Muayene Masa Örtüsü 50 m 6 Rulo resmi Muayene Masa Örtüsü 50 m 6 Rulo resmi
Göz at

Muayene Masa Örtüsü 50 m 6 Rulo

431,42 TL + KDV 517,70 TL (KDV Dahil)

Muayene masa örtüleri hastane ve sağlık merkezlerinde hijyeni sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. İmal edildikleri malzemeler kullan at niteliğindedir. Genel olarak kâğıttan üretilen muayene örtüleri, rulo şeklinde tasarlandıkları için yer kaplamaz. Pratik kullanıma sahiplerdir. Serilecekleri alanların ölçüsü oranında, kolay koparılabilen noktalardan ayrıştırılabilir.

Daha çok sağlık merkezlerinde tercih edilmelerinde en temel amaç, bir önceki hastanın muayene masalarındaki kalıntılarından tamamen kurtulmaktadır. O an fark edilemeyecek bulaşıcı bir hastalık hem yeni gelen hastayı hem de sağlık çalışanlarını risk altında bırakabilir. Bu nedenle masaların steril hale getirilmesi ve bunun pratik biçimde yapılması büyük önem arz etmektedir. Çünkü bazı hastane ve sağlık kurumları, kalabalık ziyaretçi sayısı sebebiyle hızlı olmak durumundadır.

Bununla birlikte güzellik ve bakım merkezleri, ürüne ihtiyaç duyulan bir diğer alandır. Kuaförlerde yapılan işlemler esnasında muayene örtüleri işinizi kolaylaştırır. Ağda, manikür ve pedikür gibi uygulamalar sonucunda ortaya çıkan kalıntıları, örtüler sayesinde hızlıca temizleyebilirsiniz. Yalnızca ürünü belirli noktalarından tutup katlayarak geri dönüşüm kutularına atabilirsiniz. Hızlı ve kolay yapılabilen değişim sayesinde tam bir koruma sağlayabilirsiniz.

Hayvanların muayeneleri esnasında örtü kullanılması ise daha sağlıklı bir durum oluşturacaktır. Hem muayene hem de tırnak ve tüy kesimi gibi aşamalarda örtü kullanmanız, temizleme sürecini kısaltır. Muayene örtülerini tercih ederek işlerinizi ciddi şekilde kolaylaştırabilirsiniz.

Muayene Masa Örtüsü Nedir?

Medikal amaçlı üretilen, yumuşak dokulu ve sıvıları emici bir yapıda olan örtülere muayene masa örtüsü denmektedir. Belirli aralıklar ile kolayca koparılabilme özellikleri mevcuttur. Genellikle antialerjik olarak üretilmektedirler. Emicilik özellikleri, fazla olarak üretilmelerinde ve tercih edilmelerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda antibakteriyel niteliği olan bu ürünler, sedye üzerlerinde kullanıma uygundur.

Sedyelerde kullanımı yaygın ve gerekli bir durumdur. Acil hasta nakil işlemlerinde, taşınması gereken yaralı bireylerin medikal durumları değişiklik göstermektedir. Peş peşe hasta taşınması gereken durumlarda da ürün hızlı ve pratiklik açısından oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu durumlarda öncelik, hijyenin korunması ve insan sağlığının tehlikeye atılmamasıdır. Örtüler, tedbir almak ve hasta sağlığını önemsemek adına dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Muayene masaları boyutuna göre ayarlanabilen rulolar, koparma kısmından kolayca ayrılabilmektedir. Muayene sayısına göre her defasında değiştirilmesi gereken bu örtülerin, toplu olarak alınması daha uygun olacaktır. Uzun süreli kullanımlar için daha çok sayıda sipariş verilebilmektedir. Bizsizeyeteriz.com ile örtü rulo setlerini hızlıca sipariş verebilirsiniz. Bu sayede çok daha steril olarak tetkik işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Lamineli muayene masa örtüsü çeşitleri, özellikle tetkikler sırasında oluşan sıvı ve ilaç kalıntılarını emer. Emici yapıya sahip oldukları için kullanıldıkları alanlar daha temiz kalmaktadır. Sıvı geçirmez özellikleri, alt katmanlarına uygulanan polietilen kaplama sayesinde olmaktadır. Çok daha dayanıklı bir yapıda olabilmeleri için çift katlı olarak üretimleri gerçekleştirilir.

