Oxy Oto Şampuanı Kırmızı 30 Kg resmi
Göz at

Oxy Oto Şampuanı Kırmızı 30 Kg

560,06 TL + KDV 672,07 TL (KDV Dahil)

Oto Bakım Temizlik Ürünleri Ve Çeşitleri

Oto bakım temizlik ürünleri neden önemli? Bu ürünleri kullanmazsak aracımız hasar görür mü? Hasarsızlık, ikinci el araç satışında çok önemli bir kavramdır. Fiyatın düşmesini engelleyen en önemli kriterlerden biridir. Tabi ki araç fiyatının düşmemesi için sadece bu yeterli değildir. Çünkü düzenli olarak bakımları yapılmayan araçlar gittikçe daha çok eskir. Ayrıca üreticilerin belirttiği kriterlere uygun kullanılmayan araçlar zamanla yıpranırlar. Bu gibi yıpranmalara maruz kalan araçların satış oranı ciddi oranda düşebilir. Bu nedenle aracınızı en iyi koruyabilmeniz için öne çıkan oto bakım ürünlerini bir araya getirdik. İşte her aracın sahip olması gereken bakım ürünleri;

 

Çizik Oluşmaması İçin Mikrofiber Bez

Araçların dış yüzeyleri olduğu kadar iç yüzeylerinde de çizikler oluşabiliyor. Bu nedenle temizlik ve bakım gibi işlemler esnasında mümkün olduğunca profesyonel temizlik kimyasalları  ile birlikte mikrofiber bez kullanın. Çünkü pamuk ya da naylon gibi maddelerden üretilen bezler, kendi içinde tozları biriktirdiği için araçta çizikler meydana getirebilir. Mikrofiber bezlerde ise bahsettiğimiz durum oldukça zor meydana gelir ve bu bezler çiziklerin önüne geçer. Böylece araç içindeki konsol kısmı da bu bezler ile çizik yaratmadan temizlenebilir.

Biliyoruz ki araç konsol tarafı hassas plastiklerden üretilebiliyor. En ufak kalitesiz bezlerle silindiğinde hemen çiziliyor. Bunun önüne geçmek için de en kaliteli mikrofiber bez kullanmanız gerekir.

 

Deri Döşeme Temizliği İçin Özel Deterjanları Kullanın

Aracında deri kaplama olanlar veya orijinal deri kullananlar özel bakıma ihtiyaç duyar. Deri döşeme veya koltukların temizliği esnasında çokça hata yapılır. Bunların en başında, döşemeler üzerine kalan şampuan/köpük artıkları oluyor. Bu köpükler güneş altında kaldığı zaman aracınıza kalıcı hasarlar bırakabilir. Bunun önüne geçebilmek için aracınızın durulama işlemini çok iyi yapın. Zaman harcamaktan kaçınmayın. Deri döşeme temizliği yapmak için özel üretilen deterjanlar ve temizlik ürünleri satılıyor. Bu ürünler şampuanlardan farklı yapıda daha seyreltilmiş olarak sunuluyor.

Peki bu temizleme ürünleri nasıl kullanılıyor? Ürün orijinal kutusu içerisindeyken çalkalayıp aracın döşemelerine uygulayın. Daha sonra yaklaşık 5 dakika bekleyin ve temiz bir bezi ıslatıp deterjan artıklarından kurtulun. Kullanacağınız özel deterjanlar deriye yapışmadığı ve gözenekler arasına girmediği için oto bakım ürünleri olarak en güvenli tercihlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

 

Araç Bakım Setleri Faydalı Mı?

Araç içi bakım seti” olarak kullandığımız “oto cam suyu & bakım seti” gibi ürünler ve “bezler & süngerler” ya da “pasta cila seti” benzeri ürünler çok satılan ürünlerdir. Bunları hemen her büyük marketlerde oto bakım ürünü olarak bulmanız mümkün. Bahsettiğimiz ürünlerle alakalı yorum yaparken iyi veya kötü demek yeterli olmaz.

Örneğin sünger ürünü her amaç için kullanılabilir. Aracınıza pasta cila yaparken, iç konsolu silip parlatırken vb. Yanlış ve çok sert ürünler kullandığınızda aracınıza zarar verebilir. Boyasını inceltebilir. Bu yüzden araç bakım setlerinizi tercih ederken profesyonel oto bakım ürünleri satan noktaları seçmenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca oto şampuanları, parlatıcılar gibi temizlik ürünlerinde üreticinin olduğu kadar tüketicinin de önerdiği bileşenleri seçmenizde fayda var. Web sitemiz üzerinde her çeşit oto bakım temizlik ürünlerini inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç bakım süreçlerinizde sizlere yardımcı olabilecek fırça ve süpürge çeşitlerine de sitemizden ulaşabilirsiniz.