Blog Listesine Dön

Nescafe Çeşitlerinin Kalorileri Ne Kadar?

Nescafe Çeşitlerinin Kalorileri Ne Kadar?

Nescafe hazır kahveler arasında çok geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Kullanıcıların tüketim alışkanlıklarına göre kalori seçmelerine olanak tanıyan geniş bir ürün yelpazesi sunar. Bu geniş seçenek ile beslenmesine dikkat edenler rahatlıkla kahve keyfi yapabilirler. Az kalorili ve kalorisiz seçeneklerle kahveler arasında oldukça ilgi gören Nescafe, kalori hesabında da hayatı kolaylaştırır. Birbirinden nefis kokulu ürünlerin yer aldığı Nescafe, farklı tatlarla sevenlere sağlıklı kahve keyfi sunar. Nescafe çeşitlerinin kalori değerlerini inceleyerek farklılıklarına bakmak gerekir.

Nescafe Ne Sıklıkla Tüketilmelidir?

Nescafe çeşitleri bir bardak sıcak su ile hemen içilebilir özelliğe sahiptir. Böylece istenilen zaman kolaylıkla kahvenin tadı çıkarabilir. Farklı ve harika aromalara sahip ürünlerin kalori içeriği çeşidine göre değişmektedir. Günlük tüketilen miktarları kişiden kişiye farklılık gösterebilir; ancak beslenmesine dikkat edenler, kalorisine göre seçim yaparak ideal kullanım ölçülerine dikkat ederler. Günde 2 veya 3 fincandan fazla Nescafe içilmemesi tavsiye edilir. Kahve meraklıları filtre kağıtları ve makinelerle zaman kaybetmek istemezler. Hazırlaması kolay ve çabuk olan Nescafe ürünleri bu nedenlerle daha çok tercih edilir.

Nescafe Çeşitlerinin Kalorileri Ne Kadardır?

Nescafe ürünleri ve çeşitleri farklı kalori seçeneklerinden oluşur. İçerisine konulan ek malzemeler kalori değerlerinin artmasına neden olur. En fazla kalori artıran malzemelerin başında krema grubu gelir. Süt ürünlerinin kalori değerleri içilen kahvenin toplam kalorisinin yükselmesini sağlar. Kahve hazırlanırken bu detayın göz önünde tutulması ve dikkat edilmesi gerekir. Kahve kremaları kalori açısından en yüksek gruplardır. Sağlıklı yaşama önem verenlerin krema ve süt ürünleri tüketimine dikkat etmesi gerekir.

Nescafe Classic

Nescafe ürün çeşitleri içinde Classic olan çeşidinin kalori içeriği oldukça düşüktür. Klasik kahve filtre kahveler gibi lezzetli bir aromaya sahiptir. Klasik tattan vazgeçemeyenler için mükemmel bir seçimdir. Nescafe Klasik; özenle seçilerek kavrulan kahve çekirdeklerinin mükemmel lezzetine sahiptir. 1 kaşık yaklaşık 2gr ürün, 6 kalori içerir. Beslenmesine dikkat edenler ürünü istediği kadar gönül rahatlığıyla tüketebilirler. En önemli özellikleri:

  • Yoğun Kahve Tadı
  • Keskin Kahve Aroması
  • Sade Kahve Lezzeti
  • Sert Fakat Kolay İçilebilir

Nescafe 2’si 1 Arada

Nescafe, formuna dikkat ederek kalori hesabı yaparak beslenmesine dikkat edenleri düşünerek çok çeşitli ürünler üretir. 2'si 1 arada kahve harmanı da bu ürünlerden biridir. Kahve ve süt tozunun mükemmel oranda karıştırılmasıyla hazırlanan Nescafe, 2'si 1 arada, tek kullanımlık paketlerde sunulur. Keskin kahveler yerine yumuşak içimli kahve seven kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Leziz damak tadıyla büyük ilgi gören 2'si 1 arada Nescafe, kalori yelpazesinin en alt sıralarında yer alır. Bir paketinde 11 gram olan Nescafe 2'si 1 arada, sadece 50 kalori içerir.

Nescafe 3’ü 1 Arada

Nescafe 3'ü 1 Arada, lezzetten ödün vermeyen kahve tiryakilerinin severek tükettiği bir üründür. Kahvesini içerken hiçbir zevkten mahrum kalmak istemeyenler için ideal çözüm sunulur. Nescafe 3'ü 1 arada içindeki kaloriler, şeker içeriği nedeniyle nispeten daha yüksektir. Tekli paketlerde sunulan Nescafe 3'ü 1 arada, 81 kalori içerir. Formuna dikkat eden kişiler tarafından daha az tercih edilir.

Kalori hesabı yapmayan ve şekersiz kahve içemeyen kişilerin ilk tercihlerini oluşturur. Geniş kitleler tarafından tercih edilen ürün yumuşak ve kolay içime sahiptir. Sıcak ve soğuk olarak içilebilen ürün buzlu olarak da tüketilebilir.

