Refine

Orijinal Oki Şeritler

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala
Sayfada Göster

Oki 01126302 ML5520/552/5590/5591 Yazıcı Şerit Siyah

OKI 01126302 ML5520/552/5590/5591 Siyah
707,06 TL + KDV
834,33 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Oki 43571803 ML1120-1190 Yazıcı Şerit Siyah

OKI 43571803 Microline 1120-1190 Siyah
214,87 TL + KDV
253,55 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Oki 44173405 ML5720/5790 Yazıcı Şerit Siyah

OKI 44173405 ML 5720/5790 Siyah
845,71 TL + KDV
997,94 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Orijinal Oki Yazıcı Şeritleri

Orijinal Oki yazıcı şeritleri eski tip yazıcılar içerisinde tercih edilen bir ürün olmaktadır. Gündelik hayatta nokta vuruşlu yazıcı olarak da bilinmektedir. Aktif bir şekilde kullanılan bu ürünler üzerinde yazıcı şeridi ihtiyacı gerçekleşir. İhtiyaç bulunan yazıcı modelleri farklılık göstermektedir. Bundan dolayı yazıcı modelleri de farklı olacaktır. Nokta vuruşlu yazıcıların tam olarak kullanılabilmesi için uyumlu şeritler tercih edilmesi gerekir. Oki yazıcı şeridi alınacağı takdirde mutlaka ürünler incelenmeli ve yazıcıya uygun bir marka tercih edilmelidir. Kullanılan yazıcı modeli ile uyumlu olmadığı takdirde çıkan baskılar üzerine siliklik, bulanıklık ve eksik baskı gibi durumlar oluşarak yazıcı zarar görebilir.


Oki yazıcı şeritleri sağlam yapıları ile günümüzde kullanılan ürünlerden birisidir. Kaliteli bir şekilde baskı gerçekleşebilmesi için bütün parçalarının sağlıklı bir düzeni ve çalışması gerekir. Genellikle metin baskıları üzerinde nokta vuruşlu yazıcılar net baskılar çıkartmaktadır. Oki yazıcı şeritler üzerinde herhangi bir tıkanma problemleri oluşmaz. Bir nevi toner olan bu şeritler üzerinde akışkan bir sıvı bulunmaz. Yazıcı şeritler iğneler ile kağıt arasında yer alarak her bir sonucunda mürekkebi kağıda yazmaktadır. Bundan dolayı tıkanma durumları söz konusu değildir. Başarılı yazıcı şeritleri üzerinde herhangi bir tıkanış olmasa da takılma gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Bunun nedeni ise yazıcının uzun bir süre kullanım dışı kalmasıdır. Bundan dolayı Oki şerit olan yazıcılar uzun süre kullanılmadığı taktirde çeşitli sorunlar meydana getirir.


Oki Yazıcı Şeritleri Nerelerde Kullanılır?

Orijinal Oki yazıcı şeritleri nokta vuruşlu yazıcı tipler içerisinde yer alırken lazer yazıcıya göre farklı bir şekilde çalışma gösterir. Genellikle püskürtme yazıcılar tarafından tercih edilen mürekkepler sıvı olduğu için akıtma gibi sorunlar oluşturmaktadır. Fakat yazıcı şeritleri modellerinde hiçbir şekilde bu durum gerçekleşmez. Oki marka yazıcı şeridi şerit şeklindedir. Bundan dolayı basit bir yapıya sahip olup herhangi bir sıvı içermez. Böylece akıtma gibi durumlar gerçekleşmez. Kalitesiz şeritler kullanıldığı takdirde ihtiyaç baskı altında çeşitli lekeler meydana gelir. Bunun yanı sıra yıllarca kullanılmamış bir yazıcı içerisinde yer alan şeritlerde otomatik olarak değişecektir. Bundan dolayı mürekkep sorunları yaşanabilir.

Oki Yazıcı şeritlerin tercih edilmesinin temel nedeni ekonomik bir seçenek olmasıdır. Uyumlu bir şekilde tasarlanan şeritler genel olarak eski tip cihazlar ile ekonomik seçenek olarak tercih edilir. Baskı kapasitesi olarak genellikle 3 milyon karaktere sahip olup bu durum 15 milyon karaktere kadar artış gösterebilmektedir.


Oki Yazıcı Şeritleri Avantajları

Orijinal Oki yazıcı şeritleri avantajları bulunur. Yüksek kaliteli bir şekilde üretilir. Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzun süre kullanım imkanı sunan bu yazıcı şeritleri ile baskı yapılırken yazıcı iğnelerinden herhangi bir zarar görme durumu gerçekleşmez. Bu iğneler vuruşa karşı dirençli olarak tasarlanmıştır.
Kaliteli bir şekilde üretilen içerikler ambalaj içerisinde uzun süre saklanma imkânına sahiptir. Herhangi bir darbeye ya da sıvıya maruz kalsa dahi kullanım özelliğini kaybetme gibi durumları oluşmaz. Yazıcı içerisinde yer alan kartuşlar bittiği takdirde yeniden kolayca çıkartılarak takılabilir. Orijinal olarak sunulan yazıcı şeritleri takıldı takdirde tam olarak yazıcı oturur ve herhangi bir boşluk oluşturulmaz. Kullanıcılar tarafından olumsuzluk oluşmaması için mutlaka orijinal şeritler tercih edilmelidir.