Haspet Nitril Eldiven Mavi Small resmi
Göz at

Haspet Nitril Eldiven Mavi Small

96,86 TL + KDV 116,23 TL (KDV Dahil)
Haspet Nitril Eldiven Mavi Small Extra resmi
Göz at

Haspet Nitril Eldiven Mavi Small Extra

127,10 TL + KDV 152,52 TL (KDV Dahil)
Haspet Nitril Eldiven Siyah Small Extra resmi
Göz at

Haspet Nitril Eldiven Siyah Small Extra

133,30 TL + KDV 159,96 TL (KDV Dahil)
Haspet Eldiven Nitril Mavi Medium resmi
Göz at

Haspet Eldiven Nitril Mavi Medium

96,86 TL + KDV 116,23 TL (KDV Dahil)
Haspet Nitril Eldiven Siyah Medium Extra resmi
Göz at

Haspet Nitril Eldiven Siyah Medium Extra

133,30 TL + KDV 159,96 TL (KDV Dahil)
Haspet Eldiven Nitril Mavi Large resmi Haspet Eldiven Nitril Mavi Large resmi
Göz at

Haspet Eldiven Nitril Mavi Large

96,86 TL + KDV 116,23 TL (KDV Dahil)
Haspet Nitril Eldiven Siyah Large Extra resmi
Göz at

Haspet Nitril Eldiven Siyah Large Extra

133,30 TL + KDV 159,96 TL (KDV Dahil)

Nitril Eldiven Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Sağlık sektöründe, temizlik sektöründe sıklıkla kullanılan nitril eldiven, nitril eldiven nedir? Kullanım alanları nelerdir? Başlığımızda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Nitril eldiven, muayene eldiveni olarak da bilinmektedir. Ayrıca birçok farklı alanda kullanılabilir. Lateks eldivenlere göre oldukça dayanıklı olmalarıyla bilinmektedir. Nitril eldiven ile ilgili gelin birlikte tüm detaylara göz atalım.


Nitril eldiven nedir?

Nitril eldiven, petrol esaslı üretilen bir eldivendir. Ayrıca lateks eldiven kauçuktan yapıldığı için çabuk delinirken nitril eldiven daha sağlamdır. Bazı iş alanlarında lateks yerine nitril eldiven kullanılmaktadır. Sağlık sektöründe lateks eldiven alerji yaptığı için nitril eldiven tercih edilmektedir. Bu yüzden de muayene eldiveni olarak adlandırılmaktadır. Elleri koruyan nitril eldiven, artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. İnşaat çalışanları ve laboratuar çalışanları da nitril eldiven kullanmalıdır.


Nitril Eldivenin Özellikleri

Pek çok kullanım alanı olan nitril eldivenin çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Gelin birlikte özelliklerine detaylı bir şekilde göz atarak daha detaylı bilgi sahibi olalım.

 • Aşınmalara karşı oldukça dirençlidir ve bu özelliğiyle tanınır.
 • Kimyasal olarak erimelere, aşınmalara karşı direnci yüksektir.
 • Sürtünme oranı düşük olduğundan bazı işleri kolaylıkla yapmanızı sağlar. Ancak bazı durumlarda da zorluk çıkarabilir. Hangi işi yaptığınıza bağlıdır.
 • Elinize soktuğunuzda kolayca elinizin şeklini almaktadır.
 • Uzun süre raflardaki yerini koruyup ayakta kalabilir.
 • Herhangi bir sıvıyı içine sızdırma oranı çok düşüktür. Bu yüzden rahatlıkla sıvılarda kullanılabilir.
 • Çok amaçlı olarak laboratuarlarda, çeşitli iş yerlerinde, hastanelerde kullanılabilir.
 • Pudrasız nitril eldiven kurumayı önleyerek daha rahat kullanım sağlar.
 • Çeşitli türleri bulunmaktadır. Bunlar; mavi noktalı nitril eldiven, tam kaplı nitril eldiven, light nitril eldiven, köpük nitril eldiven, nitril muayene eldivenidir.
 • Muayene eldivenlerinin rengi siyah olarak üretilmektedir. Bu ekstra kalın ve pudrasız olduğunu göstermektedir.
 • Gıda sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Nitril Eldivenin Kullanım Alanları Nelerdir?

Nitril eldivenin mekanik bir yapıda olması birçok alanda üstünlük sağlamasına olanak tanıyor. Nitril eldivenlerin özel olarak üretilen farklı türlerinin de bulunması birçok farklı alanda kullanılmalarını sağlıyor. Nitril eldivenlerin genel kullanım alanları şöyledir: İnşaat sektöründe, Laboratuarlarda, Tamir yapılan alanlarda, Sanayide ve imalathanelerde. Bunun yanında ihtiyaç halinde evde de kullanılabilmektedir. Özellikle detarjanla ev temizliği yapanlar ve temizlik işçileri, ellerinin aşınmamasını istiyorsa nitril eldiven kullanabilir.


Nitril Eldivenin Faydaları Nelerdir?

Nitril eldiven kimyasal aşınmalara karşı dirençli olduğundan birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Özellikle sağlık sektöründe lateks eldiven alerjik reaksiyonlar gösterebilirken, nitril eldivenin böyle bir durumu yoktur. En büyük faydalarından birinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında bazı sıvılar ele zarar verdiğinden nitril eldiven sıklıkla kullanılmaktadır. Nitril eldiven ellerin aşınmasını önleyerek rahatlıkla işinizi tamamlamanızı sağlamaktadır.

Bazı insanlarda nitril eldivene karşı da alerjik reaksiyon görülebilir. Ancak lateks eldiven de bu durum çok daha sık olarak kendisini göstermektedir. Eğer nitrile karşı alerjiniz varsa kaşıntı, batma ve yanma gibi etkiler görebilirsiniz. Bu durumda kesinlikle nitril eldiven tercih etmemelisiniz. Bunu da en iyi deneyerek anlayabilirsiniz. Ancak çoğunlukta nitril eldivene karşı herhangi bir reaksiyon görülmemiştir. Bu da daha sağlıklı bir kullanım olanağı sunmaktadır.

Nitril eldiven almak isteyenler internetten veya temizlik ürünleri satan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirler. Kullanım alanına göre çeşitli türleri olduğundan hangi alanda kullanacağınızı önce belirlemeniz gerekecektir. Fiyatları da çok yüksek olmadığından her eve lazım olduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanında tıbbi olarak da her hastane için gerekli bir malzemedir.