Ofis Cihazları ve Malzemeleri

Filtre 0
198,75 TL + KDV
238,50 TL (KDV Dahil)
37,50 TL + KDV
45,00 TL (KDV Dahil)
165,00 TL + KDV
198,00 TL (KDV Dahil)
191,25 TL + KDV
229,50 TL (KDV Dahil)
150,00 TL + KDV
180,00 TL (KDV Dahil)

Ofis Cihazları Nedir?

Ofis cihazları çalışma hayatında işleri kolaylaştırmak için kullanılır. Bu cihazlar ofis içinde birçok kişi tarafından ortak olarak kullanılır. İçlerinden bir kısmı özel olarak kullanılsa da onlarda yerine göre paylaşılır. Elle yapıldığında zaman alan, düzgün olmayan işlemlerin, hızlı ve kusursuz yapılamasına destek olurlar. Mekanik, elektronik, manuel veya otomatik çeşitleri olan cihazlar verimli olarak hizmet verir. Ofis, iş ve çalışma alanlarında kullanılan cihazların kaliteli ve uzun ömürlü olması gerekir. Ofis içinde işlerin daha hızlı ve düzenli olarak yapılmasını sağlayan cihazların, belli dönemlerde bakım yapılması gerekir. 

Her Ofiste Bulunması Gereken Ofis Cihazları Listesi

Ofis cihazları listesi içinde birçok yardımcı ekipman bulunur. Hesap makinesi, pil, mouse, barkod okuyucular, ciltleme makineleri, etiket makinesi, kâğıt kesme makinesi bu liste içinde yer alır.

Hesap makinesi: Bütün işyerlerinde en çok kullanılan cihazların başında yer alır. Çoğunlukla hesap ve cebir işlemleri için kullanılır. Bazı iş yerlerinde bilimsel verilerin hesaplanmasında kullanılan türleri bulunur. Bu hesaplamalar veri analizleri yaparak destek olurlar. Hesap makinesi kullanmanın avantajları:

 • Zaman alacak ve iş yükünü artıracak işlemlerin kısa sürede doğru olarak hesaplanması sağlanır.
 • Acil işler, zaman kaybetmeden yapılarak sonuçlandırılır.
 • Eylem sonrası kontrol edilmeye gerek duyulmaz, kesin sonuç alınır.
 • Birçok hesaplama işlemleri hızlı yapıldığı için zaman ve emek tasarrufu yapılır.

Pil: Elektronik cihazların, bilgisayar ve çevre birimlerinin çalışmasını sağlayan piller ofisin enerji kaynağıdır. Hesap makinesi, mause ve küçük ekipmanlarda yoğun olarak kullanılır.  Bu cihazlar pillerle çalışır. İşlerin aksamaması için bu pillerin yedeklerinin bulunması gerekir. Alınacak ofis malzemeleri arasında bulunur ve listenin başında yer alır.

Mause: Bilgisayarın kontrol edilmesi ve eylemlerin aktarılması için aracı olan bir bilgi giriş cihazıdır. Kelime anlamı fare olsa da mause ismi kullanılmaktadır. Ekran imlecini yöneten cihazın da yedeğinin bulunması gerekir. Ofis araçları içinde, bozulduğu anda işlerin aksamasına neden olacak önleme sahiptir.

Barkod Okuyucular: Ofislerde en çok kullanılan cihazlardandır. Alışveriş noktalarında daha yaygın olarak bulunur. Depolarda, stok kontrolünde ve mal olan her yerde kullanımı yaygındır. Barkodlar malın sınıflandırılmasının yapıldığı bilgilerden oluşur. Siyah çizgilerden ve numaralardan oluşur. İhtiyaca göre kullanılan farklı çeşitleri bulunur.

 • Kablolu ve kablosuz barkod okuyucu
 • Masaüstü kullanıma uygun barkod okuyucu
 • 2D teknolojili barkod okuyucu
 • Lazer sistemli barkod okuyucu

Barkod okuyucu kullanan yerler, marketler ve alışveriş merkezleri, finans ve muhasebe birimleri, kargo firmaları, hizmet abonelikleridir. Barkod okuyucu sistemi okunan veriyi bilgisayar sistemine göndererek işlenmesini sağlar. Kısa sürede hayli emek ve zaman gerektiren işlemler hızlı ve doğru olarak tamamlanır.

