniz önemlidir. Ahşap ve metal yüzeyi aşındıracak malzemeleri tercih etmekten kaçınmanız gerekir. Su ve sabun, ahşap modeller için idealdir. Alüminyumdan yapılan ürünler için ise amonyaklı temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Restoran, ofis gibi alanlarda bulunan peçete dispanserleri pek çok kişi tarafından kullanılır. Böyle bir durumda hijyenik bir ortam yaratmak için antibakteriyel temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

Peçetelikler Nerelerde Kullanılır?

Peçetelikler ev ortamında kullanmak için idealdir. Bu ürünler; sofraya, mutfağa ve banyoya yerleştirilebilir. Söz konusu modeller, peçetelerin aynı yerde toplanmasını ve organize edilmesini sağlar. Bu sayede ev ortamında hijyen yaratmak mümkün olur.

Restoranlar, peçete dispanserlerinin kullanım alanları arasındadır. Müşterilerin yeme esnasında kağıt mendile ihtiyaçları olabilir. Söz konusu ürünler bu ihtiyacın hızlı bir biçimde karşılanmasını sağlar. Bu modeller restoranlarda genellikle masa üstlerine yerleştirilir.

Ofis ve okul gibi toplu alanlarda peçete kullanımına ihtiyaç duyabilir. Özellikle mutfak ve banyo alanlarında böyle bir gereksinim söz konusudur. Peçete dispanseri, bu gereksinimin hızlı bir biçimde karşılanmasına yardımcı olur.

Peçetelik Fiyatları Nasıldır?

Peçete tutucuların fiyatları modellere göre değişiklik gösterir. Örneğin, Z peçetelik kategorisinin kendine özgü bir fiyat skalası vardır. Ürünlerin kapasiteleri, kullanım özellikleri ve malzemeleri de bütçeyi etkileyen bir diğer konudur. Fiyat araştırması yapmadan önce bu konudaki ihtiyaçlarınızı belirlemeniz tavsiye edilir.

Bizsizeyeteriz ile Güvenli Peçetelik Alışverişi

Evinizde ve iş yerinizde hijyen sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz peçete dispanser modellerini Bizsizeyeteriz’de bulabilirsiniz. Sitede kaliteli malzemeden üretilmiş, şık ve kullanışlı peçetelik modelleri yer alır. Bu modelleri tercih ederek hayatınızı kolaylaştırabilir ve hijyeni yaşadığınız ya da çalıştığınız yere taşıyabilirsiniz.

SSS

Peçetelik Nereye Yerleştirilebilir?

Peçetelikler masa üstlerine yerleştirilebilir veya duvarlara monte edilebilir.

Yemek Masasında Peçetelik Nereye Konur?

Peçete dispanseri, yemek masasında herkesin erişebileceği bir yere konmalıdır. Geniş masalara 2-3 tane peçete kutusu yerleştirilebilir.

Peçetelik Neden Gereklidir?

Peçete tutucu, kağıt mendillerin tek bir yerde organize edilmesini sağlar. Bu özellik, hijyene ulaşmayı kolaylaştırır ve mendillerin ortalığa dağılmasını önler.