Ofis tipi çöp kovası, genellikle ofis ortamlarında kullanılan fileli ve paslanmaz özelliklere sahip olan çöp kovalarına verilen genel addır. Bu kovalar, normal çöp kovalarına kıyasla daha farklı bir yapıya sahip olurlar. Bunun sebebi ise ofislerin iç mekanlarında kullanılan çöp kovalarına gıda değil de kağıttan materyallerin atılmasıdır. Bu da ofis tipi çöp kovası modellerinin daha açık ve kapaksız bir yapıya sahip olmasının asıl sebebidir, diyebiliriz.

Ofiste kullanmak için çöp kovası alacaksanız dikkat etmeniz gereken belirli unsurlar bulunmaktadır. Bu arasında en önemlileri çöp kovasının özellikleri, görünüşü ve hacmidir. Bu unsurları dikkate alarak ofisinize en uygun çöp kovasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ofis tipi çöp kutularının farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modellere örnek olarak şunları gösterebiliriz:

 • Masa altı delikli çöp kovası modelleri
 • Ofis tipi masa altı fileli çöp kovası
 • Plastik ve paslanmaz çöp kovaları
 • Paslanmaz ve delikli çöp kutusu
 • İç kovalı paslanmaz ve plastik çöp kovası çeşitleri
 • Fileli 12 L çöp kutusu modelleri
 • Metal çöp kovaları

Bu modeller, işlevsel özellikleri ve sade görünüşleri sayesinde ofis ve benzeri mekanlarda en çok talep gören çöp kovası çeşitleridir. Özellikle paslanmaz özelliğe sahip çöp kovaları, ofislerin vazgeçilmezidirler. Bu çeşitler arasından sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanını sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Ofis Tipi Çöp Kovaları Nedir? 

Ofis tipi çöp kovası, ofislerde kullanılmak için tasarlanmış olan, genellikle kağıt gibi sıvı olmayan atıkları atmak için tasarlanmış olan çöp kutularına denir. Bu tarz çöp kutuları, ofis ve benzeri ortamlarda sıklıkla kullanılırlar ve ortamın temiz kalmasında büyük rol oynarlar. Bu sebepten dolayı da ofislerin vazgeçilmez parçalarından biridir.

Ofis tipi çöp kovaları genellikle benzer özelliklere sahip olsalar da farklı çeşit çöp kovaları da bulmak mümkündür. Bu yüzden de ofisiniz için çöp kovası almadan önce alacağınız modeli iyi araştırmalı ve ihtiyacınıza uygun bir modeli aldığınızdan emin olmalısınız.

Eğer ofis tipi çöp kovası almayı düşünüyorsanız, sitemizde her ofise uygun modellerimize göz atabilir ve özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ofis Tipi Çöp Kovaları Nasıl Temizlenir?

Ofis tipi çöp kovalarını temizlemek, normal çöp kovalarına kıyasla biraz daha basittir. Bunun sebebi ise ofislerde kullanılan çöp kutularının genellikle kağıt benzeri materyalleri atmak için kullanılmasıdır. Yine de arada bir çöp kovasının içini temizlemek, ofiste hijyenik bir ortam sağlamak için gereklidir.

Eğer siz de ofisinizde çöp kavası kullanıyor ve nasıl temizlenebileceği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu adımları izleyebilirsiniz:

 1. İlk olarak çöp kovanızı her zaman çöp poşeti ile birlikte kullanmalısınız. Bu, çöp kovasını temizlerken size büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 2. İçini temizlemek için çamaşır suyu, sirke veya boraks gibi dezenfektan ürünleri kullanmanız çok daha hijyenik olacaktır.
 3. Bu ürünlerden birini kullanarak çöp kutusunun içini ve dışını sildikten sonraysa sıra yıkama aşamasındadır.
 4. Çöp kovasını iyice yıkayıp sonrasında durulayın.
 5. Bu adımlardan sonra çöp kovanız tertemiz ve kullanıma hazır olacaktır.

Bu adımları uygularken, sahip olduğunuz çöp kovasının modelini göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü bazı çöp kovaları farklı parçalara sahip olduğu için daha detaylı bir şekilde temizlemeniz gerekebilir. Ama modeli ne olursa olsun, temiz ve hijyenik bir çalışma ortamı için ofis tipi çöp kovanızı düzenli olarak temizlemeyi unutmamalısınız.

Ofis Çöp Kovası Fiyatları

Ofis tipi çöp kovası fiyatları, çöp kovasının hacmine, modeline, materyaline ve sahip olduğu diğer özelliklere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin, hacmi daha fazla olan ya da sensör özelliğine sahip olan bir kova, normal bir çöp kovasına göre daha pahalı olur. Yani sahip oldukları özellikler fiyata doğrudan etki ettiği için kesin bir fiyat bilgisi vermek çok doğru olmaz.

Eğer siz de ofis tipi çöp kovası almak istiyorsanız, sitemizde bulunan ürünlere göz atabilir ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sitemizde yer alan fileli veya paslanmaz çöp kovası gibi daha pek çok model arasından ihtiyacınıza en uygun olan modeli alabilirsiniz. Siparişiniz hakkında herhangi bir sorunuz olduğu takdirde, sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Çöp Kovası Kaç Litre?

Çöp kovalarının hacimleri, ürünün kullanıldığı mekana bağlı olarak değişir. Örneğin, evlerde ve ofislerde kullanılan çöp kovaları, 3-20 litre arasında hacme sahiptirler.

Çöp Kovası Kokusu Nasıl Giderilir?

Çöp kovası, bazen çöp poşetinden akan sıvılar sebebiyle kokuya sebep olabilir. Buna engel olmak için, daha sağlam çöp poşeti kullanabilirsiniz. Oluşan kokuları önlemek için ise, çöp kovasını iyice yıkadıktan sonra dibine karbonat koyabilirsiniz.

Ofis Tipi Çöp Kovası Nereden Satın Alınır?

Ofis tipi çöp kovası satın almak istiyorsanız, sitemiz üzerinde bulunan metal çöp kovaları ve küllük kategorisini ziyaret edebilir ve beğendiğiniz çöp kovasını alabilirsiniz.