Çok Al Az Öde
Alışverişe Başla! *Sadece sınırlı bir süre.

1.000 ₺ ve Üzeri Siparişlerde İstanbul'un Merkez Bölgelerine Ücretsiz Kargo!

Ofiste Şeker Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ofiste Şeker Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ofiste şeker tasarrufu yapmak sadece mutfak maliyetinizi azaltmakla kalmaz ayrıca sağlıklı alışkanlıklar edinmenizi de sağlar. Çünkü fazla şeker tüketimi sağlığınızı kötü yönde etkiler ve bağımlılık yapar. Bu bağımlılık yüzünden şekeri hayatınızdan çıkarmak oldukça zor olabilir. Bu da kesme şeker veya esmer şeker gibi ürünlere çok fazla para harcadığınız anlamına gelir.

Özellikle ofis ortamlarında çay veya kahve içmek genellikle toplu olarak yapılan bir eylem olduğu için normalde bu içecekleri tüketme gibi bir alışkanlığınız yoksa bile bir süre sonra ortama ayak uydurmaya başlayabilirsiniz. Bu da şeker tüketimini artıran etkenlerden biridir. Bu sebepten dolayı da ofiste çalışan herkesi daha az çay ve kahve tüketmeme konusunda teşvik etmeniz gerekir.

Özellikle gününüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz ofis ortamlarında şeker tüketiminizin arttığını gözlemlemiş olabilirsiniz. Özellikle işinizi yaparken enerjik hissetmek ve zinde kalmak için sürekli olarak çay veya kahve tüketen biriyseniz, o zaman küp şeker kullanmanız kaçınılmazdır. Bunu azaltmak ve ofiste şeker tasarrufu yapmak istiyorsanız bu konuda atabileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır. Bunlar:

  1. Ofisteki çalışanlarınızı daha sağlıklı içecekleri tercih etmeleri için teşvik edin.
  2. Kahve veya çay servis ederken kişi başına olan küp şeker miktarını azaltın.
  3. Ofis için alışveriş yaparken içeriğinde yüksek şeker olan içecekleri tercih etmeyin.
  4. Kahve veya çay için şeker kullanımını azaltın.

Yukarıdaki adımları uygulayarak ofiste şeker tasarrufu yapmak konusunda gerekli adımları atabilirsiniz. Bu sayede ofis ortamında daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinebilir ve şeker maliyetinin de önüne geçebilirsiniz!

Şeker Nasıl Saklanır?

Ofiste bulunan şekeri dikkatli bir şekilde muhafaza ederseniz bozulmasının önüne geçmiş olursunuz. Şekerin raf ömrünü uzatarak da israftan kaçınmış olursunuz. Bu sayede de tekrar tekrar şeker almanız ve gereksiz bir şekilde para harcamanıza gerek kalmamış olur. Peki şeker nasıl saklanır?

  1. İlk olarak yapmanız gereken şey şeker için en ideal saklama koşullarının ne olduğunu öğrenmek.
  2. Şeker nemli ve sıcak ortamda erken bozulduğu için ocak, doğalgaz ve benzeri yerlerden uzak tutun.
  3. Buzdolabı veya dondurucular şekeri muhafaza etmek için uygun değildir çünkü çok soğuk bir ortam da bayatlamasına sebep olabilir.
  4. Şekeri nemden korumak için içerisine başka bir şey eklemeyin. Bu tadını kötü yönde etkileyebilir.
  5. Şekerin bulunduğu kutunun, kavanozun veya kabın ağzını kapalı tutun.
  6. Şekeri nemden korumak için içerisine başka bir şey eklemeyin. Bu tadını kötü yönde etkileyebilir.

Şekeri saklarken bu şartları göz önünde bulundurursanız, hem ürünün raf ömrünü uzatmış olursunuz hem de aldığınız ilk günkü gibi taze kalmasını sağlamış olursunuz. Bu sayede de ofis alışverişi yaparken gereksiz masraf yapmaktan kaçınır ve ofiste şeker tasarrufu yapabilirsiniz.

Şeker için İdeal Saklama Koşullarına Dikkat Edin

Ofisinize şeker aldıysanız, şekeri düzgün koşullarda saklayarak raf ömrünü uzatabilir ve bu sayede daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bunu, şekeri plastik veya karton kutular yerine cam kavanozlarda muhafaza ederek veya çok nemli ortamlara maruz bırakmayarak yapabilirsiniz.

Sıcak İçecek Servislerinde Şekeri Bardağın Yanına Değil, Tepsiye Koyun

Şeker tüketimini azaltmanın en güzel yollarından birisi, şekeri gözlerden uzak bir yere koymaktır. Mesela çay servis ederken şekeri çay bardağının yanına değil de tepsiye veya şekerlik içine koyarak kullanım miktarını azaltabilirsiniz.

Çalışanların Sağlıklı İçecek Tüketimini Teşvik Edin

Birlikten kuvvet doğar mantığıyla ofis çalışanlarınızı sağlıklı yiyecek ve içecek tercihi yapmaya teşvik ederseniz ofiste şeker tüketim oranını ciddi oranda azaltabilirsiniz.  Özellikle şekerli çay, kola ve hazır içecekler tüketmek yerine bitki çayı, kahve ve doğal meyve suyu tüketimini artırmak hem sağlıklı hem ekonomik olarak mantıklı bir karar olacaktır.

Kesme Şeker Fiyatları Nasıldır?

Sitemizde bulunan kesme şeker fiyatı, ürünlere bağlı olarak farklılık gösterebileceği için kesin bir fiyat söylemek yanıltıcı olabilir. Bunun sebebi ise kesme şekerin fiyatını belirleyen birçok farklı unsurun bulunmasıdır. Yani kesme şeker veya başka bir şeker türü almayı düşünüyorsanız, marka seçiminiz ve satın aldığınız yeri dikkatlice seçerek tasarruf edebilirsiniz.

Biz Size Yeteriz adlı web sitemizde, uygun fiyatlara sahip geniş ürün seçeneklerini siz müşterilerimize sunuyoruz. İhtiyacınız ister kesme şeker olsun ister esmer şeker aradığınız her şeyi bulabileceğiniz en doğru adres biziz!

Eğer ofisinize veya benzeri bir yere şeker alma gibi bir düşünceniz varsa, sitemizde bulunan ürünleri inceleyebilir veya arama özelliğini kullanarak aradığınız ürünü hemen bulabilirsiniz! Sitemiz üzerinde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak da bizlere ulaşabilir ve konu ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Günde En Çok Kaç Küp Şeker Tüketilmeli?

Dünya Sağlık Örgütüne göre kadınlar günde 25 gram, erkekler ise 32-gram şekerden daha fazlasını tüketmemelidir.

Şeker Tüketimini Azaltmak için Neler Yapılmalı?

Şeker tüketimini azaltmak için şekerli gıdalardan, soslardan ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Ayrıca paketli gıda tüketimini azaltıp doğal besinlere yönelerek yediğiniz şeker miktarını azaltabilirsiniz.

 

Yorumunuzu bırakın

Bültene Kayıt Ol

Yeni gelenler, özel teklifler ve promosyonlarımız hakkında güncellemeler almak için Soluto bülten listesine abone olun.