Blog Listesine Dön

Ofis Dostu Poşet Çaylar

Ofis Dostu Poşet Çaylar

Türk kültüründe kendisine önemli bir yer edinmiş olan çay, aynı zamanda en eski sıcak içeceklerinden biridir. Dost meclislerinde, yemeklerden sonra ve hayatın her anına çay eşlik eder. Çay çeşitleri ise herkesin damak zevkine uyacak şekilde geniş bir ürün yelpazesinden oluşur. Bunlar arasında ofis dostu poşet çaylar, en çok tercih edilen çay çeşitleri arasında bulunur. Poşet çaylar demlik poşet çay ve bardak poşet çay olmak üzere ikiye ayrılır. Her ikisi de çay keyfini pratik bir şekilde, her an yaşamayı kolaylaştıran ürünlerdir.

Poşet çayların tam olarak nasıl doğru demleneceğini biliyor musunuz? İçeriğimizde daha lezzetli çaylar elde etmenizi sağlayacak ipuçlarına yer verdik!

Poşet Çaylar Nasıl Ortaya Çıktı?

Zaman içerisinde, gelişen dünyaya bağlı olarak çay çeşitleri farklı formlarda üretilir hale gelmiştir. Son yıllarda çayseverlerin en çok tercih ettiği çay çeşitlerinden biri olan poşet çaylar, ilk olarak 1940’lı yıllarda, Amerikalı bir tüccar olan Thomas Sullivan’ın müşterilerine reklam amaçlı küçük ipek torbalar içerisinde çay numuneleri göndermeye başlaması ile ortaya çıkmıştır. Bu ipek torbaları alanlar, nasıl demleyeceklerini bilmediklerinden dolayı, torbaları doğrudan suya atarak çay demlemesi yapmıştır. Buradan yola çıkarak dünya genelinde poşet çayların üretimi başlamıştır.

Ülkemizde ise poşet çaylar, ilk defa 1989 yılında hayatımıza girmiştir. Evlerde, ofislerde, kafelerde ve yemek servisi yapılan bütün yaşam alanlarında poşet çaylar daha çok tercih edilir olmuştur. Hızlı ve pratik bir şekilde çay içilmesine fırsat veren poşet çaylar sayesinde dökme çay ile yapılan uzun demleme süreleri son ermiştir. Lezzet açısından ise bu konu çayseverler tarafından her zaman tartışma konusu olmuştur. Çay içmesini seven pek çok kişi poşet çayları, dökme çaylara göre tadının yetersiz olması nedeniyle tercih etmemektedir.

Poşet Çaylar Nasıl Demlenir?

Hızlı yaşam şartlarında kullanım kolaylığı sağlayan poşet çaylar, özellikle iş yerlerinde ve ofislerde en çok kullanılan sıcak içecektir. Ofiste çay içmek için poşet çaylar en pratik çözümdür. Poşet çayların ağaç liflerinden elde edilmiş delikli yapısı sayesinde kolay demlenir. Kısa sürede içilebilen poşet çayların demlenmesi süresi en fazla 2 dakikadır. Bu süre uzatılıp kısaltılarak açık ya da koyu çay elde etmek mümkündür. Poşet çayları demlemek için yapılması gerekenler ise şunlardır:

  • Öncelikle poşet çay demlemek için içme suyunun kaynatılması lazımdır.
  • Daha sonra bir bardağa ya da demliğe poşet çayların konulması gerekir.
  • Su kaynadıktan sonra bardağa ya da demliğe sıcak ilave edilir.
  • En fazla 2 dakika sonra poşet çay içmeye hazır hale gelir.

Görüldüğü üzere demlemesi çok pratik olan ofis dostu poşet çaylar, istenilen her yerde çay içmenin en hızlı yoludur. Ancak poşet çaylar tek kullanımlıktır, ikinci bir sefer demlenemez.

Poşet Çaylar Nasıl Saklanmalı?

Poşet çaylar, tıpkı dökme türü gibi çay paketleri halinde satışa sunulur. Günümüzde her çeşit çayın poşet olarak hazırlanmış şekilleri mevcuttur. Günlük tüketim ürünleri arasında yer alan poşet çayların saklanma konusunda ise birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Bu hususlara önem verilmediği takdirde, paketleri açıldıktan sonra poşet çayların kullanım ömürleri kısalacaktır. Aynı zamanda tatlarında bozulmalar meydana gelebilir ve aromaları kaybolabilir.

Bütün bunlara bağlı olarak poşet çayların mutlaka serin ve güneş almayan yerlerde saklaması gerekir. Poşet çayların paketleri açıldıktan sonra geri kalanlarının cam ya da seramik bir kavanozda saklanması, daha uzun süreli bir kullanım ömrü sağlar. Bu kavanozlar sayesinde tatlarında ve tazeliklerinde uzun süre kayıp yaşanmaz.

Ofis Dostu Poşet Çaylar Bizsizeyeteriz’de!

En iyi ofis dostu poşet çay çeşitleri, Bizsizeyeteriz’de, online ödeme yöntemleri sayesinde hemen sipariş edilebilir. Poşet çay çeşitleri, herkesin bütçesine uyan fiyat aralıkları ile her zaman sitemizde satışa sunulur. Diğer yandan poşet çay fiyatları ise çayların cinslerine ve özelliklerine göre kendi içerisinde farklılık gösterir.

Poşet çaylar evlerde, ofislerde, iş yerlerinde zaman kazandıran ve uzun süreli demlenme derdinden kurtaran ürünlerdir. Bu nedenlere de bağlı olarak poşet çaylar, her zaman için en hesaplı çözüm olur. Ağaç lifli özel poşetleri ile çevre dostu olan bu ürünler, aynı zamanda çayın tasarruflu bir şekilde kullanılması konusunda da yardımcı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Poşet Çayların Kullanım Süresi Ne Kadardır?

İyi muhafaza edildiği takdirde poşet çaylar, 2 sene boyunca bozulmadan kalan ürünlerdir.

Poşet Çaylar Nasıl Demlenir?

Poşet çaylar bardakta ya da demlikte en fazla 2 dakika içerisinde demlenebilir.