Muayene Masa Örtüsü Özellikleri Nelerdir?

Muayene masa örtüsü en belirgin ve gerekli özelliği, tek seferlik kullanım imkânı sunmasıdır. Sağlık için gerekli hijyen standartlarını doğru olarak yerine getirebilmek için her medikal ürün bir kez kullanılmak zorundadır. Sağlık ürünleri kişiye özel olmalıdır. Kullanıldıktan sonra imha için tıbbi atıklar arasında tasnif edilmeleri gerekmektedir.

Yapılan sağlık müdahalesi veya bakım işlemlerinde bu örtüleri kullanarak risklerin önüne geçebilirsiniz. Bakteri ve virüslerin kolay bir şekilde bulaşabildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle sağlık kuruluşlarında örtüler, özelliğine uygun olarak her işlemden sonra değiştirilmelidir. Yoğun kullanım ihtiyacı bulunan yerlerde ürünü fazladan satın alarak rahat edebilirsiniz. Muayene örtülerinin doğru koşullar altında saklanması durumunda, herhangi bir raf ömrü bulunmamaktadır. Bu yüzden toptan alışveriş yapmak daha faydalı olacaktır.

Kullanım rahatlığı ve temizliğe olan katkısı sayesinde muayene masa örtüleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bu yerler arasında;

  • Hastaneler,
  • Klinikler,
  • Aile sağlığı merkezleri,
  • Özel muayenehaneler,
  • Diş tedavi merkezleri,
  • Güzellik salonları,
  • Veterinerler bulunmaktadır.

Örtü kullanıldığı her alanda hijyen standartlarının yerine getirilmesini ve hem kendinizi hem de kullanacak kişileri korumanızı sağlar.

Kullanım alanları daha çok çeşitlendirilebilir olan bu ürünleri, kaliteli hizmet güvencesiyle satın almak istiyorsanız bizsizeyeteriz.com ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Muayene Masa Örtüsü Fiyatları

Muayene masa örtüsü fiyatları ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Genişlik ölçüleri genellikle birbirine yakın olan örtüler, uzunluk olarak çeşitli metrelerde satılmaktadır. İhtiyaca uygun olarak seçebileceğiniz uzunlukları bulunan masa örtülerini, toplu olarak satın alma şansınız bulunmaktadır. Genellikle 6’lı ve 12’li olarak satılmakta olan ve farklı adetler ile oluşturulmuş çoklu ürünlerde bulabilirsiniz.

Renk ve desen çeşitliliği fazla sayıda olmayan bu ürünler için eklenen özellikler fiyatlarının değişmesine sebep olacaktır. Muayene masa örtülerinin üretim kaliteleri de belirleyici olmaktadır. 1. kalite olan ürünler dayanıklılıkları ve sıvı geçirmez özellikleriyle fiyatının hakkını veren ürünlerdir. Selüloz kâğıdından üretilmeleri sayesinde, kullanım amacına tam uyumlu olmaları tercih edilme oranlarını arttırmaktadır.

Sitemiz üzerinde satışa sunulan ürünlerin tamamı en iyi markaların en kaliteli seçenekleridir. Pratik ve hızlı bir biçimde siparişlerinizi oluşturarak muayene örtülerine sahip olabilirsiniz. Toptan olarak satın alım yapmanızla hem tedarikli olursunuz hem de maddi olarak tasarruf edersiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tek Kullanımlık Sedye Örtüsü Nedir?

Klinik, muayenehane ve hastane gibi birçok alanda sedyelerin üzerine serilen örtüdür. Tek kullanımlık sedye örtüsü sıvıyı tutması ve alt yüzeyi koruması özellikleriyle fayda sağlamaktadır.

Sedye Örtüsü Neden Kullanılır?

Sedye örtüsü, sedye ve benzeri koltuklarla yatakların kullanıldığı alanlarda hijyen kurallarına uymak için kullanılır. Bu örtüler sayesinde sağlık açısından risk alınmaması sağlanır.

Sedye Örtüsü İsmi Nedir?

Sedye örtüsü aynı zamanda muayene masa örtüsü şeklinde adlandırılır. Anti bakteriyel özellikleriyle muayene masa örtüsü çeşitlerini bizsizeyeteriz.com adresinde bulmak mümkün olmaktadır.