Ciltleme Makineleri: Plastik, helezon ve ısısal olarak üç grup şekline kullanılır. Ofis gereçleri içinde kullanımı yaygın olan bu makineler birçok alanda kolaylık sağlar. Arşivleme, evrak saklama ve sunum gibi kullanım alanları bulunur.

Etiket Makinesi: Mal satış hizmeti yapılan noktalarda çok fazla kulanım sağlanır. Makinelerin baskı hızı ve çözünürlüğü en önemli kriterdir. Geniş hafızalı olanlar tercih edilir. Karakter sayısı ve font gibi seçenekleri bulunur. Elde kolay kullanım sağlanan ergonomik ve hafif modelleri tercih edilir.

 • Perakende hizmetleri
 • Mağaza ve dükkanlar
 • Ofis ve bayi sistemleri
 • Market ve alışveriş merkezlerinde kullanılır.

Toplu olarak etiketleme işlerinin hızlı ve güvenli olarak yapılmasına yardımcı olur. Büyük etiketlerin yüksek çözünürlükte istenilen kalitede basılmasını sağlar. Etiket makinesinde basılan barkodlar, makine yardımıyla kolaylıkla okunur. Sayım işleri hızlı ve kolay olarak yapılır.

Kesme Makinesi: İsteğe bağlı olarak kullanılan kesme makinesi, yoğun evrak akışı olan birimlerde kullanılır. Kesme işlemlerinin tehlikesiz ve kazasız olarak gerçekleşmesini sağlar. İş güvenliği açısından tedbir oluşturur. Ofis cihazı kullanımı açısından en güvenli ortamı oluşturur. Perforajlı, düz ve kırma şeklinde kesim yapılmasını sağlar. İmha ve atık kategorisinde değerlendirilir.

Ofis Cihazları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis cihazlarının kaliteli, güvenli ve randımanlı olması gerekir. Elektronik ve mekanik cihazların, bakım ve servislerinin yapılabileceği birimlerin olmasına dikkat edilmelidir. Uzun süreli ve sık kullanıma uygun olması gerekir. Sarf malzemelerinin kolay ulaşılabilir ve kolay tedarik edilebilir olması önemlidir. Toptan ofis malzemeleri alınırken garanti belgelerinin mutlaka onaylı olması gerekir. İhtiyaca göre en uygun modelin belirlenmesi verimi artıran unsurdur. Hafif yapılı ve kolay taşınır olması gerekir. Portatif ve ergonomik ürün seçimleri yapılması iş verimini artırır. Ekipman kullanımlarının, ofis ve çalışanın güvenliği açısından iş güvenlik prosedürlerine uymalıdır.

Toptan Ofis Malzemeleri Alışverişi İçin Bizsizeyeteriz

Toptan ofis cihazları ve malzemeleri alınırken ihtiyaçların doğru belirlenmesi gerekir. Belirlenen ihtiyaca uygun özelliklerdeki model seçimlerinin yapılması, iş ve cihaz verimini artırır. Ofis için ihtiyaç duyulan cihaz ve malzemelerin kaliteli, ekonomik ve uzun süre dayanması istenir. Ofis için gerekli olan cihaz, ürün ve sarf malzemeleri Bizsizeyeteriz web sitemizde geniş seçeneklerle satılmaktadır.

Sizlere çözüm odaklı ve deneyimli ekiplerimizle, kusursuz tedarik zinciri sağlıyoruz. 4000’den fazla yerli ve yabancı markalardan oluşan ürün seçeneğiyle sizlere hizmet ağımızı açıyoruz. Gıdadan, kırtasiye ürünlerine, kartuş ve sarf malzemelerine kadar her ürün çeşidi müşterilerimize açıktır. Bizsizeyeteriz 2007 yılından beri kaliteli ve güvenli alışveriş hizmetlerini profesyonel olarak gerçekleştirmektedir.

Sık Sorulan Sorular

 • En çok kullanılan ofis cihazları nelerdir?

Hesap makinesi, mause, pil ve bataryalar, etiket, kâğıt kesme ve barkod makineleridir.

 • Bütün ofis malzemelerin alınabileceği tek bir nokta var mıdır?

Bizsizeyeteriz sitesinde ofis için gerekli tüm malzemeler, sarf ürünleri, cihaz ve gıda ürünleri satışı yapılıyor.

 • Ofis cihazları güvenli midir?

Ofiste kullanılan ve uluslararası markalara ait garantili ürünler, iş güvenliği prosedürlerine uygun ve güvenlidir.