Nescafe Gold

Nescafe Gold çok düşük kalorili bir kahvedir. Kafeinli ve kafeinsiz olmak üzere iki farklı seçenekle kullanıcılarının beğenisine sunulur. Nescafe Gold, kahve severlerin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Özenle seçilmiş kahve çekirdeklerden oluşan mükemmel aromasıyla zengin bir tada sahiptir. 1 çay kaşığı Nescafe Gold 22 kalori içerir. 2 gram Nescafe Gold içeren bir porsiyon paket 7 kalori içerir.

Nescafe Sütlü Köpüklü

Nescafe, özellikle kahvesini yumuşak içmeyi sevenler için üretilmiş sütlü, köpüklü bir üründür. Kahveyi kaplayan köpüğün verdiği hoş tadı sevenler için mükemmel bir seçimdir. Tek kişilik ambalajlarda sunulan sütlü köpüklü Nescafe, kalori içeriğiyle kahve severlere hitap eder. Sadece 79 kalori olan Nescafe sütlü köpüğüyle, diyetine dikkat edenler için lezzetli bir seçeneği sunar.

Nescafe Latte

İtalyanların dünyaya sunduğu kahve kültürünün, en lezzetli ürünlerinden biri olan latte kelimesinin anlamı süt olarak açıklanır. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu kahve, Nescafe tarafından yapılan porsiyonluk paketler sayesinde hazırlanışı oldukça kolaydır. Nescafe latte kalori olarak markanın diğer süt ürünlerine benzer. Bir paket Nescafe sütlü 73 kalori içerir.

Sütlü Nescafe

Süt ile birlikte Nescafé oldukça uygun ve düşük bir kalori içeriğe sahiptir. Günlük kalori ihtiyacına göre diyetine önen verenler için ideal bir seçim olarak öne çıkar. Sütlü bir bardak Nescafe yaklaşık 6 kcal içerir. Kalori değeri kullanılan süt miktarına göre değişir. Nescafe içilirken Coffee Mate sütlü kahve kremasıyla da kullanılabilir. Oldukça pratik bir kullanım sunan Coffee Mate, kahvenin tadını yumuşatır ve keyifli bir içim verir. 1 kaşık Coffee Mate 22 kalori içerir.

Nescafe Mocha

Nescafe ile kalori derdiniz olmadan kahve içebilir. Nescafe Mocha, farklı ve özel tatlardan hoşlananlar için birebir. Kahve ve çikolatanın eşsiz birleşimini sunan bu ürün oldukça popüler bir içecektir. Nescafe Mocha, kalori hesabıyla ilgilenenleri bile memnun edebilir. 17,9 gramlık Nescafe Mocha karışımı 1 porsiyonluk pakette sadece 50 kalori içerir.

Formuna Dikkat Edenler Hangi Nescafe Çeşidini Tüketmelilerdir?

Beslenmesine ve sağlığına dikkat edenler genellikle kalori konusunda hassastır. Bu durumun farkında olan Nescafe, herkesin kahve keyfi yapmasına olanak tanıyan geniş bir kahve yelpazesi sunar. Nescafe çok çeşitli kalori içeren ürün seçeneklerini tüketicilere sunar. Sade lezzetlerden oluşan ürünler daha az kalori içerir. Bu ürünler genellikle yoğun bir kahve tadı ile karakterize edilir.

Beslenmesine dikkat eden ancak kahvenin keskin tadını sevmeyenler için de Nescafe, alternatif seçeneklerden oluşur. 2'si 1 arada bu seçeneklerden biridir. Kahve ve süt karışımından oluşan Nescafe 2'si 1 Arada, ilave tatlandırıcı içermemesi nedeniyle düşük kalorisi ile öne çıkar. Kahvesini hafif sevenler için bir diğer düşük kalorili seçenek ise sütlü köpüklü Nescafe’dir. Arada diyetten uzaklaşmak isteyenler için Nescafe mocha mükemmel bir alternatif oluşturur.

Ülkemizde Türk kahveleri sevilerek yaygın olarak tüketilse de pratik ve kolay hazırlanan Nescafe ürünleri en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Hazırlaması kolay ve basit olan Nescafe yoğun iş temposunda kişilere hızlı çözümler sunar. Fast food yemek kültürünün en sevilen ürünlerini de hazır kahve seçenekleri oluşturur. Nescafe geniş ürün yelpazesiyle tüm kahve severler hitap eder.

Düşük kalorili Nescafe ürünlerini hem tek porsiyonluk hem de büyük paketlerde almak isteyenler Bizsizeyeteriz’den temin edebilirler. 4000’den fazla geniş ürün seçenekleri, ulusal ve uluslararası markalar yer alır. Ekonomik ve uygun fiyatlı alışveriş için en güvenli alışveriş imkânı sunulur.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Hazır kahveler bozulmadan ve tazeliğini koruyarak nasıl saklanır?

Alınırken son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Kullanılacak miktara göre alınarak serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmelidir.

 

  • Hazır kahveler en kolay nasıl hazırlanır?

En hızlı ve kolay hazırlama şekli sıcak suyla karıştırılarak yapılır.

 

  • Hazır kahvelerin tadı nasıl yumuşatılır?

İçimi sert gelen kahvelerin içlerine süt veya kahve kreması eklenerek içimi yumuşatılabilir.