Fiyat Aralığı
Marka

Paket Lastikleri

Filtre 0

Paket Lastikleri

Hayatımızı birçok yönden kolaylaştıran paket lastikleri, küçük ama etkili ürünlerdir. Bu ürünler özellikle ağzı açık kalan paketlerin ağzını bağlamada kullanılır. Bu sayede paketler hava almadan uzun süre kalabilirler. Bu lastiklerin çeşitli boyutlarda olanları vardır. Kimisi kalın kimisi incedir. Hangi alanda kullanmak istediğinize göre alacağınız paket lastiği değişecektir. Paket lastiklerinin üzeri hafif kadifemsi bir dokuya sahiptir. Bu özelliği ile kaymaz bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Bu yapısı sayesinde birçok farklı yerde kullanılabilmektedir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte paket lastiklerinin farklı renkleri de çıkmıştır. Bu renkli paket lastikleri ile bazı önemli eşyaları ön plana çıkarabilirsiniz. Dosyaların birbirinden ayrılmaması içinde paket lastikleri kullanılabilmektedir. Dosyalarda kullanılan paket lastiklerinin biraz daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede dosyalar birbirinden ayrılmadan uzun süre kalabilir ve taşınmaları da kolaylaşır. Ofis çalışanları için bu kullanım tarzının oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında paket lastiklerinin ilginç kullanımları da paylaşılmaktadır.


Paket Lastiklerinin İlginç Kullanımları

Paket lastikleri küçük olmalarına rağmen birçok işi başarabilen ürünlerdir. Herkes her geçen gün bunları kullanabilecek farklı alanlar yaratabiliyor. Bize gelen ilginç kullanımlara göz attığımızda hayran kalıyoruz. Çünkü gerçekten akıl almaz işler başardığını görmek çok şaşırtıcı bir durumdur. Gelin birlikte paket lastiklerinin ilginç kullanımları ile ilgili detaylara göz atalım.

  • Askılara asılan elbiselerin askıdan kayıp düşmemesi için kenarlarına paket lastikleri takılabilmektedir.
  • Boya kutularından fırçayla boya alırken fazla boyayı süzmek için boya kutusunun üzerine bir paket lastiği geçirilir. Fırça bu paket lastiğine değdirildikten sonra istenen yere sürülür.
  • Çin çubuklarıyla kolay yoldan yemek yemek isteyen insanlar çubukların elle tutulan bölümüne paket lastiği geçirmektedir. Bu durum elden kaymamalarını sağlamaktadır.
  • Kavanoz kapakları bazen öyle sıkışır ki ne kadar güç kullansak da açamayabiliriz. Özellikle elimiz ıslakken o kavanoz kapaklarını açmak bir işkence olur. Kapağın hemen altına bir paket lastiği yerleştirdiğimizde kapağın ne kadar kolay açıldığını görebiliriz. Çünkü bu lastikler kaymayı önleyerek fazla güç kullanmamızı engeller.
  • Diğer bir ilginç ve pratik kullanımda kepçe uçlarına bağlanan paket lastikleridir. Kepçeler tencere içine düşmesin diye uçlarına lastikleri bağlayabilirsiniz.
  • Kadınların en çok uğraştığı French manikür, paket lastikleri sayesinde kolay bir uğraş haline gelir. Paket lastiklerini istediğiniz tırnağa geçirip, hizayı ayarladığınızda istediğiniz şekilde ojenizi sürebilirsiniz. Lastiği kaldırdığınızda oje dümdüz sürülmüş olacaktır. Bunun için biraz kalın paket lastiği tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
  • Paket lastiği ile herhangi bir vidayı çok kolay bir şekilde sökebilirsiniz. Bunun için vidanın üstüne paket lastiğini tutmanız yeterli olacaktır.

 

Tüm bu ilginç kullanımlara baktığımızda ne kadar ufak ama ne kadar önemli işler olduğunu görebiliyoruz. Mutlaka her evde bir paket lastiği bulunması gerekliliği gün gibi ortaya çıkıyor. Maliyetlerinin düşük olması sayesinde paket lastikleri her eve rahatlıkla girebilir. Mutlaka bir yerde ihtiyaç duyacaksınızdır. Özellikle yarım kalmış olan makarna paketleri, cipsler, kuru bakliyatlar paket lastikleri ile bağlanarak raflardaki yerini yeniden alabilir. Bu sayede içlerine herhangi bir mikrop girme olasılığı da ortadan kalkmış olacaktır.